Sprzeglo problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

iskra21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 23, 2009 08:27
Lokalizacja: Polska

Sprzeglo problem

Post autor: iskra21 » wt cze 23, 2009 08:32

Witam


Jest to moj pierwszy post na forum takze prosze o wyrozumialosc :)

Pare dni temu nabylem golfa mk3 silnik 1.6 z gazem w takim sobie stanie ogolnie ktos nim chyba szalal na wsi bo w silniku jest pelno blota piasku trawy itp tak wiec dzis jade go ogarnac. Samochod ma 248tys przebiegu.

I tutaj wlasnie mam 2 problemy otoz kiedy puszczam sprzeglo to slysze szum czy tarcie a kiedy wciskam wszystko jest ok co to moze byc ? i w prawym tylnim amortyzatorze cos stuka jak jade po wybojach mocno lupie raczej amortyzator to nie jest bo mam faktury ze zostaly wymienione w 2006 roku. Jake moga byc kosztu tych napraw ?

Jest to moj pierwszy golf :) wiec jestem troche laikem.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » wt cze 23, 2009 08:56

iskra21 pisze:otoz kiedy puszczam sprzeglo to slysze szum czy tarcie a kiedy wciskam wszystko jest ok co to moze byc ?
słychac ten szum w momencie kiedy auto stoi i pracuje na biegu jałowym czy szum słyszalny jest w trakcie jazdy? przyczyn moze byc kilka : uszkodzone łozysko wyciskowe sprzęgła choc mało prawdopodobne , druga sprawa to moze to byc któreś z łozysk w skrzyni biegów dlatego na pierwszy ogień nalezy sprawdzić stan oleju w skrzyni.
iskra21 pisze:cos stuka jak jade po wybojach mocno lupie
prawdopodobnie tuleje metalowo- gumowe belki do wymiany bo sa oberawne i będzie słychać słumiony łomot na nawet dronych wybojach typu studzienka kanalizacyjna. wymiana jest dośc kłopotliwa bo zazwyczaj tuleje te sa zapieczone w gniazdach i trzeba wyciskać je za pomoca prasy.



iskra21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 23, 2009 08:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: iskra21 » wt cze 23, 2009 09:24

szum slychac jak samochod stoi na luzie poprostu puszczam sprzeglo i cos szumi trze. No wlasnie taki stlumiony slychac a da sie z tym jezdzic nic sie nie zepsuje ? a jaki moze byc koszt wymiany tego ? oraz z tym sprzeglem.



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » wt cze 23, 2009 10:02

z tulejami wybitymi na dłuzsza mete to nie polecam jezdzić zeby niue było sytuacji w której uszkodzą sie gniazda w belce na skutek całkowitego wybuicia gum koszt tego to ok 150 zł za tuleje ale sa tez tansze tylko ze szybciaj padną + robiocizna a jesli chodzi o skrzynie czy sprzegło to nalezy wyeliminowac problem ale wg mnie lezy on po stronie skrzyni. naprawa czesto bywa nieopłacalna bo w tej samej kwocie kupisz drugą skrzynię chyba ze masz w okolicy dobrego skrzyniarza który bedzie potrafił ja zrobic dobrze wtedy po naprawie wiesz co masz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 491 gości