[MK3 TD] Problem ze sprzęgłem po wymianie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

[MK3 TD] Problem ze sprzęgłem po wymianie

Post autor: Michnik » ndz sie 20, 2006 00:17

Chodzi o to, że po wymianie sprzegła(kompletnego) , a także linki(z samoregulatorem) pedał sprzęgła chodzi mi za lekko(o ile tak można powiedzieć) i czasami zatrzymuje się w połowie drogi. Niestesty czasem tak juz mu zostaje do momentu jak nie "strzelę" gwałtownie w pedał. A ostatnio cos zaczęło stukać z okolic pedału sprzęgła. Wcześniej tak nie było(przed wymianą) i pedał sprzęgła chodził twardo. Dodam jeszcze, że mechanik zgania winę na linkę z samoregulatorem, bo usilnie starał się mnie namówić na zwykłą linkę. Dziwne skoro producent zastosował linke samoregulującą się to czmu mechanik twierdzi, że zwykła jest lepsza. No i czy ma to związek z moim problemem? Pomóżcie bo boje sie tak jeździć ;)
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2006 09:30 przez Michnik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » ndz sie 20, 2006 15:17

Michnik pisze:Dodam jeszcze, że mechanik zgania winę na linkę z samoregulatorem, bo usilnie starał się mnie namówić na zwykłą linkę
kolega mial to samo a wymiana linki nic nie dala nie wywalaj kasy w bloto jesli nie bedziesz pewny !!!

ps kolega do tej pory tak jezdzi bo niechce mu sie skrzyni wyciagac



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz sie 20, 2006 21:32

a czy mechanikowi chciało sie założyć sprężyne pod pedał sprzęgła tak jak było bo to jest troche niewygodne jak ktoś nie ma wprawy , Ale chyba zdją blokade samoregulacji jak załozył nową linke



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » ndz sie 20, 2006 22:50

miś fazi pisze:a czy mechanikowi chciało sie założyć sprężyne pod pedał sprzęgła tak jak było bo to jest troche niewygodne jak ktoś nie ma wprawy , Ale chyba zdją blokade samoregulacji jak załozył nową linke
A jak można sie dostać do tej sprężyny? Bo może tylko w niej tkwi przyczyna? Mi mechanik coś mówił, że to wina sprzęgła czy docisku i , że to tam jest jakaś sprężyna lub kilka które odpowaidają za naciąg i lekkość działania pedału.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn sie 21, 2006 19:02

trzeba zdjąć półke pod kierownicą potem osłone skrzynki bezpiecznikowej mieć dobą lampe i pod pedałem sprzęgła jest taka krótka gróba sprężyna która wchodzi w takie wgłębienie blachy ze strony przegrody a z drugiej pod pedał sprzęgła na taki wypust jak nie zdejmowałeś to kiepsko Ci będzie zakładać



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pn cze 22, 2009 19:43

Problem ciągle powraca teraz po wymianie linki na taką bez samoregulatora pedał sprzęgła pozostaje w podłodze na jakiś czas, dopiero po chwili wraca do góry.
Nie da się samochodem jeździć! Nie mam juz pomysłow!!!!
Przychodzi mi jeszcze do głowy , że może w sklepie źle mi dobrali linkę na np za długą?????????



greg

Post autor: greg » pn cze 22, 2009 20:12

to nie wina linki.
Szukałbym winy w docisku



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pn cze 22, 2009 20:32

greg pisze:to nie wina linki.
Szukałbym winy w docisku
Tylko zastanawia mnie czemu po wymianie kompletnego sprzęgła to się zaczeło robić...



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » pn cze 22, 2009 21:59

wedłub mnie to moze sie łożysko dociskowe zacina jesli było wogóle wymieniane


VW NA ZAWSZE

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pn cze 22, 2009 22:11

roger18sx pisze:wedłub mnie to moze sie łożysko dociskowe zacina jesli było wogóle wymieniane
Było było...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości