Przerywa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Przerywa

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn cze 22, 2009 19:01

Witam,

Od jakiegos czasu mam dziwna przypadlosc w moim golferze. Otoz to, co sie z nim dzieje, zauwazam tylko jak jest deszcz, plucha, wilgotno na zewnatrz. Otoz jak samochod postoi caly dzien to potem jak go chce odpalic to wchodzi na obroty (z sanniem) ale auto przerywa i uspokaja sie dopiero po chwili, po przygazowaniu lub po przejechaniu kilku kilometrow, jak sie zagrzeje... Czasem poprzerywa kilka sek po odpaleniu i jest gitara, a czasem jeszcze potem jak sie zatrzymuje na swiatlach zanim sie nagrzeje... Podczas jazdy wszystko jest ok. Mniemam, ze cos jest nie tak z cewka badz kablami (jak jest goraco to zanim sie zagrzeje silnik to jak sie pryspiesza to czuc strasznie delikatne szarpanie) - dodam jeszcze ze kopulka z palcem wymieniona na boschowska (jakies 2 miesiace temu jak bylo wilgotno to z kolei nie odpalal, wiec ja wymienilem i przestalo sie tak dziac).

What's up :kac:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn cze 22, 2009 19:12

j_a_r_o_o_o pisze:Mniemam, ze cos jest nie tak z cewka badz kablami
no to sobie prawie odpowiedziałeś, na dzień dobry zmień kable WN a potem ewentualnie cewkę, warto by też popatrzeć na świece


:-k ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 22, 2009 19:12

Winna moze byc sama cewka, poniszczone kable od czujnika halla, przewody mogą miec przebicie zwłaszcza przy tych metalowych osłonkach na świece jeśli takie masz. Luknij na silnik po ciemku moze jakies iskry uciekające zobaczysz. Jeśli nie oceń wzrokowo wtyczkę i kable halla, cewke najlepiej podmienić na pożyczoną sprawną, inaczej jest nie do sprawdzenia w 100 procentach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn cze 22, 2009 19:13

Paweł Marek pisze:cewke najlepiej podmienić na pożyczoną sprawną, inaczej jest nie do sprawdzenia w 100 procentach
można ją jeszcze pomierzyć ale to nie daje pewności że jest hermetyczna


:-k ...

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn cze 22, 2009 19:22

Paweł Marek pisze:Winna moze byc sama cewka, poniszczone kable od czujnika halla,
yyy... az taki biegly nie jestem w tych sprawach, czy mozesz mi mniej wiecej wytlumaczyc gdzie sa kable od halla??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 22, 2009 19:48

wtyczka w aparacie zapłonowym 3 kable


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn cze 22, 2009 20:17

oki, sprawdze... moze rzeczywiscie to te kable, potem najwyzej posprawdzam cewke (podmienie ja), co do kabli WN to rok temu wymienialem na silikonowe - mam wlasnie takie metalowe koncowki przy swiecach, ostatnio jak w nocy otworzylem maske to widzialem tylko przy samej sciane glowicy swiatlo iskrzane wydobywajace sie spod tych oslon i nic tam nie skakalo (zadna zagubiona iskra, przy kablach tez)
sprawdze jeszcze woda - spryskam kable przy odpalonym aucie


gitara, wszystko jest juz ok, mialem przebicie na kablach wyskoiego napiecia przy samej kopulce, rano - po nocnych opadach deszczu nie odpalilem samochodu, musialem suszu kable w piekarniku :rotfl: dopiero po tym moglem podjechac po nowe
dzieki i pozdro
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2009 20:45 przez j_a_r_o_o_o, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 166 gości