Poziom oleju na bagnecie w silniku pod / równo max !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

miki660
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 20, 2009 15:36
Lokalizacja: Kętrzyn

Poziom oleju na bagnecie w silniku pod / równo max !!!

Post autor: miki660 » sob cze 20, 2009 15:56

Witam. Wybaczcie że na wasze forum pisze posiadacz skody felici. Ale skoro mamy takie same silniki 1.6 75 KM to pomyslalem sobie ze nie zabijecie. Szukalem sporo ale akurat na to pytanie nie znalazlem sprecyzowanej odpowwiedzi czy bedą problemy kiedy poziom oleju na bagnecie jest nie wiecej nie mniej tylko dokladnie na koncu chropowatego pola czyli równo MAX. Czytalem ze jazda z poziomem oleju powyzej max grozi uszkodzeniem uszczelniaczy lub/oraz katalizatora ale czy jezdzac na poziomie równo max nie zrobie autu krzywdy. Skoda mimo ze Skoda :) nie bierze praktycznie oleju. Prosze o opinie wmiare zgodne :) bo wlalo mi sie za duzo oleju i nie wiem czy mam sie teraz meczyc ze spuszczaniem oleju... Dziękuje



Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » sob cze 20, 2009 16:11

Jeśli mieści sie w przedziale min-max, jak pisałes nie jest więcej niż max to nie masz sie czego obawiac:) A ze skoda zalicza sie do VAG to witamy w klubie:D Pozdro


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
krisgolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 20:31
Lokalizacja: Mazury NPI

Post autor: krisgolf » sob cze 20, 2009 16:15

Producent po coś zrobił ten znak ile ma być oleju. Myślę że to jest bezpieczne.
Co nie zmienia faktu że zawsze wlewam na pół miarki :bigok:



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » sob cze 20, 2009 17:30

jeżeli masz bagnet oleju z wygięciem to kreskowane pole jest optymalnym poziomem. powyżej kreskowanego pola do wygięcia można jeździć, poniżej kreskowanego pola do wygięcia należy bezwzględnie dolać oleju. Jeżeli masz bagnet prosty z min. max. olej powinien być w tym przedziale. tak mówi książka vw


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

miki660
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 20, 2009 15:36
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: miki660 » sob cze 20, 2009 18:06

Tak, mam bagnet z zagieciem i powyzej tego kropkowanego pola do zagięcia mam jeszcze okolo pi x drzwi jakies 4 mm a poziom w moim silniku konczy sie wlasnie na kropkowanym polu wiec pocieszyliscie mnie juz nie musze wlazić znów pod spod :D Dzieki wielki za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 449 gości