Jaki olej??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Jaki olej??

Post autor: michaltczew » sob sty 21, 2006 23:39

Witam Was. Wiem temat jaki olej byl juz poruszany ale ja z troszke innej beczki. Kupilem MK3 diesla 1,5 roku temu od polskiego handlarza auto mialo na liczniku heh 148 tys uwierzylem bo z brifu wynikalo ze byl jeden wlasciciel starszy czlowiek uwiezylem malo jezdzil wiec moze miec taki przebieg. Zalany byl polsyntetykiem bynajmiej tak twierdzil handlarz nawet dal mi pol litra oleju niemieckiego. Niedawno odkrecalem konsole przednia patrze a tam wizytowka poprzedniego wlasciciela auta byl tez jego adres meilowy. Postanowilem napisac i zapytac o przebieg odpisal ze jak go sprzedawal to mial najezdzone 230 tys. Do tej pory zalewalem go polsyntetykiem ale po pierwszej wymianie oleju padl zimering miedzy silnikiem a skrzynia cieklo wiec zrobilem jest teraz ok zaczelo slychac szklanki I tu moje pytanko zalewac polsyntetykiem czy przejsc na mineral aktualny tzn ten prawdziwy przebieg na dzien dzisiejszy to 243 tys pisalem ten to gebelsa jaki mial zalany olej to nie odpisuje wiec co polecacie juz ???? mineral czy polsyntetyk



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » sob sty 21, 2006 23:49

po 200 tys spokojnie mozesz lac juz mineral :)
a twoj to wynika z opowiesci juz w polowie drogi do 300 wiec jak najbardziej :P



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 21, 2006 23:50

Przy takim przebiegu radze dobrej klasy mineralny.Ja stosuje Mobil 1 i jest ok,zero wycieków,znikome straty.



Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: macil » sob sty 21, 2006 23:52

michaltczew pisze:Do tej pory zalewalem go polsyntetykiem ale po pierwszej wymianie oleju padl zimering miedzy silnikiem a skrzynia cieklo wiec zrobilem jest teraz ok
Domyślam się, że handlarz sam nie wiedział jaki olej jest w silniku. Jeżeli się rozszczelnił to znaczy, że zalewany był mineralnym. Jeżeli zalejesz go półsyntetykiem to możesz liczyć sie, że padną też inne uszczelki (oczywiście niekoniecznie).
Przy takim przebiegu proponuję zalać go mineralnym. Zalety i wady znajdziesz na forum w archiwum.
Pzdr.


Obrazek
Obrazek
Radio Defending Club 161 RDC 063
Wywołanie "Chińczyk Kwidzyn"

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob sty 21, 2006 23:54

Ja bym preferował pełen syntetyk ale jak chcesz to możesz półsyntetyk tylko z konfekcji a nie z beczki i mobil , castrol, valvoline.Ja to polecam a co do szklanek czyli popychaczy chydraulicznych to co 100.000 powinno się je wymieniać teoretycznie a reszta zależy od klienta oczywiście.243 to jeszcze dużo przed nim jeżdżenia



michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Post autor: michaltczew » sob sty 21, 2006 23:58

Czyli tak jak panowie radzicie juz niedlugo wymiana oleju i zaleje mineralnym czy preferujecie MOBILA tylko tego bez 1 Bo takim samym MOBILEM mam teraz zalane tylko polsyntetykiem
Do Tomek wiem wiem ze nie zalewac zadnym beczkowym olejem mam warsztat gdzie przy kliencie odkrecaja buteleczki i leja na oczach klienta takze nic nie czaruja
Pozdrowka dla Was i przyczepnosci w tej pogodzie



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » ndz sty 22, 2006 00:03

bezpieczniej mineralnym :)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 22, 2006 00:05

Tak to najlepszy okres na minerał.
A swoją drogą to do przebiegów podawanych przez liczniki należy mieć pelen dystans - na dodatek jak kupuje się auto od handlarza. Dobrze, że udalo się ustalić oryginalny przebieg. Tylko temu gościowi pewnie było niefajnie, że ktoś na jego konto robi kanty z przebiegiem. Ja kiedyś sprzedałem samochód handlarzowi z przebiegiem ponad 130 kkm, potem przeglądam ogłoszenia w internecie - widzę moje auto pięknie wyglądające i mało używane - miało już 80 kkm przejechane..
Ja jak kupowałem golfa licznik pisał coś koło 120 kkm..... ale profilaktycznie wlałem mineralny olej, bo w cuda wierze, ale są granice cudownych sytuacji.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

Post autor: vasyl22 » ndz sty 22, 2006 00:09

z powodzeniem minerał bym zalał jak tyle na zegarze to jeszcze nie duzo ale dobrej klasy minerał by sie przydał jakis mobil lub castrol pozdrawiam



michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Post autor: michaltczew » ndz sty 22, 2006 00:14

Dziekuje jeszcze raz panowie za okazana pomoc tak wiec mineral MOBILA i bede hulal dalej oczywiscie jak goferek na to pozwoli :-)



wara99

Post autor: wara99 » ndz sty 22, 2006 10:39

bongo102 pisze:Przy takim przebiegu radze dobrej klasy mineralny.Ja stosuje Mobil 1 i jest ok,zero wycieków,znikome straty.
moze jestem w bledzie ale -
MOBIL 1 to syntetyk
MOBI S to polsyntetyk
MOBIL M to mineral



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz sty 22, 2006 13:05

wara99 pisze: moze jestem w bledzie ale -
MOBIL 1 to syntetyk
MOBI S to polsyntetyk
MOBIL M to mineral
Masz racje,to pomyłka w nazwie z mojej strony.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości