płyn chłodniczy mi zamarzł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 21, 2006 16:09

Pono pisze:Czy to wina akumulatora
czyli sie wyjaśniło, jeżeli miałeś tylko galaretę to silnika nie rozsadziło, naładuj porządnie akumulator i sprubuj odpalić jeszcze raz, odepni węże od chłodnicy i wylej to co masz w obiegu chłodzenia i zalej np: 3 litrami koncentratu i resztę wody destylowanej albo gotowym płynem


:-k ...

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob sty 21, 2006 16:13

tylko przy wymianie jak byś lał koncentrat to najpierw sobie go zmieszaj z wodą i dopiero wlewaj!


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Pono

Post autor: Pono » sob sty 21, 2006 16:13

No akumulator nie miał żadnej pokrywki i był pokryty sniegiem więc prawdopodobnie się rozładowywał a ja nie wiem czym i jak mam go ładować (Wyciągnąłem go i stoi w domu). Jak się mierzy rozładowanie akumulatora słyszałem że areometrem a jak się mierzy natężenie prądu mam miernik ale tylko napięcie umiem zmierzyć. :-({|=



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 21, 2006 16:17

Pono pisze:a ja nie wiem czym i jak mam go ładować
potrzebujesz prostownik zeby naładować zkumulator, a jakie napięcie pokazywał?


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 21, 2006 16:19

Pono pisze:No akumulator nie miał żadnej pokrywki i był pokryty sniegiem więc prawdopodobnie się rozładowywał a ja nie wiem czym i jak mam go ładować (Wyciągnąłem go i stoi w domu). Jak się mierzy rozładowanie akumulatora słyszałem że areometrem a jak się mierzy natężenie prądu mam miernik ale tylko napięcie umiem zmierzyć
Ładuje się prostownikiem. Areometrem mierzysz gęstość elektrolitu. Natężenie prądu możesz zmierzyć tylko wtedy jeśli coś podłączysz do akumulatora. Zmierz napięcie, powinno być ok 12V (naładowany aku ma nieco ponad 12V). Podłącz aku do prostownika, odkręć korki, i ładuj.



Pono

Post autor: Pono » sob sty 21, 2006 16:46

Napięcie wynosi ponad 12V nie mam prostownika ile to kosztuje i gdzie to można kupić?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 21, 2006 16:47

Pono pisze:ile to kosztuje i gdzie to można kupić
Kosztuje od 30 - 200zeta. Kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 21, 2006 17:27

Pono pisze:gdzie to można kupić?
dzisiaj(pózna pora dnia) to mozesz kupic w jakimś hipermarkecie, nie musi być specjalnie drogi ale warto żeby miał regulację natężenia prądu(wystarczy do 10 A)


:-k ...

Pono

Post autor: Pono » sob sty 21, 2006 20:21

Byłem w achuan i norauto byly takie po 30 kilka zlotych ale wykupione a inne to po 100 zł jutro kupuje nowy akumulator.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 21, 2006 20:26

Pono pisze:Byłem w achuan i norauto byly takie po 30 kilka zlotych ale wykupione a inne to po 100 zł jutro kupuje nowy akumulator
ale prostownik warto i tak sobie zakupić, więc może kup sobie jednak prostownik za 100 zł(akumulator kasztoje napewno ponad 100zł) a może okaże sie ze masz dobry akumulator, więc okaże się zbędne wydawanie pieniędzy na akumulator


:-k ...

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » sob sty 21, 2006 21:27

Jeśli zmierzysz napięcie na akumulatorze i będzie miało 12 V to ten pomiar i tak jest do kitu ponieważ jak przyłączysz jakieś obciązenie to napiecie może spaść nawet do 5 V. Najlepiej by było gdybyś podczas pomiaru włączył Wszystkie możliwe odbiorniki prądu w aucie i dopiero zmierzył napięcie.A zresztą co nowy akumulator to nowy. :helm:


A wszystko przez kobiete....:D

Pono

Post autor: Pono » sob sty 21, 2006 21:51

A czy takim prostownikiem da się zmierzyć naładowanie akumulatora? Czytałem że areometrem mierząć gęstość elektrolitu można to zbadać.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 21, 2006 21:58

Pono pisze:Napięcie wynosi ponad 12V
to jest napięcie spoczynkowe i tak jak napisał kapciuch po włączeniu jakich kolwiek odbiorników może napięcie drastycznie spaść


:-k ...

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » sob sty 21, 2006 22:00

ogrzewać i tyle. tylko aby ci blok czy głowica nie pękła kurde. Zapewne tylko kaszka sie zrobiła to nie powinno nic pęknąć. niewiem bo nigdy tak nie miałem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 185 gości