Brak mocy, duze spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » sob sty 21, 2006 13:15

czyś pisze: I nic się z nimi nie zrobi, nie warto tuningować tego silnika, tylko kupić np. 1.8 ABS (nie AAM!) albo 2.0.
dlaczego nie AAM ... fakt ma tylko 75km ... ale uz nanometr malo sie rozni od ABS .. trwałos silnika AAM jest olbrzymia ... i bardzo wybacza wszelkie zaniedbania ..... zawsze mozna go troche wzmocnic ... ( wałek i komp ) nie osiagnie sie 90km ale okol 85 ... nie bedzie duzo bardziej wtsilony wiec twalosc pozostanie na podobnym poziomie ... ja nie nazekam na AAM ... nawet niedlugo wybieram sie na hamownie zeby sprawdzic ile km ma po zmianie walka i kopa :) ...... a co do 1.4 ... to trwały i dobry silnik ... nie zgrodze sie z Toba ze sa same problemy z nim .. ojciec ma takiego mk3 z 1.4 i tez ma LPG i zadnych problemow ... .no moze tylko jeden ... pali mu srednio 10L LPG w miescie .... a mi 10.5-11 ... a moc nieporownywalna :P


---> Golf III 1.8 <---

Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » sob sty 21, 2006 13:45

Forester napisales: bylo o tym juz, albo musisz pokonywac dluzsze odcinki, albo zamontowane musi byc jakies podgrzewanie czy cos takiego...

No tak podczas uzytkowania ok, ale jak poznac to podczas kupowania auta
nie chce juz drazyc tego tematu
ciesze sie ze twoje auto jest ok , moje niestety przysparza mi ciaglych problemow i mam zdanie jakie mam na jego temat



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn sty 23, 2006 13:55

dlaczego nie AAM ... fakt ma tylko 75km ... ale uz nanometr malo sie rozni od ABS .. trwałos silnika AAM jest olbrzymia ... i bardzo wybacza wszelkie zaniedbania ..... zawsze mozna go troche wzmocnic ... ( wałek i komp ) nie osiagnie sie 90km ale okol 85 ... nie bedzie duzo bardziej wtsilony wiec twalosc pozostanie na podobnym poziomie ... ja nie nazekam na AAM ... nawet niedlugo wybieram sie na hamownie zeby sprawdzic ile km ma po zmianie walka i kopa
Podpisuję się pod tym wszystkimi odnóżami. Mam AAM i nie chcę nic w nim zmieniać, a siedzi w passacie, czyli cięższym aucie. Pali 9 miasto, 6 trasa (od wiosny do jesieni, teraz... nie mierzę, -20 st. C w dzień).
Tylko, jak ktoś z założenia chce mieć szybkie auto, i szkoda mu tych straconych 15 KM, to bez sensu kupować AAM, bo w pełni nie zmienisz go w ABS-a, nawet zmieniając kompa i wałek. AAM ma inne tłoki (głębsze wybrania w denkach tłoków, i przez to niższy stopień sprężania), brak chłodnicy oleju. Jak ktoś chce wyciskać siódme poty z auta, niech kupuje ABS-a, bo tutaj fabryka dała 90 KM, a przy lekkich przeróbkach można to podciągnąć. Bez sensu najpierw przerabiać AAM>ABS (nikt nie wymienia tłoków), potem tą hybrydę "podciągać".


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw sty 26, 2006 23:21

Dzisiaj stalem sie posiadaczem LPG II generacji, elektronik wymienil cala elektronike LPG oraz mikser ktory mialem za maly i silnik dostawal za duzo powietrza, efekty takie ze silnik odrazu rowniej pracuje i trzyma obroty, dopiero teraz spadek mocy jest praktycznie nie zauwazalny, a dziury miedzy 1000 - 2000 obr/min znikly zarowno na benzynie jak i na gazie, silnik teraz bardzo ladnie ciagnie w zakresie calych obrotow, co do spalania to mechanior powiedzial ze w zime max 10 litrow na 100 km, ale to musze przetestowac sam, bardzo sie ciesze :green_fuck: i mam nadzieje ze to koniec moich wydatkow na naprawy, a co do warsztatu naprawde godny polecenia i tani, gosciu nawet ma hamownie, podlaczyl do kilku kompow i pokazywal co i jak teraz dziala :okej: Wszystkim ktorzy maja klopoty z autem zycze wytrwalosci takiej jak ja mialem nie mozna sie poddawac :smoke:


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pt sty 27, 2006 00:05

ja mam 1.4 z LPG i nie nazekam
jedyny problem jaki miałem z instalacją to regulacja (25 zł)
silnik muł, ale zamiast nazekać trzeba było wczesniej pomyśleć
choć jeżdząc w jedną osobe nie jest wcale najgorzej

co do trwałości silnika to chyba nie moge nazekać
przebieg ponad 220 tyś , oleju bierze jakieś 200 ml na 10 tyś km, wiec praktycznie nic
przy mrozach -30 stopni zapala bez najmniejszych problemów
czego tu więcej wymagać
:-)

a wszystkim nazekającym zycze zeby mieli tylko tyle problemów z golfami co ja (tylko wtedy dział techniczny by zniknął z forum)
:-)



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pt sty 27, 2006 11:51

a ja tak chwalilem swoja kosiarke....i na mnie przyszla kolej :smoke:, stoi w warsztacie - grubsza kase trzeba wylozyc :grrr: ](*,), w sumie wiedzialem co mnie czeka...ale nie liczylem ze bede robil wszytsko na raz :-k ale przynajmniej bedzie juz przy nim wszytsko cacy :okej: :okej: :okej:

pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pt sty 27, 2006 17:53

maro pisze:Jeszcze jedno pytanie Panowie. Czy instalacja 2 generacji wylacza sama pompe paliwa po przelaczeniu na gaz??
pompa cały czas pompuje paliwo, obojętnie czy jest na gazie czy na benzynce
dlatego właśnie wazne jest zeby zawsze było paliwo :pub:



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt sty 27, 2006 19:32

sekol pisze:Gdzie zakladales ten gaz? W Siemianowicach? Jakiej firmy?
Wiec jesli chodzi o to gdzie zakladalem to bylo :

Katowice ul Bytkowska 1b (osrodek OPT)

Nie polecam mnie zje bali cala instalacje i glupio sie tlumaczyli, ze zla centralka byla zalozona i mikser, po za tym kumpel tam zakladal do paska 1.8 i tez mial problemy, ogolnie nie polecam bele by wyciagnac kase i za brame. Jesli chodzi o to gdzie zakladalem centralke i koles mi regulowal to:

Katowice (Dąbrówka Mala) ul Styczniowa 2


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » sob sty 28, 2006 09:41

Tez slyszalem pare nieciekawych opinii na temat OPT. Szukam w okolicach Katowic jakegos sensownego gazownika wiec jesli nie bedziesz narzekac to wykorzystam ten adres :-) Jakiej firmy masz centralke teraz zalozona?



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt sty 31, 2006 14:26

Centralka jest tej samej firmy czyli STAG ale inny model i to 2 generacja, wiec wszystkim steruje komputer, a goscia naprawde polecam, bylem w kilkunastu wasztatach i nikt nie mogl mi powiedziec co jest grane, a on najpierw ustawil idealnie na benzynce a potem umowilem sie z nim na wymiane centralki, nie zajmuje sie co prawda zakladaniem instalacji LPG, ale kiedys to robil i wszystkie papiery ma tylko zrezygnowal z tego, wal smialo do niego

[ Dodano: Wto Sty 31, 2006 13:17 ]
No i Panowie wszystko jasne, zalalem gazu za 20 zł (9,3 litra) i zrobilem na tym 84 km, wiec wychodzi dokladnie 11 litrow na 100 km, mnie ten wynik nie satysfakcjonuje i chce zeby bylo co najwyzej 10 na 100, dlatego napiszcie czy to waszym zdaniem malo czy duzo jak na 1.4, czy duzy wplyw ma na spalanie mroz i ile wam pala Dzieki


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » wt sty 31, 2006 14:43

ogolnie dolaczam do grona wlascicieli nie przyjmujacych gazu III 1,4 ABD.mialem podobne problemy ....mam nadal...mnostwo wymienionych czesci jednak mecze sie dalej...nikt nie wie co i jak! :(

co do spalania latem...10,5 zima do 11,5 nawet wiadomo trudniej sie rozgrzewa zima,jezdzi sie czesto na krotkie dystansy,zalezy od jakosci gazu spalanie w duzym stopniu...
ja np. na gazie z Nonamowej stacji za 20 zl robie 90km a s Shella juz 100 :/



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt sty 31, 2006 15:00

Pytam bo koles co wymienial mi centralke powiedzila ze teraz musi byc max 9 litrow na 100, z tym ze to spalanie i tak spadlo z 14 l / 100 km, jeszcze naleje na innej stacji bo teraz lalem na CPN za 2,15

Jeszcze jedno, czy przy 2 generacji da sie auto odpalic na gazie??


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt sty 31, 2006 15:37

Skoro sie z gosciem umowiles, ze bedzie 9/100 to masz podstawe zeby go meczyc o to. Moi gazownicy zapewniali mnie tez, ze bedzie palic niecale 10l tymczasem jest ciagle niecale 11. Wracalem z tym tematem do nich juz kilka razy i dalej bez roznicy. Odpuscilem, bo odnioslem wrazenie ze oni po prostu nie sa w stanie zmniejszyc tego spalania - po prostu brak umiejetnosci.
Co do spalania - zeby bylo wiarygodnie sprawdz to na pelnym baku i tankuj ponownie do pelna na tej samej stacji ze wzgledu na roznice cisnien.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » ndz lut 05, 2006 00:31

No Panowie chyba wysadze to auto w powietrze, juz myslalem ze jest naprawione a tu dalej nic, ponownie wydalem 500 zł bez sensu, nalalem za 30 zł gazu i zrobilem 108 km :panna: co wychodzi 12,7 / 100 km, koles z warsztatu dal glowe ze teraz bedzie dobrze i chyba ja w poniedzialek straci


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 462 gości