Sprzęgło zimne działa lekko, ciepłe ciężko.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Sprzęgło zimne działa lekko, ciepłe ciężko.

Post autor: ŁukaszMan » śr kwie 29, 2009 19:23

Witam Panowie

Mam mały problem. Chodzi o to że jak zapalam zimne auto to sprzegiełko chodzi super. Jak auto nabierze temperatury, czyli po przejechaniu tak 15km sprzęgło zaczyna chodzić cieżej. Jak je wcisne to jeszcze jest ok ale gorzej jest gdy je puszczam, bo czuć stopniowe przeskoki. W czasie jazdy to nie przeszkadza ale jak stoje w korkach to nie jest to przyjemne, bo czasami jest w stanie tak przeskoczyć że az troche szarpnie autem podczas ruszania.

Sprzegło wymienione na valeo. Komplet czyli tarcza docisk łożysko. Zrobłem na nim nie całe 2tyś km. Już wcześniej sie tak zachowywało ale teraz juz mnie to martwi....

Czy to może być linka? Jak ją odłączyłem od skrzyni to działała płynnie bez oporów.

[ Dodano: 29 Kwi 2009 21:28 ]
I jak Pany nikt nie wie co może dolegać mojej golfinie ???
Chociaż jakieś przypuszczenia. Co moge brac pod uwage w takim przypadku, bo normalnie zgłupiałem.Nowe sprzęgło i jak się nagrzeje to się zacina, jakby metal pod wpływem temp. się rozszerzał i blokował..... ???



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw kwie 30, 2009 08:51

Cześć, kto montował sprzęgło? istnieje taka możliwość że łapa od wysprzęglania pod wpływem temperatury zaciera się w obudowie, można tam czymś psiknąć, druga rzecz to wlej trochę oleju do linki powinno pomóc


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » czw kwie 30, 2009 16:34

Sprzęgło sam montowałem. Robiłem to już wiele razy i nigdy nie było problemów.Podczas montarzu zwracałem na wszystko szczególną uwage tym bardziej że zakładałem to sprzegło w swoim aucie. :)
T.O.B.I. pisze:można tam czymś psiknąć
Jest to skrzynia typu 085 z wajchą do której przychodzi linka z śróbą regulacyjną. Nie za bardzo wiem jak tam czegoś nalać bo dostepu nie ma do tych wydełek.

Przed chwilą jeszcze raz sprawdziłem linke, przesmarowałem ją i linka jest ok. Wracałem z pracy jakieś 70km drogi i po około 10km jak wciskam sprzęgło to słychac jak coś czeszczy. Równocześnie przy wciskaniu jak i puszczaniu sprzęgła.... jednocześnie pedał chodzi ciężej. Gdy auto ostygnie to jest miód malina.

Spróbuje jeszcze jakoś przesmarować te widełki i zobacze co bedzie póżniej.

[ Dodano: 30 Kwi 2009 17:26 ]
Próbowałem przesmarować tą wajche od wciskania sprzęgła i zauważyłem że ma delikatne luzy. W granicach 0,8mm w prawo i lewo i można ją delikatnie podnieś do góry też tak w granicy 1-1,5mm. Sprawdziłem w starej uszkodzonej skrzyni owego luzu nie ma. Jest wszystko na sztywno. Czy to może być przyczyna tego czeszczenia i ciężej działającego sprzęgłą??



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » ndz maja 03, 2009 13:26

tak właśnie o tej łapie mówiłem można to spróbować przesmarować ale skoro jest tam luz to właśnie on powoduje problem, mam taki sam typ skrzyni i 3 skrzynie w aucie, w drugiej skrzyni pękła mi ta łapa, dobrze że skrzynia miała gwarancję rozruchową


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » wt cze 16, 2009 22:07

Ja się podepnę pod temat, chociaż nie wydaje mi się, aby ciężej sprzęgło chodziło na rozgrzanym aucie, ale może troszkę, co chyba jest wywołane jego skrzypieniem jeżeli już...

Otóż, gdy samochód jest zimny to jest wszystko ok, ale gdy się już rozgrzeje i popracuje trochę sprzęgłem zaczyna ono skrzypieć i przy wciskaniu i puszczaniu (głośniej jest przy puszczaniu, gdyż wolniej z reguły się je puszcza...). Samo sprzęgło w sobie chodzi dość lekko (porównywalnie z innymi autami z linką), jednak ciepłe, chyba trochę ciężej i to skrzypienie denerwujące (dźwięk dokładnie jakby otwieranie i zamykanie starych nie naoliwionych drzwi...).

Linka jest nowa z samoregulatorem firmy SACHS, bo na starej chodziło ciężej i zacierała się już..., przy pedale ten młoteczek też jest nasmarowany i tu jest cicho, ale skrzypi właśnie albo na łączeniu łapy ze skrzynią, albo gdzieś bardziej w skrzyni, to łączenie skrzyni i łapy oliwiłem olejem samochodowym i jeszcze smarem w sprayu z teflonem, ale nie pomaga jak na razie nic...

Coś można z tym jeszcze zrobić....?? Tym bardziej jak są cieplejsze dni to strasznie skrzypi.....

Auto nie ma dużego przebiegu, teraz 92 000 (ryginalny przebieg), ale jak kupiłem i miał 82 000 to już skrzypiało.... sprzęgło bierze normalnie i nic innego się nie dzieje...
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2009 22:17 przez upel, łącznie zmieniany 1 raz.


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » wt cze 16, 2009 23:22

upel mam ten sam problem co ty,niestety nikt nie potrafil mi odpowiedziec dlaczego tak sie dzieje,mozliwe ze pomoze przesmarowanie tulei na kturej trzyma sie pedal sprzegla,choc ja pryskalem tam bialym smarem i nic to nie zmnienilo.
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2009 23:23 przez krisss.79, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » wt cze 16, 2009 23:24

ja mam to samo

jak się nagrzeje chodzi ciężej i skrzypi

ja smarowałem końcówkę linki na tej łapce

ale nie jestem przekonany co do tego ,podejrzewam ze to ta stalowa łapa w obudowie skrzyni się zaciera lub trzeszczy bo niema smaru

jeżdżę tak już 44 tys i nic się nie dziej porostu tak jest


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » wt cze 16, 2009 23:28

dziabi3 nie watpliwie jest to denerwujace,zwlaszcza gdy auto sie mocno rozgrzeje

[ Dodano: 16 Cze 2009 23:31 ]
Umnie jest jeszcze lepiej,gdy pedal sprzegla po rozgrzaniu auta zaczyna ciezko chodzic,zaczyna sie problem z wrzuceniem 2 biegu[zaznaczam tylko gdy auto jest rozgrzane i tylko 2 bieg] :panna:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr cze 17, 2009 01:20

Ja bym sprawdził linkę kumpel miał taką sytuację jak wymienił linkę ustało tylko nasmaruh nowa


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » śr cze 17, 2009 08:32

Ja linkę mam nową jeśli chodzi o mnie i nie pomogło... fakt, że mniej skrzypi i chodzi luźniej, bo stara się zacierała, ale problem jest albo na łączeniu łapy ze skrzynią albo głębiej...

Mój mechanik mówił, że można jeździć i nic się nie stanie... zrobić się zrobi tak, że przez następne 100 000 nie zaskrzypi, ale przy wymianie sprzęgła, bo teraz jest szkoda rozbierać... po to tylko żeby smarować tam od wewnątrz... a trzeba skrzynię wyjąć i w ogóle... Mówił właśnie, żeby czasem popsikać czymś w to łączenie, chociaż wątpił żeby ten smar się dostał głębiej, bo jest to szczelne, ale mówi, że może jakiś gram... Tyle, że mi się jeszcze nic nie przedostało a psikam od początku maja co jakiś tydzień...

Kto ma z tym skrzypieniem do czynienia, to wie jak to irytuje....


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr cze 17, 2009 10:15

To na pewno nie jest wina skrzyni,ja zmnienilem juz 2 skrzynie i dalaj jest to samo,mysle ze jest to wina laczenia o kturym UPEL mowil,tam jest chyba jakies lozysko na kturym pedal sprzegla chodzi i tu tkwi problem :grin:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » śr cze 17, 2009 10:37

Ale idzie to jakoś naprawić... czy nasmarować czymś?, bo ja to i olej samochodowy lałem i wcześniej WD40, ale WD40 jest złe, bo wypłukuje smar i nie należy tego stosować w tym miejscu. Był też i różny smar i wszystko, ale dalej skrzypi... Można coś jeszcze wymyślić?????


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr cze 17, 2009 10:52

upel podejrzewam ze trzeba to tylko rozebrac i wtedy przesmarowac innej drogi niema,ja tez pryskalem i niewiele to daje


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Post autor: pablo111l » śr cze 17, 2009 14:49

krisss.79 pisze:dziabi3 nie watpliwie jest to denerwujace,zwlaszcza gdy auto sie mocno rozgrzeje

[ Dodano: 16 Cze 2009 23:31 ]
Umnie jest jeszcze lepiej,gdy pedal sprzegla po rozgrzaniu auta zaczyna ciezko chodzic,zaczyna sie problem z wrzuceniem 2 biegu[zaznaczam tylko gdy auto jest rozgrzane i tylko 2 bieg] :panna:
u mnie jest podobnie
nie zawsze ale jet tak jak by drążek o coś wadził i trzeba wrzucać na kilka razy
no i zaczeło mi śmierdzieć jak naciskam na sprzęgło
a w jeździe miejskiej często się korzysta ze sprzęgła
i noga bolibo w miare ciężko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości