Temperatura silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 18, 2006 06:17

pironet12 pisze:Jesli w tak niskich temperaturach twoje auto osiaga po tak krótkim czasie 100 st naawet na postoju to pomysl co bedzie jak przyjdzie lato i bedziesz stał w korkach...moim zdanie cos masz z pompa bądz termostatem.Wentylator nie nadązy chłodzic,w moim mk2 przyznam sie w tą zime nie udało mi sie osiągnąc temperatury 90st,nawet jak zakryłem chłodnice.
Nie czytasz chyba postów. Auto na postju może osiągnąć nawet 100st. Wtedy włączy się wiatrak i temp. spadnie do 90.Zakrywanie chłodnicy mija się z celem. Jechałem wczoraj dość wcześnie rano (temp ok - 18st) i auto bez problemu osiągnęło normalną temp. pracy. i utrzymywało ją bez względu na prędkość jazdy czy nawet postój.
Raz jeszcze napiszą. Sprawny układ chłodzenia tak ma działać : do temp ok80-85st termostat jest zamknięty, po czym zaczyna się otwierać i płyn idzie do chłodnicy.Podczas niskiej temp zewnętrznej płyn schładza się i termostat zamyka obieg do chłodnicy utrzymując ją (temp) na właściwym poziomie-ok 90st. Jeśli temp na zewnątrz jest wysoka i ruch powietrza wynikający z prędkości nie jest w stanie schłodzić płynu włącza się wiatrak. najczęściej dzieje się tak na postoju w korku.I nie obawiaj się, że wiatrak nie nadąży chłodzić.Nie wiem czy wszystkie, ale niektóre mają 2 prędkości.



W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: W3reWolf » śr sty 18, 2006 20:18

A co robić, jak auto na trasie trzyma temperaturę 90C, a jak sie wjedzie do miasta i stoi na światłach autko traci na temperaturze. Podkreślam, że termostat jest sprawny, bo nie puszcza nic na dolny wąż.
BTW. Czy to normalne, że po ok. 25km TDI (1Z) osiąga swoją temperaturze w temperaturze zewnętrznej -10C?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 18, 2006 20:28

Wygląda na to, że Twój termostat otwiera się przy nieco niższej temperaturze, albo czujnik oszukuje, co jest bardziej prawdopodobne.



presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » śr sty 18, 2006 20:57

hm...czyli dolny waz powinien byc zimny ? a gorny cieply ?...bo mi temp. pokazuje jak jezdze ...70-80 stopni...( spalanie mam oki ), dolny waz po jezdzie mam zimny a gorny cieply.......jak stoje i nie jezdze...to nagrzewa sie do 90 stopni...ale jak jezdze to nie ma szans...max to 80....termostat do wymiany ??? orientuje sie ktos ile wymiana moze kosztowac ? oprocz ceny termostatu...?



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » sob sty 21, 2006 01:45

pironet12 pisze:
Czy przy takich mrozach jak wyskoczysz na trase i smigasz np 100 na autostradzie przez ok.np 20 minut masz dalej 90 st???????bo zaczynam sie zastanawiac czy sam czegos nie mam z termostatem lub pompą??
tak dokladnie, czy trasa czy miasto 90 ma byc, w korkach do 100 moze podskoczyc czyli delikatnie wychylenie wskaznika. Qna ja sie tak zastanawiam i jak tylko naprawie MFA zeby temperatura otoczenia byla pokazywana to nakrece wam film ze sie tak da i ze tak ma byc :smoke:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » sob sty 21, 2006 01:52

ostek pisze:a ja mam inny problem. Po przejechaniu ponad 60km w trasi temperatura ledwo skoczyla na pierwszą kreskę. Co moze byc tego przyczyną??
tak mi się mocno wydaje że to jest termostat do wymiany :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości