Golf IV TDI nie odpala, świecą się wszystkie kontrolki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gdzielak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 19, 2009 22:18
Lokalizacja: Brzeg

Golf IV TDI nie odpala, świecą się wszystkie kontrolki

Post autor: gdzielak » czw lut 19, 2009 23:08

Nie mogę odpalić silnika. Wyświtlacz zegara i licznika nic nie pokazuje, po przekręceniu stacyjki świecą się prawie wszystkie kontrolki. Rozrusznik kręci ale silnik nie odpala (brak paliwa?). Po jakimś czasie oświetlenie wnętrza wysiadło przestał też działać centralny zamek z pilota (kluczykiem zamykam i otwieram normalnie), akumulator jest sprawny.
Jeszcze wczoraj wszystko było w porządku.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.


gdzielak

greg

Post autor: greg » czw lut 19, 2009 23:43

gdzielak pisze:Po jakimś czasie oświetlenie wnętrza wysiadło przestał też działać centralny zamek z pilota (kluczykiem zamykam i otwieram normalnie)
bezpiecznik
gdzielak pisze:Wyświetlacz zegara i licznika nic nie pokazuje,
bezpiecznik
problem z elektryką - sprawdź bezpieczniki na akumulatorze a następnie połączenia przy skrzynce przekaźników i same bezpieczniki



kropek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 20, 2009 00:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kropek83 » pt lut 20, 2009 00:50

Witam.
Mam mały problem z moim MK4 :grrr: . Jest to golfik z 1999r. 1,9TDi. Od jakiegoś czasu mialem problem z odpaleniem samochodu przez zużyty akumulator. Co dziwnego bylo w tym ze aku mial dopiero 3 miesiace (aku 75AH). Pojechalem do serwisu i okazalo sie ze z aku wszytko ok ale wyszla bardzo zla rzecz. AUTO PODCZAS POSTOJU POBIERALO 0,86A CO POWODOWALO ROZLADOWANIE AKU. Pojechalem do kolesia z alarmem i okazalo sie ze to nie alarm (tak sie kolesiowi wydawalo) :green_fuck: . Pojechalem wiec do mechanika i zeszedl do 0,24A przy czym zdemontowal cała skrzynke z bezpiecznikami odlaczyl wszysktko co bylo mozliwe i dalej bylo 0,24A. :cry:
Nie wiem co mam teraz zrobic :crazy: Mechanik powiedzial ze jak odlaczy ten DUZY CZARNY KABEL NA AKU(TEN PRZY CZERWONYCH) TO WTEDY JEST TAK JAK NALEZY. Ale to moze byc skoro nieby cala elektryka zostala wylaczona na skrzynce. Może ktoś mial podobny problem??



greg

Post autor: greg » pt lut 20, 2009 20:19

kropek83 pisze:Mechanik powiedzial ze jak odlaczy ten DUZY CZARNY KABEL NA AKU(TEN PRZY CZERWONYCH) TO WTEDY JEST TAK JAK NALEZY
czyli ten co idzie do alternatora czy do rozrusznika



gdzielak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 19, 2009 22:18
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: gdzielak » sob lut 21, 2009 19:33

greg pisze:
gdzielak pisze:Po jakimś czasie oświetlenie wnętrza wysiadło przestał też działać centralny zamek z pilota (kluczykiem zamykam i otwieram normalnie)
bezpiecznik
gdzielak pisze:Wyświetlacz zegara i licznika nic nie pokazuje,
bezpiecznik
problem z elektryką - sprawdź bezpieczniki na akumulatorze a następnie połączenia przy skrzynce przekaźników i same bezpieczniki
Rano samochód odpalił jakby nic się nie działo. Znalazłem jeden przepalony bezpiecznik i po wymianie wszystko działa normalnie jedynie kontrolka poduszki świeci cały czas.
Myślę, że gdzieś było zwarcie (wilgoć?), tylko gdzie?
Dziękuję za pomoc.


gdzielak

kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

Post autor: kosmita18 » pn cze 15, 2009 19:54

a powiedz mi gdzie znalazles ten przepalony bezpiecznik?tu przy akumulatorze w tej skrzynce czy w normachych bezpiecznikach??



gdzielak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 19, 2009 22:18
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: gdzielak » wt cze 16, 2009 17:27

kosmita18 pisze:a powiedz mi gdzie znalazles ten przepalony bezpiecznik?tu przy akumulatorze w tej skrzynce czy w normachych bezpiecznikach??
W normalnych bezpiecznikach.

Pzdr

gdzielak


gdzielak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 476 gości