Zmiana linki sprzęgła na taką bez samoregulacji.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Zmiana linki sprzęgła na taką bez samoregulacji.

Post autor: Michnik » pn cze 15, 2009 14:54

Chciałem się dowiedzieć, czy można zamienić linkę sprzęgła z samoregulacją(automatem) na taką bez samoreglulacji czyli z regulacją reczną/manualną?
I ważniejsze pytanie od czego innego pasuje(golf 2)? Bo chodziłem dzisiaj po sklepach i niestety nie są mi w stanie powiedzieć jaką linkę kupić.
Mam silnik AAZ 1.9TD 94r.



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn cze 15, 2009 14:57

Oczywiście jest taka możliwość bo sam dokonałem takiej zmiany i jest dużo lepiej.
Jaką kupić to niestety ciężko powiedzieć, najlepiej starą wyciągnąć i do sklepu z linką żeby kupić odpowiednią długość.



Awatar użytkownika
Bemo26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 09:00
Lokalizacja: Płońsk WPN

Post autor: Bemo26 » pn cze 15, 2009 20:24

pelsonpnk, z tego co słyszałem to trzeba linke przerbiac troche przy koncach linki,,, to ze samo likne kupisz to nic nie da,, bo sam latałem po sklepach i nic mi sie nie udało znalesc


Nie mówię szeptem gdy mówię skąd jestem (L)

pcbol329
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 08, 2007 22:25
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Zmiana linki sprzęgła

Post autor: pcbol329 » pn cze 15, 2009 20:40

Nic nie trzeba przerabiać. Ważna jest tylko dłgość linki. Ściągasz starą, idziesz do sklepu i kupujesz nową bez samoregulatora. Sam tak robiłem ponad rok temu i wszystko jest OK


pcbol329

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana linki sprzęgła

Post autor: pelsonpnk » wt cze 16, 2009 08:37

pcbol329 pisze:Nic nie trzeba przerabiać. Ważna jest tylko dłgość linki. Ściągasz starą, idziesz do sklepu i kupujesz nową bez samoregulatora.
dokładnie :bajer:



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » wt cze 16, 2009 22:44

Nic nie trzeba przerabiać. Ważna jest tylko dłgość linki.
Linka z samoregulatorem http://www.allegro.pl/item657917627_lin ... dl854.html
Linka bez samoregulatora: http://www.allegro.pl/item643066079_lin ... jetta.html
Jak widać zaczep od padału jest inny, nie trzeba tego jakoś przerobić?



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » śr cze 17, 2009 14:49

Po raz kolejny napiszę, nic nie trzeba przerabiać. Zaczep może rzeczywiście jest trochę inny ale nie robi to problemu. W tej lince bez samoregulatora jest zwykły zaczep jak w linkach powiedzmy od motorynki do rączki od sprzęgła i dodatkowo ma taką blaszkę. Ten zaczep wrzucasz na najdalszy punkt na pedale od karoserii i blaszką zaczepiasz za następny tak żeby się to trzymało i blokowało. Przyznam, że trzeba mieć wygimnastykowane rączki żeby to zrobić ale wszystko się da, a jak nie to zawsze można zdjąć pedał i wtedy jest łatwiej ale więcej zabawy z tym. Dodatkowo można załapać trochę jakimś drucikiem żeby ten zaczep na pewno nie wypadł (robiłem to tak u siebie i latam już 1,5 roku).



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pn cze 22, 2009 19:05

To może jeszcze napisze jedno bo już nie mam nerwów.

Wymieniałem kiedys sprzęgło kompletne , a także linkę z samoregulatorem. Po tej wymianie od czasu do czasu pedał sprzęgła zostawał mi czasem w połowie drogi. Ale wystrczał kopniak w pedał i na jakis czas był spokój. Ostatnio się za to wziąłem i wymieniłem linkę sprzęgła na taka bez samoregulacji. Niestety jest jeszcze gorzej. Pedał zostaje teraz za każdym razem w podłodze po czym po około 0.5 sekundy sie sam podnosi. Także każda zmiana biegu to porażka! Czego to jest przyczyna bo już nie mam pomysłów?????????????
Czy mozliwe , że przez za długą linkę może się coś takiego dziać???????
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 19:30 przez Michnik, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości