Olej diesel do silnika benz?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Olej diesel do silnika benz?

Post autor: pelsonpnk » pn cze 15, 2009 10:24

Mam takie nietypowe pytanie, być może trochę głupie...
Kumpel mechanik zaproponował żebym wlał do swojego golfa olej diesla, ponieważ podobno jest bardziej gęsty i wtedy trzyma on wyższe ciśnienie.
Powodem takiej zmiany jest zapalanie się kontrolki od oleju i brzęczyka (tylko i wyłącznie) w trasie przy prędkości stałej ok. 100/110 km/h.
Trochę nie chce mi się wierzyć, że to pomoże - pewnie prędzej trzeba wymienić panewki albo pompę oleju.
On twierdzi, że leje cały czas do swojego cieniasa olej diesla i jest ok.
Co wy na to?? :chytry:



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn cze 15, 2009 10:30

było już troche o świecących kontrolkach oleju na forum, jak ciśnienie masz dobre to wina może leżeć np. w filtrze oleju. Nie wiem jaki masz teraz ale zmień go na HANN'a kontrolka powinna się uspokoić


Obrazek

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn cze 15, 2009 10:37

Wiem, że o kontrolkach było i naprawdę naczytałem się wiele. Olej niedawno wymieniałem na Mobil, filtr MANN'a. Mój temat bardziej dotyczy zmiany oleju na diesla, czy jest to możliwe i jeśli tak to czy pomoże?
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2009 10:47 przez pelsonpnk, łącznie zmieniany 1 raz.



ZS12

Post autor: ZS12 » pn cze 15, 2009 11:19

pelsonpnk pisze:Wiem, że o kontrolkach było i naprawdę naczytałem się wiele. Olej niedawno wymieniałem na Mobil, filtr MANN'a. Mój temat bardziej dotyczy zmiany oleju na diesla, czy jest to możliwe i jeśli tak to czy pomoże?
ja kolego lałem kiedyś do skody lotos city disel 20w\50 tyle tylko ze w zimie były problemy z odpaleniem bo akumulator przy dużym mrozie nie miał siły przekręcić i nie wiem dokładnie jak wyglądała pierwsza faza smarowania po odpaleni zimnego silnika ale pozatym było ok



pelek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 03:03
Lokalizacja: Borowa Góra
Kontakt:

Post autor: pelek8 » pn cze 15, 2009 11:25

U mnie raz nalalali Mobil1 Super S benzynka do dieasla. Nic sie nie stalo... Juz sobie sam wymieniam olej... Troche chyba na poczatku wzial oleju. Ale pozniej sie unormowalo.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn cze 15, 2009 11:58

Oleje te różnią się dodatkami specyficznymi dla rodzaju paliwa.
Specjalnych przeciwwskazań nie ma.Może pójść w górę zużycie paliwa - większe opory wewnętrzne silnika.
Lepiej dojść przyczyny a zapewne leży ona w czujniku lub obudowie.Zmiana nie zmieni - przyczyna jest inna.
Świecąca kontrolka może zaistnieć tylko na biegu jałowym przy zużytych panewkach.Niskie ciśnienie to będą też stukać popychacze zaworów. :pub:
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2009 11:59 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn cze 15, 2009 12:30

Czujniki też już wymieniałem i niestety nie pomogło...
Słyszałem też, że może być pompa oleju zjechana ponieważ może mieć powyrabiane te łopatki i przez to przy dużych obrotach nie napędza odpowiedniej ilości oleju?
Chciałbym się pozbyć tego problemu ponieważ w trasie jest to uciążliwe, zaznaczam też że gdybym jechał powiedzmy prędkością ok 90km/h to kontrolka się nie zaświeci.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn cze 15, 2009 12:39

Może być coś jeszcze - spotykałem w swojej praktyce na innych silnikach.
1.Olej nie nadążał spływać do miski /wieszał się w głowicy z uwagi na "zarośnięte" kanały.
2.Uderzona miska i uszkodzony smok.Widywałem takie..tj.miskę zmieniono ale smokiem oleju na odcinku smok - pompa ,to już nie było komu się zainteresować.
3.Zawór w pompie olejowej otwiera się na maxa...

Wniosek - zanim coś zrobisz to sprawdź zwykłym manometrem podłączając w miejsce czujnika ciśnienia i przytrzymaj na takich obrotach przy jakich Ci świeci - manometr mechaniczny powinien coś pokazać.Dalej - zależy co pokazuje... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn cze 15, 2009 12:55

Ok, dzięki - bardzo przydatne informacje. Jak tylko będę coś wiedział to dam znać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 474 gości