[mk3] Jak zabezpieczyc akumulator na mroz -30st?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaca79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: jaca79 » pt sty 20, 2006 15:35

mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym kupic nowy aku prosiłbym o radę ponieważ słyszałem że jesli ma sie mocną muzykę to warto kupić mocniejszy aku. Jeżeli mam wzmacniacz ok 1500W to wystarczy mi 62Ah a jeśli do tego dodać te przymrozki:) to nie wiem co zrobić podładować stary czy jednak kupić nowy- ze starym dotychczas nie miałem problemu



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt sty 20, 2006 17:09

Ja mam aku zapakowany w specjalne ubranko, a tak poważnie to jak kupiłem samochód to miał już zamontowany pokrowieć na aku. Pokrowiec wykonany jest z grubego sztucznego materiału i zamykany na górze na przylepiec, tak więć wystają z niego tylko przewody zasilajace i nic pozatym nie widać. Jak narazie to bez problemów odpala. Widziałem w sklepach takie pokrowce tylko nie mam pojecia ile kosztują. Możesz też zastosować inny sposób, bardziej prymitywny ale skuteczny. Mój znajomy wpadł na pomysł i zapakował swój aku w wszędzie dostępne jednorazowe reklamówki. Może to śmieszne ale naprawde działa. Ubrał aku w dziesięć takich reklamówek i zawsze za pierwszym razem mu odpali. Dodam że jeździ maluszkiem, więc można sobie wyobrazić jakie powinien mieć problemy z odpalaniem.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

simm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 17, 2005 22:13
Lokalizacja: Lublin

Post autor: simm » pt sty 20, 2006 18:20

U mnie w nocy w Lublinie było -25 jak wsiadłem rano do swojego zgrzyta było -22, odpalił, ale wydobywały się z niego dziwne dźwięki , ogólnie było spoko, ale dziś nie ma bola ma być - 30 w nocy wyjmuje akumulator.



Awatar użytkownika
zex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr paź 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zex » pt sty 20, 2006 18:28

panowie dziś z rana na termometrze - 26 a mój golferek jakby sobie z tego różnicy nie robił, podwójne grzanie świec "ssanie" do końca drugi obrót i pracuje :) .
P.S. akumulator to u mnie 96Ah (zwiększyłem na zime) ;)


POZDRO


Golfik Golfik Golfik

andrzej1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sie 06, 2005 18:31
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: andrzej1974 » pt sty 20, 2006 19:51

zex pisze:panowie dziś z rana na termometrze - 26 a mój golferek jakby sobie z tego różnicy nie robił, podwójne grzanie świec "ssanie" do końca drugi obrót i pracuje :) .
P.S. akumulator to u mnie 96Ah (zwiększyłem na zime) ;)


POZDRO
Witam
Napisz jaki masz olej w silniku zalany?
Ja mam mineralny i dziś miałem kłopoty cztery razy próbowałem za piątym zapalił ale już żona między czasie dzwoniła do ojca żeby po nas przyjechał ,szkoda mi było go tak kęcić az miałem łzy w oczach(a może to od mrozu).
Akumulator miałem w domku
A moze to paliwo ale dolewałem dodatki i to podwójnie może świece?
Dodam że silnik jest w dobrej kondycji ale dziś dziadek mróz trochę przedobrzył (-21 przy oknie) przy - 15 nie zdążył wałem przekęcić i już chodził.
A dziś kręcił jak głupi (aku nowe) a nie chciał zapalić.
Dzwoniłem do mechaniora który jest mistrzem w VW/Audi mówił że przy tej temperaturze to olej jest gęsty jak tawot . I z samego rana już mniał 8 aut stać na PLACU na odmrazanie wtym też bęzyniaki.



KondzikVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 03, 2006 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Bezrzecze
Kontakt:

Post autor: KondzikVW » pt sty 20, 2006 20:08

Jak jest zalany olej 10W 40 to nie jest tak źle z nim przy -20 jeszcze sie leje,ale przy -30 to brrrr - może faktycznie już być bliski punktowi płynności. Współczuję "biegunom zimna" u nas -8 czy -10 i już trochę aut szwankuje.Naszczęście mój staruszek(aku) jesiedzieć jak ruszyć, żeby odłączyć[/quote:8e01468082]xţ?z
a9430e4ce4eMój tata dawnij jak miał Mercedesa W123 DIESEL to dolewał benzyny, żeby się nie wytrącała parafina. Jeśli


Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Awatar użytkownika
zex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr paź 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zex » sob sty 21, 2006 11:19

moj olej to TEDEX półsyntetyk 10w40. zaznaczam że silmik jest w bardzo dobrym stanie.



POZDRO


Golfik Golfik Golfik

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » sob sty 21, 2006 12:01

jaca79 pisze:pomocy nie wiem co robić?
mój mks dzisiaj nie odpalił ledwo co "zakręcił" nic nie pomogło podłączenie się kabelkami do innego samochodu, dzisiaj zabieram akku do domciu na podładowanie ale mam pytanie dlaczego nie odpalił po podłączeniu do innego samochodu??
Serdecznie proszę o pomoc
u mnie podobnie , jak podlaczylem kabelki od innego auta - odpalil ale zaczela pikac kontrolka oleju, dodalem gazu to zaczela strasznie glosno pikac, zgasilem silnik, probowalem jeszcze raz , ale po dlugim kreceniu na chwilke zalapal i gasl - probowalem odpalac przy pedale gazu w podlodze, pompowwalem pedalem i nic, musze podczyscic przwody WN, zobaczyc jak siwece wygladaja, teraz aku sie laduje, jutro podlacze go to zobaczymy cos to pomoglo.

moglby mi ktos wyjasnic o co chodzi z ta kontrolka oleju? zamarzl olej(mobil 10w40) czy jak??

pozdro!!

ps. zycze wszytskim co by dziadzia mroz juz nas nie przesladowal ;)

[ Dodano: Sob Sty 21, 2006 11:04 ]
ile powinno byc elektrolitu a akumulatorze, tzn dokad powinien dochodzic? tylko tyle zeby zakryc te blaszki czy pod korek?


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

jaca79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: jaca79 » sob sty 21, 2006 23:09

Panowie kupiłem nowy aku dolałem moto doktora do silnika i dodatek do benzynki i moj samochodzik zapala jak funkiel nówka.



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » sob sty 21, 2006 23:25

Znajomy mojego Taty stwierdził, ze na zimę aku najlepiej jest okręcic gazetami :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

a tak a serio to ja przyłączam sie do osob, które ubrały aku a ubranko :) jak narazie w moim Golfiku spisuje sie bez zarzutu a akumem tez nie skarzy sie na zimno póki co ;)


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz sty 22, 2006 01:10

jaca79 pisze:Panowie kupiłem nowy aku dolałem moto doktora do silnika i dodatek do benzynki i moj samochodzik zapala jak funkiel nówka.

jaca79, Moto doktora dolewa sie do oleju jak silnik jest juz zupełna padaka


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

jaca79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: jaca79 » ndz sty 22, 2006 03:20

więc jeśli dolałem teraz gdy nie moiałem problemu cos się stanie będzie to miało wpływ na jego pracę?



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » ndz sty 22, 2006 10:29

Sory ze tak troszke zbocze z tematu Ale chodzi mi o akumulator Kupilem miesiac temu nowy Centra plus 45Ah Myslalem ze rozrusznik moze mi sie wiesza bo przy odpalaniu tak jak by na ulamek sekundy sie zatrzymywal ale odpalał Ostatnio wymieniałem pasek na alternatorze i mechanik powiedzial ze ladowanie mam ok Jak sam sprawdzalem to bylo o ile pamietam niecale 14V Wczoraj sprawdzam akuma a na nim 11,55 V :( Podlaczylem amperomierz i przy alarmie mam 0,03A pobór a bez 0,01A Czy to dobrze? Moze akuma padło mi sprzedali Reklamowac? Poradzcie

Dodam jeszcze ze akuma przynioslem do domu i sie ugrzal przez 24h i jest na nim teraz 11,90V Ale to raczej nie ma nic do rzeczy bo jest rozladowany :(


Piotrek

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz sty 22, 2006 10:35

jaca79 pisze:Panowie kupiłem nowy aku dolałem moto doktora do silnika i dodatek do benzynki i moj samochodzik zapala jak funkiel nówka.
No to brawo, silniczek pewnie nówka, bo tak ładnie odpala. :panna:
Niema to jak MotoDoctor.....
Silnik ciszej chodzi, tłoki nie latają, żadnych ycieków bo wszystko uszczelnia, z tym wyjątkiem że stosuje się go do silników starych i zdezelowanych. Po co leczyć coś co jest zdrowe.....

[ Dodano: Nie Sty 22, 2006 09:45 ]
peterson pisze:Sory ze tak troszke zbocze z tematu Ale chodzi mi o akumulator Kupilem miesiac temu nowy Centra plus 45Ah Myslalem ze rozrusznik moze mi sie wiesza bo przy odpalaniu tak jak by na ulamek sekundy sie zatrzymywal ale odpalał Ostatnio wymieniałem pasek na alternatorze i mechanik powiedzial ze ladowanie mam ok Jak sam sprawdzalem to bylo o ile pamietam niecale 14V Wczoraj sprawdzam akuma a na nim 11,55 V :( Podlaczylem amperomierz i przy alarmie mam 0,03A pobór a bez 0,01A Czy to dobrze? Moze akuma padło mi sprzedali Reklamowac? Poradzcie

Dodam jeszcze ze akuma przynioslem do domu i sie ugrzal przez 24h i jest na nim teraz 11,90V Ale to raczej nie ma nic do rzeczy bo jest rozladowany :(
Ja bym reklamował. Jak kupowałem swój akumulator, to odrazu sprzedawca po włożeniu go do samochodu, sprawdził na nim napięcie i ampraż. Dał mi karte gwarancyjną i kazał za pół roku przyjechać i sprawdzić czy napięcie i amperaż jest OK. Powiedział że często zdarza się niestety, że parametry aku spadają po pewnym czasie użytkowania nowego aku. Takie aku odrazu zamieniają na nowy i reklamują. Wpełni profesjonalne podejście do sprawy.
Niestety większość z nas wychodzi z założenia że po co ma przepłacać i płacić dużo kasy za dobrą firme i odpowiednią obsługe, jak może taki sam aku kupić za połowe ceny. Z tym ze najczęsciej później trzeba wyłożyć drugie tyle kasy żeby kupić drugi.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości