przeguby??? czy tez cos innego???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rejczi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 18:35
Lokalizacja: LBN

przeguby??? czy tez cos innego???

Post autor: rejczi85 » ndz cze 14, 2009 00:05

witam!
mam pewien problem. i tez pytanko.

od jakiegos czasu zaobserwowalem ze mam chyba uszkodzony przegub (podczas dodawania gwaltownie gazu cos sie tlucze z przodu).
jak normalnie bez "szalenstwa" jezdzilem, nic sie nie dzialo. postanowilem sie zajac reperacja tego przegubu. na diagnostyce okazalo sie, ze mam zle ustawiona zbieznosc. kolesie ja ustawili itd. teraz dopiero sie problem zaczal. po wyjechaniu z warsztatu jak dodalem gazu, to tak sie wszystko tlucze z przodu,ze sie jechac nie da!!!
jak na luzie jedzie auto, to nic sie nie tlucze.moge go nawet ze zgorki puscic i elegancko bedzie jechal. gorzej, jak tylko ledwo noge na pedal gazu poloze, to wtedy sie masakra zaczyna. wszystko sie wali, tlucze itd. czy moze przeguby byly juz tak zjechane,ze trzeba bylo je wczesniej wymienic i mogly costam wiecej uszkodzic???

czy po wymianie przegubow bedzie wszystko dobrze, czy tez cos wiecej moglo sie uszkodzic???



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » ndz cze 14, 2009 02:05

hmm jak to Ci się stało po regulacji zbieżności to sprawdź czy wszystko po dokręcali szukaj przyczyny tam gdzie kręcili mechanicy. A co do przegubów to wydaje mi się że gdy masz koła skręcone do oporu nie ważne w jaką stronę, zaczynasz ruszać i jeżeli „strzelają” tzn że do wymiany, co do ruszania i dziwnego hałasu to wątpię żeby to był przegub.
:helm:

[ Dodano: 14 Cze 2009 02:06 ]
sprawdź lepiej poduchy na silniku i skrzyni biegów :chytry:



Awatar użytkownika
coupeace
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: coupeace » ndz cze 14, 2009 09:37

ja proponuję zająć się przegubami bo objawy na to wskazują na luzie spoko przy dodaniu gazu ogólna delirka miałem tak i po 10 km trzeba było po lawetę dzwonić tak więc lepiej wymienić bo straszne koszty to nie są



rejczi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 18:35
Lokalizacja: LBN

Post autor: rejczi85 » ndz cze 14, 2009 13:44

przegub juz wczesniej podejrzewalem, bo przy agresywnej jezdzie i mocnych skretach sie tluklo. ale normalnie samochod bez problemu jezdzil. i przy dodawaniu gazu tez bylo wporzadku. a dopiero po ustawieniu zbieznosci zaczela sie masarkra. zastanawiam sie, czy tez mechanicy dobrze ja ustawili??? mam wydruk, ale sa na nim czerwone podpunkty. z czego co sie orientuje, to powinny byc same zielone :/



Awatar użytkownika
coupeace
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: coupeace » pn cze 15, 2009 09:29

najlepiej podjedź sobie na stację diagnostyczną i będziesz wiedział wszystko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 122 gości