Problem z golf 3 2.0 GTI duze spalanie i nie równa praca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vipboss7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 23, 2009 16:31
Lokalizacja: Brzeg

Problem z golf 3 2.0 GTI duze spalanie i nie równa praca

Post autor: vipboss7 » sob cze 13, 2009 23:18

Witam. jestem posiadaczem golfa 3 z silnikiem dokładnie 2.0 8v 2E. mam taki problem że pali 18l. Gaz czy benzyna pali około 18l. Podłączyłem u znajomego pod komputer to pokazało dwa błędy. nie pamietam jakie numery ale było cos że jest za małe napięcie na komputerze i przewód chyba prądowy czujnka temperatury jest zwarty albo przerwany cos takiego. sprawdzilismy przewody ale nie moglismy nic znalesc. Kiedy sprawdzalismy kolejny raz błedów juz nie było.
Na tym komputrze pokazywało dziwne parametry takie jak np. ze obroty silnika są 45 gdzie na obrotomierzu pokazywało 800 obr temp silnik 2000 stopni. i nie wiem czego to jest wina. i troche nie równo chodzi a jak sie nagrzej to dosyc czesto na gazie gaśnie jak schodzi z obrotów na benzynie tez czasem sie zdarzy.
Znajomy mechanik mówił żębym wymienił sterownik silnika. proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 13, 2009 23:25

Do sprawdzenia masz parę rzeczy szczególnie przepływomierz, czujnik temperatury, ustawienie rozrządu. Sterowniki rzadko padają ale nie mozna wykluczyć. O działaniu osprzętu wiecej się dowiesz mając w ręce miernik za 15 złotych niż z VAGA, z wyjątkiem czujnika spalania stukowego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

vipboss7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 23, 2009 16:31
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: vipboss7 » ndz cze 14, 2009 11:45

przepływka byla wymieniona bo gaz szczelił i połamało tą klapkę. teraz jest drugi dobry czujnik tez mam drugi rozrząd sprawdzany. jak mam sprawdzic miernikiem ?

[ Dodano: 14 Cze 2009 23:53 ]
posiadam miernik jak dokładnie mam sprawdzic za pomocą miernika ? i co mam sprawdzić ? Co zależy od dużego spalania ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 225 gości