jak ściągnąć stacyjkę?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gorgio89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 14, 2009 00:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

jak ściągnąć stacyjkę?

Post autor: Gorgio89 » sob cze 13, 2009 10:56

jak w temacie... jak ściągnąć stacyjkę bo nie chce zejść? kierownice odkręciłem, wszystkie śruby na stacyjce też, wszystkie kostki odczepiłem a stacyjka i tak zejść nie chce jak by coś jeszcze ją trzymało.... pytam bo muszę wymienić kostkę za stacyjką a w tym celu muszę ją całkowicie wymontować....



anfar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 09, 2007 20:20
Lokalizacja: prawie Zamosc

Re: jak ściągnąć stacyjkę?

Post autor: anfar » sob cze 13, 2009 14:43

Gorgio89 pisze:jak w temacie... jak ściągnąć stacyjkę bo nie chce zejść? kierownice odkręciłem, wszystkie śruby na stacyjce też, wszystkie kostki odczepiłem a stacyjka i tak zejść nie chce jak by coś jeszcze ją trzymało.... pytam bo muszę wymienić kostkę za stacyjką a w tym celu muszę ją całkowicie wymontować....
Za pomocą sciągacza ściągnij tulejkę redukcyjną tą pod którą jest sprężyna i stacyjka zejdzie bez problemu

Nie używaj do tego młotków i nie uderzaj łatwo uszkodzic stacyjkę.ponieważ tulejka ma bardzo mały występ i sciągacz będzie się ześlizgiwał podłóż pod tulejkę płaski klucz jeśli dobrze pamiętam to 24 i łapy sciągacza zaczep za klucz (bardz ładnie schodzi) sciągacz to proste narzędzie i kolega albo sąsiad użyczy
Ostatnio zmieniony sob cze 13, 2009 17:15 przez anfar, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob cze 13, 2009 15:13

Chyba w FAQ jest porada, jak to zrobić bez sciągacza, ale najlepiej wtedyc w dwie osoby to robic, bo ciężko samemu to zmontowac. Ogólnie to ściagasz półke nad nogai kierowcy i rozłaczasz tam przegub, potem wyciągasz stacyjke razem z wałkiem kolumny kierowniczej - wymieniasz kostkę i składasz - i własnie jest spory problem w przycelowaniu ponownie w ten przegub.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 13, 2009 15:19

Lipek81 pisze:gólnie to ściagasz półke nad nogai kierowcy i rozłaczasz tam przegub, potem wyciągasz stacyjke razem z wałkiem kolumny kierowniczej - wymieniasz kostkę i składasz - i własnie jest spory problem w przycelowaniu ponownie w ten przegub.
ogólnie to nie trzeba wcale nic tam grzebac :) zdejmuje sie tylko redukcje ( wieloklin ) i jak wszsytko jest poodkrecane to powinno zejsc :) nie trzeba tam na dole nic rozlaczac :) w stacyjce jest srubka wkrecana ktora trzyma kostke i zeby kostke wyjac trzeba okdrecic srubke , a zeby srubke odkrecic trzeba zdjac stacyjke :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob cze 13, 2009 16:15

guti pisze:ogólnie to nie trzeba wcale nic tam grzebac zdejmuje sie tylko redukcje ( wieloklin ) i jak wszsytko jest poodkrecane to powinno zejsc
- tak, to już napisał anfar, tylko trzeba mieć ściągacz, a porada, która ja przytoczyłem opisuje jak to zrobic bez sciagacza.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 13, 2009 16:22

pomocne bywa nakrecenie nakretki na gwint na rowno i uderzenie pare razy młotkiem ( prosto , zeby nic nie pokrzywic ) tez schodzi :P nie majac sciagacza :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob cze 13, 2009 16:25

Też to jest jakiś sposób, choc pwiem szczerze, ze jak tak robiłem, to potem stacyjka poszła do naprawy - chyba coś od tych wstrząsów się jej stało. Żeby nie było niedomówień - ani razu nie udeżyłem w stacyjke itp.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości