Koło zamachowe w GT Mk2 ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darknet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 02, 2007 19:08
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Koło zamachowe w GT Mk2 ?

Post autor: darknet » sob cze 13, 2009 12:51

Witam wszystkich! Chciałem się dowiedzieć czy "przypadkiem" w Mk2 GT nie ma lżejszego koła zamachowego niż w innych wersjach, np. CL, GL itp. Pytam ponieważ w moim GT jest problem z ruszaniem, mianowicie jeśli się nie da odpowiedniej ilości gazu to silnik zgaśnie! Dla porównania dodam że jeżdżę też Passatem B3 z silnikem 1.8l i ten rusza bez gazu nawet pod górkę! W związku z tym zalezało by mi żeby założyć cięższe koło, jeśli takowe występowało i stąd moje pytanie? Najbardzie zależało by mi na konkretnych danych np. jak by ktoś wrzucił koło zamachowe na wagę przy okazji wymiany sprzegła itp. Mile widziane będą też informacje na temat masy kół w innych modelach: Mk3 1.8L i 2.0L, Vento 1.8l i 2.0l Jetta II 1.6L i 1.8L. Dodam że zapłon i rozrząd raczej są ustawione dobrze oraz dzieje się to na LPG jak i na benzynie!



Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » sob cze 13, 2009 14:56

w gt masz takie same koło jak w gti pf,w .2.0 8v jest kilogram cięzsze sprawdzone :D



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 13, 2009 15:22

darknet, GT to jest wersja WYPOSAZENIA AUTA a nie silnika , oznaczenie silnika masz RP , a co do koła , to jest takie samo :) ani lzejsze, ani ciezsze jak w innych RPkach np z CL :)

sprawdz rozrzad i zapłon, jak masz przestawiony rozrzad to tak sie wlasnie moze zachowywac, na dole nie ma mocy , ale gora powiniem troszke lepiej ciagnac , jak ja sie rypnałem przy ustawianiu rozrzadu to na dole muł totalny , ale góra wariat.

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 3:24 pm ]
gumiś pisze:w gt masz takie same koło jak w gti pf,w .2.0 8v jest kilogram cięzsze sprawdzone :D
a mozesz powiedziec z jakiego silnika podajesz tego GT ? i ile wazy ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » sob cze 13, 2009 16:20

chodzi mi o silnik rp,juz wagi nie pamietam,ale róznica była kilograma :D



darknet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 02, 2007 19:08
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: darknet » sob cze 13, 2009 16:49

Do guti-ego!
Tak jak pisałem, rozrząd jest raczej dobrze ustawiony bo sprawdzałem a zapłon ustawiał mi mechanik. Tak poza tym to silniczek chodzi w pożądku, nie jest zbytnio przymulony na dole, ale i nie jest za bystry górą!
Chciałem jeszcze zapytać o ile miałeś przestawiony ten rozrząd?
Ostatnio zmieniony sob cze 13, 2009 16:52 przez darknet, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 13, 2009 18:30

gumiś pisze:chodzi mi o silnik rp,juz wagi nie pamietam,ale róznica była kilograma :D


tak z ciekawosci pytam, ile wazy seryjne kolo od Rpka, bo mam lekkie w garazu , ale nie wiem o ile jest lzejsze:D
darknet pisze:Do guti-ego!
Tak jak pisałem, rozrząd jest raczej dobrze ustawiony bo sprawdzałem a zapłon ustawiał mi mechanik. Tak poza tym to silniczek chodzi w pożądku, nie jest zbytnio przymulony na dole, ale i nie jest za bystry górą!
Chciałem jeszcze zapytać o ile miałeś przestawiony ten rozrząd?
raczej to nie zawsze jest na pewno :) znaki sie zgadzaja ?
ja mialem rypniety o jakies 2-3 zabki :) tylko teraz juz nie wiem w ktora strone, to juz nie wiem:)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

darknet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 02, 2007 19:08
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: darknet » sob cze 13, 2009 19:11

guti pisze:raczej to nie zawsze jest na pewno znaki sie zgadzaja ?
No a niby po czym innym miał by to poznać :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 247 gości