Domykanie szyberdachu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Domykanie szyberdachu

Post autor: Alexei » wt cze 02, 2009 22:37

Temat poruszany wielokrotnie, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Czytałem na temat różnych trików z domykaniem bez kluczyka, ale albo ja mam coś golfem albo nie wiem co. Chodzi o to że czasami zapomnę zamknąć szyberdach, jest jakaś możliwość jego domknięcia bez wsadzania kluczyka w stacyjkę a za tym wszystkiego co źre energie i nie zostanie wykorzystane bo silnik nie odpalony.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 02, 2009 23:01

zamkniesz przytrzymując kluczyk w drzwiach w pozycji zamkniecia o ile masz centralny zamek.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt cze 02, 2009 23:04

no jesli masz wszystko ok z funkcją komfort w swoim sterowniku ,bo czasami vagem trzeba doprogramować


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Alexei » śr cze 03, 2009 13:26

jedyna rzecz otwierana elektrycznie to szyberdach, wersje prawie ubogą mam stąd widzę. Żadne kluczykowanie nie wchodzi w gre, czytałem coś o przytrzymywaniu długich świateł przy dwukrotnym pulsowym włączeniu świateł długich.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr cze 03, 2009 19:11

gdzie to słyszałeś bo chyba nie na forum :goof:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 03, 2009 21:31

zostaje ci dokupienie dowolnego sterwonika centrala z pilotem i z funkcją domykania szyb. Impuls który ma dmykać szyby domknie szyber, a możesz też od razu założyć sobie elektryczny centralny zamek - przydatna rzecz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Alexei » pn cze 08, 2009 23:33

Fahoo pisze:gdzie to słyszałeś bo chyba nie na forum :goof:
No właśnie na forum.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt cze 09, 2009 11:06

Alexei pisze:jedyna rzecz otwierana elektrycznie to szyberdach, wersje prawie ubogą mam stąd widzę. Żadne kluczykowanie nie wchodzi w gre, czytałem coś o przytrzymywaniu długich świateł przy dwukrotnym pulsowym włączeniu świateł długich.
- tzn. można i tak. Oryginalnie i jak masz centralny, to przytrzymanie kluczyka w zamku drzwi kierowcy lub pasażera powoduje zamknięcie szyberdachu. Rozumiem, że Tobie chodzi o to, żeby zamknąć szyber w ogóle nie mając kluczyka w ręce - wtedy należy włączyć światła (druga pozycja włącznika - czyli mijania/drogowe), następnie przełączyć manetką na światła długie (nic nie będzie świeciło, ale chodzi o to, żeby przełącznik wewnątrz manetki się przełączył na długie, a potem przytrzymać manetkę od świateł, tak, jakbyś komuś błyskał długimi - zasilona zostanie wtedy linia X - czyli +12V po zapłonie (z przerwą na rozrusznik), dzięki temu można uruchomić praktycznie wszystkie urządzenia w aucie, które normalnie włączyć można dopiero po przekręceniu kluczyka (wycieraczki, dmuchawa itp.). Wtedy szyber powinien dać się zamknąć, a nawet otworzyć.
Od razy urzepadzam jakieś tam plotki - nie da się w ten sposób odpalić auta itp - za +12V po zapłonie, które zasila układ silnika odpowiada linia 15 jak dobrze pamiętam, której nie da się zasilić kombinująć z przełacznikami itp.
Ostatnio zmieniony wt cze 09, 2009 11:09 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Alexei » czw cze 11, 2009 17:13

Tak dokładnie o to mi chodziło, taka metoda, ale u mnie to nie działa, prąd się pojawia ale niestety szyberdachu nie chce domknąć. Wiesz co może być przyczyną? Powtórzę, że elektrycznie jest otwierany/zamykany tylko szyberdach w moim golfie, żadnych el. szyb, centralnego zamku.
Nie wiem czy to może być przyczyną, sądzę że bez znaczenia, poprzedni właściciel jakimś domowym sposobem (wycięte kable z kostki i lutowane do kabli radia) podłączył radio w moim VW, jakiegoś przedpotopowego Soniaka.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw cze 11, 2009 18:06

Sprawdziłem teraz dokładnie na schematach - i jednak nie da się tak domknąc szybra - on nie jest zasilony z linii X, tylko z lini 15. Mozna poznać to po tym, ze jak np. otowrzysz szyber, a potem będzisz go zamykał i w tym samym czasie odpalisz samochód - to wieszkość urządzeń się wyłącza podczas rozruchu (np. dmuchawa, wycieraczki), ale nie szyber. Aby zrobić tak, zeby szyber działał bez kluczyka należy przerobić trochę instalacje, przy przełączniku szybra.



Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Alexei » pt cze 12, 2009 13:09

Aj, na grzebanie to nie mam za bardzo teraz czasu, ale nic, może kiedyś w przyszłości odezwę się w sprawie tego przerabiania.

Dzięki za pomoc i szybką odpowiedź Lipek81

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości