Rozrusznik do MK3 POMOCY!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tombrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 17, 2006 18:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Rozrusznik do MK3 POMOCY!!!!!

Post autor: tombrz » czw sty 19, 2006 18:57

Witam!
potrzebuje na zaboj schemat rozrusznika golfa 3 bo mi chyba bendiks daje jaja... jak ktos ma cos na ten temat to prosze o pomoc:-)



Barnej20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:33
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Barnej20 » czw sty 19, 2006 21:50

kolego jak go rozbieżesz to go potem złożysz nic trudnego tylko trzeba popatrzyć dobrze przy rozbieraniu
a co się dzieje'



tombrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 17, 2006 18:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: tombrz » czw sty 19, 2006 22:05

Problem jest taki ze rozrusznik kreci ale kreci sam nie kreci silnikiem, czyli nie wbija mechanizmu w wieniec. Generalnie auto zgaslo i umarlo. Zero zdlawienia poprostu auto sie wylaczylo./ Kontrolki sie swieca, popma paliwa dziala, ale nie kreci silnika. Spialem go na krotko z plusa akumulatora i kreci ale bendiks nic nie robi :/ Jesli moge prosic o jakas rade to prosze. Sprawdzilem stacyjke, tzn kostke, napiecia wszedzie sa, na cewce tez wiec ja juz nie wiem... PROSZE O RADE!



Barnej20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:33
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Barnej20 » czw sty 19, 2006 22:36

jak masz cewkę to weś tam się bespośrebnio wepnik plus od akumulatora i sprawdz czu wybija jak nie to cewka jest walnięta jak coś jeszcze to pisz na gg



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw sty 19, 2006 23:11

Jeżeli po bezpośrednim podaniu plusa z aku, do zacisku cewki rozrusznika nie słychać stukania elektromagnesu, to trzeba będzie rozruszniczek wyjąć na stół i dokładnie obejrzeć zaciski elektromagnesu. Jeśli nic nie widać i nie czuć spalenizny to należy dobrać się do wnętrza cewki elektromagnesu, albo sie oderwał przewód od zacisku, albo jest spalona. Lutownica może okazać się niezbędna do naprawy. Przy okazji mozna pilnikiem wyrównać powierzchnię styków (miedziane śruby). Zabawa wymaga troche cierpliwości, no i czasu oczywiście. Jeśli tych warunków nie możesz spełnić to pozostaje elektryk.



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » czw sty 19, 2006 23:14

wymien automat 80 zeta nowy



tombrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 17, 2006 18:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: tombrz » czw sty 19, 2006 23:16

ok dzieki wlasnie sie zbieram zeby isc podlubac przy nim :-)

[ Dodano: Pią Sty 20, 06 ]
Jedna tylko rzecz... a wytlumaczy mi ktos dlaczego zgaslo mi auto w trakcie jazdy??Bo zrozumialbym gdybym go poprostu nie odpalil, ale przejechalem ze 100 metrow a on poptrostu zgasl. Dlaczego w trakcie jazdy? Co bylo powodem??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 285 gości