Gaśnięcie MK III 1.6 AEE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciejkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 24, 2008 01:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Gaśnięcie MK III 1.6 AEE

Post autor: ciejkins » pt cze 12, 2009 01:22

Witajcie

Wybaczcie, że po raz kolejny jest wałkowany ten temat ale ...

Moja Golfina strasznie często gaśnie, np jak stoję na światłach. Problem mało tego, że denerwujący, ale co gorsza trochę niebezpieczny bo siada wspomaganie kierownicy i hamowania.
Co zrobiłem?
Wymieniłem przepustnicę z silnikiem krokowym na nową - nic nie pomogło. Problem o tyle ciekawy, że na zimnym silniku trzyma pięknie i równo 1000 obrotów. Gdy samochód się nagrzeje zdarza mu się wariować. Stoję na światłach, 650 obrotów .... i nagle nie z gruszki ni z pietruszki ... gaśnie. Nie dzieje się to zawsze, ale bardzo często.

Postawiłem sobie za cel, że dotąd będę robił i wymieniał części, aż trafię na przyczynę.
Przepustnica wymieniona, kable i świece wymienione, palec i kopułka wymieniona.
(dodam, że mam sekwencję LPG i te same objawy są na benzynie jak i na LPG)

Problem ciekawy i ciężki do rozwiązania, ale ostatnio kolega mi podsunął pomysł, że może to być czujnik temperatury, który daje złe informacje o dawce paliwa. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie jest ten konkretny czujnik i jak go wymienić? Ewentualnie jakieś sugestie jak się pozbyć problemu. Komputer nie wywala żadnego błędu...

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt cze 12, 2009 08:11

a jak auto zgaśnie , to zapalają się kontrolki od oleju i ładowania ? bo jeśli nie to winna może być kostka stacyjki



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pt cze 12, 2009 08:13

popdmień cewke z innego golfiacza, może być terz czujnik HALLA, czesto jest tak że po rozgrzaniu tych rzeczy samochody gasna i zapalaja dopiero opo ostygnięciu



Awatar użytkownika
ciejkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 24, 2008 01:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ciejkins » pt cze 12, 2009 11:37

@miś fazi: zapalają się kontrolki.
@chmurapawel: cewkę wymieniałem 3 miesiące temu, a o czujniku Halla pierwsze słysze - będę go miał na uwadze
thx



fejsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 07:59
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: fejsu » ndz cze 14, 2009 19:49

zdołowala mnie Twój post ja wlasnie zamierzam zmienic przepustnice w tym trefnym aucie i mam nadzieje ze bedzie ok ale widze ze niekoniecznie tak moze byc bo u Ciebie to nie pomoglo........a moze sonda lambda wariuje albo wtryski cos nie tak a gdzie jezdzisz na kompa ??



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » pn cze 15, 2009 10:29

Też mam silnik AEE i również miałem podobne problemy , a pomogło wcześniej czyszczenie przepustnicy i logowanie , a teraz bo problemy powróciły wymiana sondy lambda i silnik jest ok. Ale dopiero po podpięciu do kompa wyszło że sonda jest do wymiany .



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » wt cze 16, 2009 21:05

Ponoc ma być Nobel przyznany osobie, która kiedyś wyjaśni raz na zawsze co jest grane z AEE i jak go uspokoić :helm: Wałkujemy takie i podobne tematy od dawna na Forum już.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
szefo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: szefo » wt cze 16, 2009 21:13

Z tego co tu napisałeś to miałem podobny problem, u mnie okazało się że to pompka paliwowa była zawalona brudem i na zimnym silniku mi dobrze pracował a jak się rozgrzał to zdychał. Wymieniłem pompkę paliwową i wyczyściłem zbiornik paliwa, kupiłem też nowy filtr paliwa i jak na razie do tej pory mi śmiga bezproblemowo.


Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Awatar użytkownika
maly1909
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 21, 2009 19:01
Lokalizacja: DBL
Kontakt:

Post autor: maly1909 » wt cze 16, 2009 23:22

Zgadzam się NOBEL dla tego co zrozumie i będzie potrafił wyjaśnić co z AEE. Ja w swoim mam chyba wszelkie dolegliwości jakie były poruszane na forum, trwa to już około 2 lat ale niczym się nie przejmuje i jeżdżę dalej :grin: choć nie wiem jak długo?



dyziu2828
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 09, 2009 19:37
Lokalizacja: kielce

Post autor: dyziu2828 » sob cze 20, 2009 11:18

podepne sie pod temat bo tez mam golfa z tym silnikiem i tez mi gasnie jak mu sie uwidzi i chcial bym sie dowiedziec co moze byc tego przyczyna przepustnice wyminilem na inna i tez to samo adaptacji nie da sie zrobic bo jest jakis blad zwiazany z przepustnica a moze ktos powiedzie czy w tym modelu jest przeplywomiesz i czy on moze wplywac na to ze te obroty zaczna skakac i mi gasnie



Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » sob cze 20, 2009 11:25

chmurapawel pisze:może być terz czujnik HALLA
Spróbuj z tym czujnikiem. O ile pamiętam ktoś na forum miał taki sam problem i to pomogło.


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » sob cze 20, 2009 14:51

Jak nie podbija obrotów po zdjęciu gazu to może być wina programu komputera. Miałem tak i po wgraniu całego oprogramowania od nowa wszystko jest ok :)



Memory
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 26, 2009 21:13
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Memory » ndz cze 21, 2009 20:57

a możesz powiedzieć czy robiłeś to sam?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości