Światło w Soczewkach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

duudii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: pn paź 31, 2005 17:21
Lokalizacja: Mościska/Laski
Kontakt:

Światło w Soczewkach

Post autor: duudii » pn sty 16, 2006 17:20

Szukam osoby która ma tani dostep do ksenonów
mogą być używane byle markowe i tanio
mogą być hermetyczne ale nie muszą
byle były tanie i cały komplet -wielkość żarówki to H7 :blush:
i tylko takich szukam -bo takie mam soczewki :hmm:
jeszcze pytanie jak ksenony nie wypalą to jakie żarówki polecićie do soczewek ??
Żeby była dobra widoczność i żeby wyglądały ala ksenon
nie tandeta i świecą na niebiesko -żeby swieciły tak jak w Punto II
białe z poświatą lekko niebieską :bajer:

pozdr



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 16, 2006 17:34

duudii pisze:Szukam osoby która ma tani dostep do ksenonów
mogą być używane byle markowe i tanio
mogą być hermetyczne ale nie muszą
byle były tanie i cały komplet -wielkość żarówki to H7
i tylko takich szukam -bo takie mam soczewki
jeszcze pytanie jak ksenony nie wypalą to jakie żarówki polecićie do soczewek ??
Żeby była dobra widoczność i żeby wyglądały ala ksenon
nie tandeta i świecą na niebiesko -żeby swieciły tak jak w Punto II
białe z poświatą lekko niebieską
TAKIE RZECZY TO TYLKO W " ERZE" :)



fibolek

Post autor: fibolek » pn sty 16, 2006 18:42

Pewnie jakbyś włożył dobre markowe np PHILIPS lub Osram to też byłby super efekt.
A z tymi ksenonami to nie wiem czy sama soczewka wystarczy.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn sty 16, 2006 22:44

Filipsy blu visiony i po sprawie świecą super a z osram-kami mam złe doświadczenia



juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » pn sty 16, 2006 23:54

sprawa jest prosta a mianowicie masz soczewki ok.... kup przetrwornice najlepiej od mercedesa z lat 2000-2004 podobno są the best , do tego żarówki ksenonowe i sprawa załatwiona jeśli chcesz to opisze Ci jak to wszystko ze soba połączyć aby odpowiednio funcjonoało koszt żarówek około 150zł koszt prztworic zależy jak znajdziec to koszt masz 400zł więc razem 500zł pozdrawiam


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt sty 17, 2006 00:24

co do zarówek to philips blue vision z przekaznikami piekne połączenie a odnosnie ksenonów to cały komplet z przerobionymi żarnikami w taki sposób ze pasuja na mocowanie zarówki H7 kosztuje 790 zł (komplet) tez sie zastanawaim nad ksenonami tez mam soczewki ale do ksesnonów potrzebne sa jeszcze spryskiwacze swiateł



juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » wt sty 17, 2006 00:35

co do zarówek to philips blue vision z przekaznikami piekne połączenie a odnosnie ksenonów to cały komplet z przerobionymi żarnikami w taki sposób ze pasuja na mocowanie zarówki H7 kosztuje 790 zł (komplet) tez sie zastanawaim nad ksenonami tez mam soczewki ale do ksesnonów potrzebne sa jeszcze spryskiwacze swiateł


no to kolego co do ceny to....sorki zajmuje się podobnymi tematami na codzień części na gie ldzie w poznaniu nie są mi obce a co za tym idzie ceny również więc jak sam zrobisz a to jest banalnie proste... a co do spryskiwaczy....w polsce nie ma obowiązku posiadania spryskiwaczy do świateł xenonowych a jeśli juz jakiś p-roblem to koszt spryskiwac zy...max100zł... pozdrawiam


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt sty 17, 2006 07:35

juniorwwa pisze: no to kolego co do ceny to....sorki zajmuje się podobnymi tematami na codzień części na gie ldzie w poznaniu nie są mi obce a co za tym idzie ceny również więc jak sam zrobisz a to jest banalnie proste... a co do spryskiwaczy....w polsce nie ma obowiązku posiadania spryskiwaczy do świateł xenonowych a jeśli juz jakiś p-roblem to koszt spryskiwac zy...max100zł... pozdrawiam
to jaki byłby kosz xenonów?? bo ta cena , która podałem to z allegro?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt sty 17, 2006 09:46

Jesli natomiast chcesz zastosować homologowane żarówki bez żadnych przeróbek to polecam OSRAM Cool Blue, łądnie świecą na biało z niebieską poświatą. Miałem je w moim MKIII i byłem bardzo zadowolony. Producent od razu zaznacza że mają one obniżoną żywotność i wytrzymują około roku ale jakość naprawdę dobra.

Co do ksenonów, spryskiwaczy i układu samopoziomującego to nie chodzi tutaj o wymogi przepisów tylko o zasadę działania.
lampy ksenonowe powinny świecić w lampach z gładkim kloszem, montowanie ich w starych lampach z normalnym kloszem i odbłyśnikiem zupełnie zmienia charakterystykę świecenia żarówki wyładowczej. Ponieważ lampa ksenonowa opiera się na zasadzie HID (High Intensive Discharge) i jej jasność jest bardzo duża klosz musi być spryskiwany w celu usunięcia ze szkła zabrudzeń które moga zniekształcać słup światła. Do tego seryjnie montowany jest na tylnim moście ukłąd samopoziomujący żeby przy nieiwielkich nierónościach nie oślepiać jadących z przeciwka.

Rozgadałem się troszeczkę ale głównym tego celem było pokazanie, że zakładanie ksenonów do normalnych lamp i aut nie przystosowanych do tego mija się z celem i w efekcie wcale nie musimy mieć lepszego świecenia a dodatkowo będziemy oślepiać wszystkich jadących z naprzeciwka. Może się to więc skończyć problemem przy badaniu technicznym.
Decyzja oczywiście należy do każdego z nas.



duudii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: pn paź 31, 2005 17:21
Lokalizacja: Mościska/Laski
Kontakt:

Post autor: duudii » wt sty 17, 2006 15:56

juniorwwa pisze:co do zarówek to philips blue vision z przekaznikami piekne połączenie a odnosnie ksenonów to cały komplet z przerobionymi żarnikami w taki sposób ze pasuja na mocowanie zarówki H7 kosztuje 790 zł (komplet) tez sie zastanawaim nad ksenonami tez mam soczewki ale do ksesnonów potrzebne sa jeszcze spryskiwacze swiateł


no to kolego co do ceny to....sorki zajmuje się podobnymi tematami na codzień części na gie ldzie w poznaniu nie są mi obce a co za tym idzie ceny również więc jak sam zrobisz a to jest banalnie proste... a co do spryskiwaczy....w polsce nie ma obowiązku posiadania spryskiwaczy do świateł xenonowych a jeśli juz jakiś p-roblem to koszt spryskiwac zy...max100zł... pozdrawiam
oki dzięki za info - kupując na allegro bym przepłacił
dobrze wiedzieć ,że za 550 zł mogę mieć super ksenony z mercedesa a nie jakieś nowe za 530 NO NAME i ani słowa o gwarancji :blush:
kurcze ale szukałem spryskiwaczy do świateł i pupa Jasia może trzeba na giełdę podjechać a nie po szrotach szukać :(
pozdro

[ Dodano: Wto Sty 17, 2006 17:39 ]
na razie takie znalazłem :

Zwykłe H7
1 miejsce BLUE LIGHT HELLA
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=81616208
2 miejsce Philips gt 150 power2night
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=81866787
3 miejscePHILIPS BlueVision
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=81335360
4 miejsce SILVERSTAR firmy OSRAM
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80179484

które wybrać ?? Które jak świecą ?? które mają dobrą widoczność i mają lekką poświatę ksenonu ?? ( w soczewkach stosując)

pytam bo nigdy takich nie miałem -zawsze w matizie zwykłe miałem :crazy:



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr sty 18, 2006 16:01

tez testowałem troche zarówek inajlepsze jakie znalazłem to phlips blue vison



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr sty 18, 2006 16:25

a mnie trochę denerwuje jak widzę kolesia z chałupniczo założonymi ksenonami (czy innym badziewiem) , oślepiającego dookoła "wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka".
Osobiście uważam że fajnie jest miec super światła ale wtedy gdy nie przeszkadza to innym.
Jestem jak najbardziej za ksenonami i innymi wynalazkami ale zrobionymi profesjonalnie.
Więc kolego duudii, lepiej się do tego przyłóż.
Pozdrawiam



emka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 17, 2006 15:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emka2 » czw sty 19, 2006 17:21

witam, to ciekawy temat jest bo tesz strasznie mnie wqrza gdy jedzie sobie pacjent z żarówkami xenonowymi przyklejonymi (tak - przyklejonymi -max głupota) w standartowym reflektorze i tak wszystkich oślepia że aż sie o "czołóke" prosi, ze swojej strony chciałbym tylko dodać że za posiadanie takich świateł czyli "made in szopa" grozi mandat i to niemały niemówiąc jusz o przeglądzie!!! pozdro



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw sty 19, 2006 17:27

tez sie z wami zgadzam głupota jest zakładanie ksenonów do zwyłych kloszy które swieca w niebo drzewa itp i na dodatek oslepiaja kierowców jadacych z nadprzeciwka



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 357 gości