Zasada działania pneumatycznego c.zamka w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » ndz gru 18, 2005 00:36

ale co dokładnie chcesz wiedzieć ?


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

greg

Post autor: greg » ndz gru 18, 2005 01:30

zamek pneumatyczny skłąda się z zamków, wężyków, pompki. Zamykasz kluczykiem zamek - załączają się styki które powodują wciąganie powietrza z wężyków a więc i z zamków - zamki zamykają się a siłownik od klapki wysuwa się. Otwierasz - pompka wypycha poiwetrze otwierając zamki.

[ Dodano: Nie Gru 18, 2005 12:31 am ]
jak się załączą styki załaczy się pomka która jest po prawej stronie w bagażniku - słuchać kilka sekund pracę



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » ndz gru 18, 2005 17:41

a czy jest jakis problem zeby sie podlaczyc ze sterowaniem z pilota? (mam centralny ale tylko z klucza) bo na allegro widzialem te centralki i to w sumie za niezle pieniadze, czy jest to dosysc bezpieczne? czy raczej takie sobie, i lepiej kupic odrazu alarm caly, z funkcja otwierania centralnego?



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » ndz gru 18, 2005 21:39

Zawsze alarm będzie lepszy!!!


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » ndz gru 18, 2005 22:04

cześć
Ja mam taki central pneumatyczny i zakładałem taką centralkę koszt ok 100 zł. Podłączyłem to wszystko przy pompce nic nie trzeba w drzwich grzebać ;))
Kupiłem sobie do tego piszczałkę że mam sygnał i podpiołem do migaczy z tylnych lamp !!
ok 40min. zabawy.

pozdro


Seba

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz gru 25, 2005 15:12

greg pisze: [ Dodano: Nie Gru 18, 2005 12:31 am ]
jak się załączą styki załaczy się pomka która jest po prawej stronie w bagażniku - słuchać kilka sekund pracę
a jka sie odlaczy wezyk przy centralnym w drzwiach to sie uklad nie zapowietrzey czy cosik??
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz gru 25, 2005 15:37

Forester pisze:a jka sie odlaczy wezyk przy centralnym w drzwiach to sie uklad nie zapowietrzey czy cosik??

Nie zapowietrzy bo zasada dzialania tej pompki jak sama nazwa wskazuje to pneumatyka, czyli powietrze :D



greg

Post autor: greg » ndz gru 25, 2005 18:10

jak się dołączy wężyk to pompka będzie pracowała bez przerwy - wiem bo mi się kiedyś jeden wężyk rozpiął

[ Dodano: Nie Gru 25, 2005 5:10 pm ]
nie dołączy tylko odłączy węzyk



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz gru 25, 2005 18:12

greg pisze:jak się odłączy wężyk to pompka będzie pracowała bez przerwy - wiem bo mi się kiedyś jeden wężyk rozpiął
Ta, bo cisnienia nie bedzie w satanie wytworzyc :)

Mozna zaslepic przewod, lecz po ponownym podlaczeniu nic sie zlego dziac nie bedzie ;)



greg

Post autor: greg » ndz gru 25, 2005 18:30

dokłądnie tak było, podpiąłem i koniec problema. A jeszcze raz odpiął się przewód masy i pompka też pracowała bez przerwy tylko inny był dźwięk



prados
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:29
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: prados » czw sty 19, 2006 15:26

Ja właśnie przerabiam ten problem - niestety:-( Nie bardzo wiec co sie stało i jak to naprawic, ale licze na doświadczenie kolegów. Otóż w III mam pneumatyczny zamek( z pilotem) ale ostatnio przestal działac. Nie otwiera sie z pilota, nie dziala tez z kluczyka - kazde drzwi musze otwierac osobno. Gdy wcisne jednak guzik od otwierania lub zamykania wyraznie slychac brzeczenie pompki przez ok 20 - 30 sekund. Wnioskuje z tego ze sama pompka jest ok - wiec gdzie szukac przyczyny? a moze brzeczenie wcale nie oznacza ze pompka jest sprawna? jest jakis sposob zeby ja sprawdzic? z gory dziekuje za pomoc i wszelkie sugestie. pozdrawiam
prados



greg

Post autor: greg » czw sty 19, 2006 15:43

więc idziesz do pompki - ściągasz wężyk i wciągasz powietrze przez wężyk - jak zamknie to pompka nie daje podciśnienia ale jak będziesz wciągał i lekko będzie szło a zamki nie będą sięchciały wszystkie zamknąć to masz gdzieś nieszczelność



Awatar użytkownika
Maciosław
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:36
Lokalizacja: Dobczyce k. Krakowa
Kontakt:

Post autor: Maciosław » czw sty 19, 2006 16:04

Dorabiałem sobie sterowanie centralnego zamka. Podpinałem prosty alarm z czujnikiem wstrząsowym. Naprawde nie trudne. Służe pomoca. Co do wyboru alarmu jak i montazu. Pozdrowienia


http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3496558

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości