Stukanie i bicie kierownicą!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zbycho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: czw lis 24, 2005 11:43
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Stukanie i bicie kierownicą!!!

Post autor: zbycho » czw sty 19, 2006 13:01

Witam!!! Od pewnego czasu coś stuka podczas jazdy tylko na biegu i nasila się podczas skręcania. Ponadto na kierownicy czuje bicie pomimo wywarzonych kół. Zlokalizowałem jedno z uszkodzeń a mianowicie brak masy wyrównującej na półosi napędowej (widoczne resztki chyba kleju), ale czy to może być przyczyną bicia przy około 60-100km/h i stuków. Dodam iz te stuki są nie zawsze tylko nieraz ale nasilają sie przy skrętach. Autko ma 100kkm. Jeszcze jedno od momentu gdy go kupiłem ok. 80kkm podczas jazdy na wstecznym ( ale tylko na włączonym biegu) słychać tekie trykanie dochodzące z okolic przegubów wewnętrznych może skrzyni biegów czy to grożne??? co zrobić z tą masą, czy ją gdzieś można kupić i zamontować samemu, jeśli tak to w jaki sposób?? Proszę o pomoc !!!POZDRAWIAM!!!!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw sty 19, 2006 13:45

wszystko przemawia z przegubami zew.(zrób test: skręć kołami na maxa w lewo i trochę gwałtowniej rusz jek stuka z lewej to lewy przegub i to samo z prawej), a co do odważnika półosi to on ma swoją odpowiednią wagę i tego sam nie naprawisz, musisz jechac do warsztatu gdzie Ci ją wywazą


:-k ...

Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Stukanie i bicie kierownicą!!!

Post autor: CYBER » czw sty 19, 2006 14:15

zbycho pisze:Witam!!! Od pewnego czasu coś stuka podczas jazdy tylko na biegu i nasila się podczas skręcania. Ponadto na kierownicy czuje bicie pomimo wywarzonych kół. Zlokalizowałem jedno z uszkodzeń a mianowicie brak masy wyrównującej na półosi napędowej (widoczne resztki chyba kleju), ale czy to może być przyczyną bicia przy około 60-100km/h i stuków. Dodam iz te stuki są nie zawsze tylko nieraz ale nasilają sie przy skrętach. Autko ma 100kkm. Jeszcze jedno od momentu gdy go kupiłem ok. 80kkm podczas jazdy na wstecznym ( ale tylko na włączonym biegu) słychać tekie trykanie dochodzące z okolic przegubów wewnętrznych może skrzyni biegów czy to grożne??? co zrobić z tą masą, czy ją gdzieś można kupić i zamontować samemu, jeśli tak to w jaki sposób?? Proszę o pomoc !!!POZDRAWIAM!!!!
tak wiec masz przeguby kwalifikujace sie do wymiany. najczesciej sypia sie przeguby przy skrzyni - wewnetrzne. zeby je sprawdzic zapodaj bieg, wejdz pod auto i chwyc poloske i przekrecaj ja tak jak bys probowal napedzic kolo do przodu lub wstecz. jesli bedziesz widzial ze kolo czy flansza przy skrzyni biegow stoi w miejscu a poloska wyraznie lata jak ... no wiesz to wszytsko jasna. jelsi nie masz kasy czy innych czesci a chcesz to zrobic na szybko jako prowizorke - zamien przeguby lewy z prawym. bycmoze pomoze. zeby je wymienic musisz miec imbusa 6 mm - na kazdej flanszy masz 6 srob - odkrecasz i poloska odpada. nie pamietam jak dokladnie ale chyba na pierscien rozprezny sa zamocowane te przegoby do poloski - madrzejszy mlotek powinien pomoc jesli nie masz cierpliwosci do zabawy zrubokretem czy szczypczykami. zdejmiesz samr to bedizesz widziec. przy zakladaniu i skladaniu koniecznie zwroc na te sprezynki uwage. jelsi stuka ten przy kole to trzeba wwymienic najlepiej caly komplet - klucz cos kolo 30 czy ilesta, troll do pomocy zeby hamowal kolo, przedluzka w postaci 1.65 rury i heja ze sruba w piascie. do wyjecia poloski bycmoze trzeba bedzie odkrecic wachacz. nie jest to przoblem - tylko ilka srooobek. mysle ze to najwazniejsze. jesli masz gdzie i czym to zrobic to mozna sie skusic na przeguby uzywane. kiedy chrupna wtedy chrupna a ksy w kieszeni troche zostaje. jelsi natmiast masz inne podejscie lub auto wykrecone to kupoj nowki.

pzdr
Marek


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sty 19, 2006 14:44

Tak jak mówia koledzy to zapewne przegub, teraz pozostaje zlokalizowanie który i wcale nie jest powiedziane, że jeden (bo może i wewnętrzny i zewnętrzny, ale bardziej to wygląda na zewnętrzny wg. mnie).
ps. masz strasznie optymistyczny przebieg - który to rocznik autka?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

zbycho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: czw lis 24, 2005 11:43
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zbycho » czw sty 19, 2006 15:07

Dzięki za porady!!! jutro do garażu na kanał i jazda!!! a co do rocznika to 97 , mam jeszcze pytanko małe. czy na pewno nie moge kupić tej masy sam np. w serwisie vw i sam jakoś zamontować??

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 14:09 ]
sprawdZiłem przy ruszaniu do przodu na skręconych kołach wszystko jest ok. tryka tylko do tyłu zarówno na skręconych jak i wyprostowanych . resztę sprawdzę jutro POZDRAWIAM!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości