Hak holwniczy do MK5

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gop_8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pt mar 23, 2007 23:51
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Hak holwniczy do MK5

Post autor: gop_8 » ndz mar 22, 2009 11:39

Witam!

Chcę założyć hak holowniczy do MK5, wiem że temat był już poruszony przez Grega, ale do modelu 4.

Wiem, że kupując hak musi on mieć homologację - tabliczkę z danymi. Gdzie może być ona umieszczona, jak powinna wyglądać (metalowa wybita w miejscu mocowania wiązki)?
Jakiej firmy jest hak oryginalny (Oris, Brink...), znalazłem 2 oznaczenia (w ETKA też podobno są dwa, może jest więcej?)
1k0 803 881
1K0 092 155A
Podobno części z "A" to zamienniki.
Interesuje mnie raczej automatyczny oraz z opcją chowania pod zderzak złącza. Chciałbym także żeby był to model w którym nie trzeba ciąć zderzaka (o ile taki w ogóle istnieje, wiem że w MK4 był taki podział).

Niektórzy oferują także z jakimś przekaźnikiem (sterownikiem)
np.
http://www.allegro.pl/item588230741_vw_ ... lacja.html
http://www.allegro.pl/item562734640_hak ... a_e20.html
czy ktoś może wie do czego on służy?
Jeżeli ktoś zakładał to może orientuje się jaki jest koszt przedsięwzięcia (może ktoś kupił w ASO, albo zna cenę). Chciałem zakładać sam, ale kwestia zakupu samego elementu.
Proszę także o wypowiedź tych którzy mieli już auto z hakiem od zakupu.

Pozdrawiam


[img]http://www.tkk.pl/~zsynuk/MK%204/VW%20zach-pom.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » ndz mar 22, 2009 14:07

Kolego, ale zadałeś pytań. Ale pokoleii.
1. Wybór haka ze względu na kulkę to tylko kwestia upodobania właściciela i jego warunków finansowych.
- możesz kupić tańszy z kulką przykręcaną na śruby i wtedy do jej demontażu musisz odkręcić dwie duże śruby, aby ją wyjąć. Operacja doś pracochłonna i niewygodna ze względu na ograniczony dostęp.
- możesz kupić z kulką na zatrzask z zabezpieczeniem na patent. szybki demontaż, bez kłopotu z potrzebnymi kluczami płaskimi i zardzewiałymi śrubami, które ciężko idą.
Więc typ haka to tylko kwestia pieniążków i wyboru właściciela.

2. Co do instalacji elektrycznej i gniazda do podpięcia przyczepki.
Musisz mieć taki moduł jak na zdjęciach aukcji z Allegro, które zaprezentowałeś, ponieważ MK V ma instalacje elektryczną, na CAN-ie i aby działała instalacja przyczepki niezbędny jest właśnie ten moduł.
Bez tego modułu BORTNEZ zwiększony pobór prądu przez światła przyczepki odczyta, jako zwarcie w instalacji elektrycznej samochodu i wyłączy prąd, a co za tym idzie nie będą działały światła w przyczepce jak i w samochodzie.
Z podłączeniem tego modułu udaj się do elektryka z jajami, bo podpięcie tego to nie jest tak hop. Trzeba mieć schematy i wiedzieć, co i jak żeby nie narobić bałaganu.

Tak na marginesie to założenie do światła postojowego przedniego żarówki 3W zamiast takiej jak jest oryginalnie 5W spowoduje już zapalenie się kontrolki ostrzegawczej na liczniku, a co dopiero podpięcie kilku lub kilkunastu dodatkowych żarówek.

[ Dodano: 22 Mar 2009 13:31 ]
gop_8 pisze:Interesuje mnie raczej automatyczny oraz z opcją chowania pod zderzak złącza. Chciałbym także żeby był to model w którym nie trzeba ciąć zderzaka
na taki hak markowej firmy przygotuj ok 2 000 zł.
Te co podałeś z Allegro są mocowane na śruby i to używki.

Tu masz cene takiego nowego przeciętnej firmy.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 14:33 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

greg

Post autor: greg » ndz mar 22, 2009 19:37

jakby co - schematy są :bigok:



gop_8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pt mar 23, 2007 23:51
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: gop_8 » pn mar 23, 2009 21:18

Witam!

A czy z używanymi hakami jest jakiś problem, lepiej ich unikać?

Czy są modele w których nie trzeba wycinać zderzaka?

Są jakieś różnice pomiędzy tymi dwoma oryginałami?

Czy można prosić o numer sterownika?

Pozdrawiam


[img]http://www.tkk.pl/~zsynuk/MK%204/VW%20zach-pom.jpg[/img]

cooli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 09, 2009 12:19
Lokalizacja: Gubin

Post autor: cooli » śr cze 10, 2009 12:37

Panowie mam troche inne pytanie pod w/w temat. Mianowicie od 4 dni jestem posiadaczem mk4 z 98 roku. Hak firmy Oris byl juz zamontowany i posiadam do niego kluczyk. Jednak za diabla nie moge go zdjac. Kluczyk po chwili zmagan wszedl do zamka, ale galka nie przekreca sie ani milimetra dalej niz bez kluczyka. Moze jest to i banalne, ale nie wiem czy nie robie czegos nie tak.
Z gory dziekuje za ewentualną pomoc.


Diesel Power

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » śr cze 10, 2009 15:03

Ja kupiem an allegro do MK5 uzwany ORIS do tego uniwrsalny modul + robota, wyszlo mnie to tzle co nowa podroba a jest oryginalny, ciecie zderzaka obowiazkowe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości