Brak Wstecznego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
moniaw28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 25, 2008 13:18
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: moniaw28 » pn cze 08, 2009 16:09

Svey pisze:Specjal87 napisał/a:
Ja mam natosmiast taki problem. Gdy włączam wsteczny i ruszam do tyłu to słuchać takie pukanie. Gdy przyspieszam na wstecznym to puka szybciej. co moze być przyczyną?
U nas było identycznie. Po wymianie skrzyni biegów problem zniknął :grin:


[img]http://images35.fotosik.pl/123/f55d2ee849a34813.png[/img]

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » pn cze 08, 2009 18:48

Svey pisze: Radzę Ci oszczędzać skrzynie bo sypnie Ci sie tak samo jak mi. W sumie padła po 4rech latach a przy kupnie już taka wada już była więc nie wiadomo ile dokładnie tak było.

Kolego na dniach oddaję skrzynie do naprawy to postaram się zrobić fotki i pokazać jak to wygląda o ile uda się ją naprawić.

Powiedz jak u Ciebie, czy wsteczny dobrze wchodzi, bez oporów i problemów? I jak możesz to nagraj jakiś filmik jak Ci to tam puka to postaram sie pomóc.
Pozdrawiam :pub:
U mnie to samo jest (pukanie), wsteczny wchodzi bez żadnych problemów. Jak się cofam i wcisnę sprzęgło na biegu, to też puka, tylko trochę ciszej.
Skrzynia na razie żyje 2,5 roku (ok. 35 tys km) i też kupiłem samochód ze skrzynią w takim stanie

Jak będziesz miał skrzynię po naprawie to napisz koniecznie co jej dolegało


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt cze 09, 2009 00:14

dopowiem coś od siebie w sprawie stukającego wstecznego, a mianowicie ja już tak jeżdżę z rok i narazie się nie rozleciała. Podczas cofania wrzucam wsteczny i jak tylko auto się toczy to wrzucam na luz, żeby oszczędzić bieg. W dziale sprzedam widziałem niedawno ogłoszenie naprawy skrzyń, wysłałem gościowi zapytanie i odpisał że zrobi to za 200zł. Ale jak narazie to jeżdżę jak jest bo nie chce mi się skrzyni wysyłać pocztą, czekać na naprawę i znowu ją montować.

pozwole sobie wkleić odpowiedź jaką otrzymałem na moje zapytanie:
Re: w sprawie naprawy skrzyni
o ile ocalal dyfer to okolo 200 zl jesli przywieziesz wyjeta z auta pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt cze 09, 2009 00:16 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » wt cze 09, 2009 07:45

Ja tez mam problem z wstecznym odkad go kupilem w pazdzierniku to wsteczny jeszcze działa lecz głosno pracuje i przy wiekszym obciazeniu wyskakuje z tym ze wszystkie inne biegi pracuja bardzo dobrze i tak mysle ze pewnie bede sobie ja mosiał rozebrac bo jesli tylko wsteczny to jakos tam naprawie bo sprubuje sam. Bo patrzac na allegro to za skrzynie do gti 8 v to od 600 zł sie kreci. A była pół roku temu skrzynia do gti na złomie po przebiegu 180 tys i chcieli 400 zł i czlowiek był głupi i nie kupił.


VW NA ZAWSZE

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Svey » wt cze 09, 2009 08:53

roger18sx pisze:Ja tez mam problem z wstecznym odkad go kupilem w pazdzierniku to wsteczny jeszcze działa lecz głosno pracuje i przy wiekszym obciazeniu wyskakuje z tym ze wszystkie inne biegi pracuja bardzo dobrze i tak mysle ze pewnie bede sobie ja mosiał rozebrac bo jesli tylko wsteczny to jakos tam naprawie bo sprubuje sam. Bo patrzac na allegro to za skrzynie do gti 8 v to od 600 zł sie kreci. A była pół roku temu skrzynia do gti na złomie po przebiegu 180 tys i chcieli 400 zł i czlowiek był głupi i nie kupił.
Witam,
Wiesz jeśli działa to ja bym nie rozbierał, tylko ją oszczędzał i powinna pojeździć a jak padnie to padnie. Przede wszystkim nie przyspieszać i szybko nie jeździć do tyłu i będzie ok.
Pozdrawiam i życzę bezawaryjności :bigok:

[ Dodano: 09 Cze 2009 08:57 ]
Lukasz_mk2 pisze:dopowiem coś od siebie w sprawie stukającego wstecznego, a mianowicie ja już tak jeżdżę z rok i narazie się nie rozleciała. Podczas cofania wrzucam wsteczny i jak tylko auto się toczy to wrzucam na luz, żeby oszczędzić bieg. W dziale sprzedam widziałem niedawno ogłoszenie naprawy skrzyń, wysłałem gościowi zapytanie i odpisał że zrobi to za 200zł. Ale jak narazie to jeżdżę jak jest bo nie chce mi się skrzyni wysyłać pocztą, czekać na naprawę i znowu ją montować.
Ja mam w szczecinie do zrobienia za 400 zł + części. Ze zdjęciem i z założeniem na auto. Wiec to chyba dobra cena, a sam jej raczej nie sciągne.
Chyba że koledzy pomogą [-o< ?



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt cze 09, 2009 10:48

Svey, wszystko zależy co za te 400zł będą wymieniać, ale sądze że jak za robotę to trochę dużo zwłaszcza że części do skrzyni są chyba drogie. Z drugiej strony jak sobie pomyśle że taki gość w jeden dzień siedzenia w smarze zabierze tyle kasy to mnie trzepie :grrr:


Obrazek

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Svey » wt cze 09, 2009 12:50

Lukasz_mk2, 400zł obejmuje wymianę uszkodzonych elemtentów, demontaż i montaż skrzyni biegów. A częsci pochodzą z używanych skrzyń więc przyjmując że taką skrzynie kupują za 300zł to powiedzmy takie części do wstecznego są za 70-100zł. Dokładnie nie wiem ile za takie coś się cenią. Jak będe grzebał u siebie to powiem o kosztach.
Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt cze 09, 2009 14:30

Svey, daj namiar na tych naprawiaczy kolego, ja też mam skrzynie do naprawy na szczęście już rozłożona i czeka na czyszczenie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Svey » wt cze 09, 2009 15:48

T.O.B.I. pisze:Svey, daj namiar na tych naprawiaczy kolego, ja też mam skrzynie do naprawy na szczęście już rozłożona i czeka na czyszczenie
Wiesz co powiem tak, zajmuje się tym pewien gość o imieniu Jacek. Pracuje on na ul. Szerokiej (krzekowo) tam jest zespół warsztatów blacharsko-lakierniczych i mechaniki pojazdowej. Taki duży szyld jest Blacharstwo-Lakiernictwo, Dochodzenie Odszkodowań, skieruj się tam i zapytaj o Jacka. Nie moge poświadczyć o jego umiejętnościach ponieważ nie robiłem nic u niego jeszcze. Lecz jeżeli chodzi o terminowość to bardzo slabo. Ja byłem u niego ponad 2 tyg temu i powiedział że ma roboty aż do przyszłego poniedziałku i wtedy moge odstawić auto, więc jeżeli zależy Ci na czasie to chyba nienajlepszy wybór.

Powiedz kolego czy masz namiar na jakichś ludzi którzy sprzedają części ze skrzyni do 1.8? Chodzi głównie o wsteczny.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt cze 09, 2009 18:20

jak zapewne wiesz xedos na stobnie, miko na mierzynie, koło tego skrzyżowania ze światłami jest też jakiś z częściami używanymi, ale z tego co wiem to żadne z nich nie będzie miało części do skrzyń bo wolą ję sprzedać w całości nawet uszkodzone, natomiast w policach mam takiego fachmana a nawet dwóch (ten drugi słabo osiągalny) co ma skrzynie w częściach i na pewno sprzeda jak ma, jak coś to pisz na PW


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Specjal87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 11:15
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Specjal87 » śr cze 10, 2009 11:29

Svey pisze:Powiedz jak u Ciebie, czy wsteczny dobrze wchodzi, bez oporów i problemów? I jak możesz to nagraj jakiś filmik jak Ci to tam puka to postaram sie pomóc.
Pozdrawiam
Wsteczny wchodzi dobrze, jutro postaram sie nagrać filmiki. Pewnie czeka mnie skrzynia do wymiany :/ ehh.. nie dobrze.

Pozdrawiam


[b]Moje Mk3[/b] ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310685

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Svey » pt cze 19, 2009 21:41

Witam,
U mnie problem już rozwiązany, skrzynia naprawiona w sumie wyszło drogo ale przynajmniej wiem co mam a jakbym kupił skrzynie to nie wiadomo co w niej siedzi i jaki ma przebieg. Wyszło 300 zł demontaż + montaż skrzyni, 70zł części i 230 robocizna+olej.
Niestety nie mam fotek ale mechanik mówił że pół zębatki od wstecznego poprostu nie miało zębów :panna: . Aczkolwiek po wymianie kierownica stoi przy prostych kołach dość mocno w prawo, przestawiona zbierzność czy co? U mechanika dopiero będe w przyszłym tygodniu, czy ktoś mógłby podpowiedzieć co z tym zrobić?
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości