Moduł komfortu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » czw mar 26, 2009 23:22

Poszukaj na stronie passata. Moduły w golfach są bardzo podobne.

http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/ ... vt1830.htm



gzola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 01, 2007 16:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gzola » wt kwie 07, 2009 20:29

Kupiłem na allegro moduł o tych samych numerach i chciałem go przekodować, ale nie mam z nim komunikacji. Moduł sam w sobie działa, lecz nie pasują funkcję, czy to że nie ma z nim komunikacji świadczy o jego uszkodzeniu? Zmniejszałem prędkość portu lecz to też nie pomaga. Odłączałem też akumulator i nic, linia K jest o.k. Co o tym sądzicie?

[ Dodano: 14 Kwi 2009 22:22 ]
Kochani czy wie ktoś z was czy moduł o numerach 1C0 962 258 AB można zastąpić innym, jeśli tak to pytanie brzmi jakim? Może jest jakiś zamiennik?
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 18:19 przez gzola, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw maja 14, 2009 18:43

gzola, i co rozwiązałeś może problem z tym modułem ? Bo ja mam też taki problem że ciągle miga światełko kiedy wezmę na pozycje żeby zapalało się przy otwarciu drzwi. Mikrostyki sa ok bo lampki w drzwiach dzialaja i alarm rowniez ale z tym swiatelkiem to tez podejrzewam ze to modul bo tylko cykanie i milisekundowe przygasanie jest ale nigdy nie zgasnie do konca.



gzola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 01, 2007 16:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gzola » ndz maja 17, 2009 19:48

To napewno nawala ci moduł, u mnie było to samo. Ja kupiłem używany moduł na allegro ale nie wszystko działa mi na tym module ponieważ jest z innego auta i nie przyjmuje mi innego kodowania jak 16, 17, 18, 19. Nie działa mi brzęczyk od świateł, alarm i otwieranie tylnej klapy, centralny działa, ryglowanie drzwi też, wszystkie oświetlenia również działają, teraz jestem na etapie pruby uruchomienia tego, jak mi się uda to napiszę co i jak. Te moduły mimo że mają takie same numery to różnią się oprogramowaniem, dlatego posiadają jeszcze numer wersji oprogramowania np. 00E, 001 itp., i nie jest prawdą że wystarczy moduł o tych samych numerach a resztę załatwia się przez zmianę kodowania, bynajmniej takie jest moje zdanie na ten temat. Jeśli tego nie zdołam uruchomić to zostawię to tak jak jest, ważne że centralny chodzi, ten moduł kupiłem za 220zł a w serwisie chcą 1200zł, a ja tyle nie im dam.



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » śr maja 20, 2009 20:34

Mam pytanko. Kupiłem moduł komfortu o takich samych numerach co poprzedni, zakodowałem kluczyk, ale teraz nowy moduł ciągle wyświetla 2 błędy
01334 - Door Control Module: Rear Right (J398)
49-00 - No Communications
01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)
49-00 - No Communications

Wydaje mi sie ze modul pochodzil od wersji 5 drzwiowej a ja mam 3 drzwiową. Po zamknięciu drzwi nie miga dioda, a wszystkie mikrostyki i zamki sprawne. Na starym migała.
Czy można jakoś przekodować na wrsje 3 drzwiową ?

[ Dodano: 21 Maj 2009 17:01 ]
Ok już zrobiłem. Jak by ktoś miał problem że zakupił moduł komfortu i widzi tylne drzwi a ma tylko troje drzwi, lub odwrotnie ma 5 drzwi a widzi tylko 3, to musi przekodować.

Ja miałem ustawione kodowanie: 04097 (wersja 5 drzwiowa)

Trzeba zmienić na kodowanie na 00259 (wersja 3 drzwiowa)

I teraz już wszystko gra :)
A tutaj inne kodowania może komuś się przyda:
Zamek centralny, elektrycznie sterowane przednie szyby
Otwarcie tylko drzwi kierowcy 00256
Otwarcie wszystkich drzwi 00257

Zamek centralny, elektrycznie sterowane przednie szyby, pamięć
Otwarcie tylko drzwi kierowcy 00258
Otwarcie wszystkich drzwi 00259

Zamek centralny, elektrycznie sterowane wszystkie szyby
Otwarcie tylko drzwi kierowcy 04096
Otwarcie wszystkich drzwi 04097

Zamek centralny, elektrycznie sterowane wszystkie szyby, pamięć
Otwarcie tylko drzwi kierowcy 04098
Otwarcie wszystkich drzwi 04099
Ostatnio zmieniony czw maja 21, 2009 17:04 przez PvD, łącznie zmieniany 1 raz.



Damiano_TM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 22:38
Lokalizacja: Biłgoraj/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Damiano_TM » wt cze 09, 2009 10:22

Witam..
Żeby nie zakładać nowego tematu i śmiecić napisze tutaj. Otóż mam problem tego typu. Mam oryginalny centralny (pneumatyczny) i do tego jakiś czas temu dołożyłem moduł do otwierania z pilota. Wszystko śmigało cały czas i ostatnio chciałem otworzyć drzwi kluczykiem. Otworzyłem i jako że mam moduł komfortu opuściłem sobie też szybki a za chwile podniosłem z powrotem i no zamknałem auto. Dalej chciałem otworzyć go pilotem to kierunki migały a centralny nic. Otworzyłem kluczykiem i chciałem zamknąć pilotem, to samo. Wyciągnąłem moduł (otwierania z pilota) i śmierdziało spalenizną, rozebrałem go i zobaczyłem przepaloną ścieżkę i jakiś przekaźnik, prawdopodobnie odpowiada za otwieranie/zamykanie. Więc już wiem dlaczego nie działało ale teraz gorszy problem. Wsiadam do auta i otwieram sobie szyby ale dlaczego nie moge ich zamknać? Znowu kluczykiem da sie zamknac a nie moge otworzyć.. Co sie stało??? Jeśli ktoś wie lub miał doczynienia z taką sytuacją prosze o wypowiedz.. Pozdrawiam


Mój "EX" Dragon:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=164954

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 426 gości