Woda za siedzeniem kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bosman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 23:03
Lokalizacja: Łódź

Woda za siedzeniem kierowcy

Post autor: bosman » pn cze 08, 2009 22:56

Mam spory problem. Od jakiegoś czasu po deszczu robi się za siedzeniem kierowcy wielka kałuża. Mam samochód z szyberdachem, jednak kiedy robię próbę wodną i leje wodą z węża po dachy to w środku nic nigdzie nie kapie. Podsufitka i wszystko wewnątrz zawsze jest całkiem suche a woda pokazuje się tylko na podlodze za siedzeniem kierowcy (a po dłuższym czasie także pod nogami kierowcy). Czy to możliwe, żeby woda dostawała sie przez szyberdach i ciekła gdzieś "w tajemnicy" po słupku pod osłonami spływając na podłogę? Czy ktoś miał podobny problem?



Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » pn cze 08, 2009 23:02

Woda zawsze znajdzie gdzies swoje ujscie :) w szyberdachu jak otworzysz po obu stronach powinny byc kanaliki one sie czesto zapychaja


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt cze 09, 2009 10:58

Dyziu14021991, tak jak mówi kolega zapchane są kanaliki od szybera, miałem u siebie to samo jak stałem z wężem nad autem z 5 min to wszystko ładnie ściakało ale jak przygotowałem sobie trzy wiadra i wylałem je na szyber niemal jednocześnie jedno po drugim, to kanaliki już nie nadążały odprowadzić wody (były częściowo przytkane) i woda wlewała się do środka. Radze znaleźdź najlepiej jakąś linkę hamulcową od roweru i "dubać" nią w kanalikach odprowadzających wodę. Tylko rób to z głową żebyś przypadkiem wężyki nie zsunęły się z kućców szyberdachu bo będzie lipa i zostanie tylko ściąganie podsyfitki.


Obrazek

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » wt cze 09, 2009 19:43

A może masz rozerwaną folię na drzwiach pod tapicerką?Przy rozerwanej folii są takie same objawy.



bosman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 23:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bosman » wt cze 09, 2009 20:04

Ale gdyby ciekło z drzwi to musiałoby ciec po progu a próg zawsze jest suchy.



Awatar użytkownika
dondamianos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 20:03
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: dondamianos » wt cze 09, 2009 20:24

Ja kiedyś jak zdjąłem podsufitkę to przedmuchałem przewody odpływowe od szyberdachu. Po jakimś czasie okazało się, że przy błotnikach rurki odpływowe wysunęły się z tych gumowych końcówek. Przy ulewnych deszczach woda przelewała się do środka i zbierała na wycieraczce za tylnym siedzeniem. Radze Ci więc jak najszybciej przeczyścić końcówki wylotowe. Najpierw spróbuj od zewnątrz. Jak nie pomoże to nawet się nie zastanawiaj tylko ściągaj tapicerkę z podłogi i porządnie je wyczyść. Ja w zeszłym roku w wakacje przez 2 dni suszyłem zamoknięta podłogę tak mi przesiąknęła wodą:/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości