Passat luźny drążek kierowniczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marucha79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 09, 2006 08:52
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Passat luźny drążek kierowniczy

Post autor: Marucha79 » śr sty 18, 2006 20:08

Witam. W temacie może ująłem to troche enigmatycznie. Problem polega na tym, że niedawno wymieniając sworzeń zwrotnicy zauważyłem duży luz na prawym drążku przekładni kierowniczej. Końcówka drążka jest wybita i stąd część luzu, ale to jeszcze pikuś w porównaniu z luzem jaki ma drążek poruszając sie w przekładni kierowniczej. Jakieś 0,5 - 1 cm drążek szedł praktycznie bez żadnego oporu, a drugie koło było na ziemi, więc luz powstał najwyraźniej między drążkiem a przekładnią. Wiem, że najlepszy sposób to wyjąć przekładnię i zobaczyć co jest grane, ale z tego co się orientuję to dość czasochłonna operacja, a przy tych mrozach, wybaczcie, nawet mając garaż jakoś nie chce mi sie odmrażać 4 liter. Czy waszym zdaniem jest możliwe że drążek się wykręcił od strony przekładni i stąd ten luz? No i czy jest możliwe ewentualne wkręcenie drążka bez wyjmowania przekładni? Układ jest ze wspomaganiem. Prawdopodobnie skutkiem ubocznym tego o czym pisze są stuki i dziwne przeskoki np w momencie zmiany biegów przy niskich prędkościach oraz drgania kierownicy przy każdej praktycznie szybkości. Myślałem, że to wybity sworzeń, ale wymieniłem i drgania pozostały.
Jakieś sugestie? Z góry dzięki.



jarek44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 12:24
Lokalizacja: jędrzejów

Post autor: jarek44 » śr sty 18, 2006 21:48

glownice wspomagania

[ Dodano: Sro Sty 18, 2006 20:57 ]
luz jest na koncowce drązka ktora wkrecasz w maglownicę wspomagania wymienisz go na kanale trochę trzeba pokombinowac i dobrać odpowiednia koncowke


nowicjusz

Marucha79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 09, 2006 08:52
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Marucha79 » czw sty 19, 2006 00:03

No to z jednej strony mnie pocieszyłeś, ze nie muszę wybebeszać połowy samochodu, a z drugiej zmartwiłeś, bo miałem nadzieję, że nie trzeba będzie wymieniać całego drążka - i znowu jakieś 2 setki do skarbonki... ale dzieki za odpowiedź



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw sty 19, 2006 00:06

Luz sprawdzaj na odpalonym silniku jak masz wspomaganie jak wtedy wyjdzie to samo to ten drążek kierowniczy leci w śmieci



Marucha79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 09, 2006 08:52
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Marucha79 » czw sty 19, 2006 07:48

Właśnie przy odpalonym wyszły takie luzy, więc nie pozostaje nic innego jak wymienić. Tylko czy na pewno moge próbować to zmieniać bez ruszania przekładni i spuszczania płynu z układu wspomagania? W którejś książce, chyba do golfa, ostrzegali, że nie spuszczając płynu można uszkodzić przekładnię i podobno wymiana głupiej osłony gumowej wymaga wyjęcia przekładni.



jarek44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 12:24
Lokalizacja: jędrzejów

Post autor: jarek44 » czw sty 19, 2006 08:05

nieprawda,ja wymieniałem bez odkrtecania wachacza cięzko ale wykreciłem na osłone gumowa trzeba zołozyc nowa opaskę mocująca i po wymianie ustawić zbieznosc .wykręc wachacz bedziesz miał lepszy dostep do drażka i maglownicy wspomagania


nowicjusz

Marucha79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 09, 2006 08:52
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Marucha79 » czw lut 16, 2006 16:29

Ok, w końcu się ruszyłem i wymieniłem, obyło się bez rozkręcania wahacza. Odwrotnie niż się spodziewałem największym problemem okazało się wyciągnięcie końcówki ze zwrotnicy, reszta już poszła gładko. Gdyby nie ta zwrotnica to góra godzinka roboty.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw lut 16, 2006 18:45

I po robocie , zbieżność zrób napewno.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 515 gości