Zmiana reflektorów z H1+H1 na H4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bizi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 20:28

Zmiana reflektorów z H1+H1 na H4

Post autor: Bizi » ndz cze 07, 2009 14:37

Witam!
W swoim Golfie Mk3 mam (w zasadzie to miałem) oryginalne lampy podwójne Hella H1+H1. Niestety zatrzaski trzymające odblask w obu reflektorach pękły i w tym od strony kierowcy odblask opadł całkowicie (już kiedyś były lutowane te zatrzaski w środku) a od strony pasażera nie ma możliwości regulacji w pionie bo odblask też "lata" luźno. Stąd moje pytanie - można zamiast lampy H1+H1 wsadzić pojedynczą H4 bez żadnych przeróbek w instalacji elektrycznej? Nie będzie tak, że w żarówce H4 jak włączę drogowe to będą się paliły jednocześnie dwa włókna i się spali itp.? Bo w tych H1+H1 było tak, że jak się zapaliło drogowe, to mijania dalej świeciły. Czytałem tematy na forum ale wszyscy tylko zamieniają z H4 na H1+H1 :?

Mam możliwość kupna lamp H4 tylko z wersji angielskiej. Czy gdybym np. na Allegro kupił szkła homologowane na ruch prawostronny i wsadził zamiast tych angielskich to lampa by świeciła tak jak powinna? Odbłyśniki angielskie i europejskie różnią się czymś?

Pozdrawiam, Konrad
Ostatnio zmieniony ndz cze 07, 2009 14:41 przez Bizi, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz cze 07, 2009 15:56

Jeśli lampy były oryginalnie - to bez dobrej znajomości elektryki nie da się "wrócić" do układu fabrycznego. Powodem jest takie połączenie wewnątrz instalacji by właśnie mijania świeciły cały czas, także na drogowych. Oczywiście, wszystko da się zrobić :bigok:
Sprawa druga; reflektory angielskie nie polecałbym, nawet przy tych przeróbkach. Czy są inne? Raczej nie, cała sprawa w "ryflowanych" reflektorach polega właśnie na ukształtowaniu szyby, lecz na 100% pewien nie jestem, nie przychodziła mi nigdy do głowy taka zamiana :shock: Szybę reflektora należy bardzo dokładnie wkleić, czy uda się to w domu? Jeśli nie, to potem będzie kłopot z ustawianiem swiateł.



Bizi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 20:28

Post autor: Bizi » ndz cze 07, 2009 16:21

No niestety lampy H1+H1 były oryginalnie, więc jeśli z tą instalacją jest tak, jak mówisz, to mam problem z głowy. Myślałem, że może w skrzynce na bezpieczniki będzie wsadzona zworka (tak jak się to robi przy przejściu z H4 na H1+H1) ale nic z tego. Nie sprawdzałem jeszcze pod osłoną stacyjki ale też wątpię, żeby fabrycznie dwa kable (bodajże żółty i biało-czarny) były po prostu zlutowane :/

Co do przyklejania nowego szkła do reflektora - zasugerowałem się poradnikiem "Wymiana kloszy/szyb reflektora golf III - FOTOPORADA" z forumowego FAQ (LINK). Zresztą - w starej lampie na nowo wklejałem szybę bo była nieszczelna i na stacji diagnostycznej ustawili mi bez problemu. Trzymały ją te 4 spinki i praktycznie nie można było jej źle wstawić w lampę, bo po prostu nie pasowała. Myślałem więc, że z angielskiej lampy zostawię tylko "kadłub" a ryflowane szkło do ruchu prawostronnego kupię na allegro, wkleję i będzie OK. Ale skoro się nie da to nie będę kombinował, bo to w końcu bezpieczeństwo na drodze.

Dzięki za odpowiedź. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś informacje to prosiłbym o pomoc :)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz cze 07, 2009 18:36

Zworki i lutowanie występują wówczas, gdy mając "normalny" układ H4 przechodzimy domowym sposobem na H1+H1. W oryginalnym wykonaniu nie ma coś takiego i rozłączyć należy niejako "głębiej" w instalacji.
Szkła angielskie mogą pasować wymiarami bo obrys reflektorów jest taki sam, nie mogę natomiast dać gwarancji. Jeśli tylko jest możliwość dostania europejskiej wersji lamp - będzie to z pewnością lepsze i prostsze wyjście. Może coś z rozbiórki?



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » ndz cze 07, 2009 22:06

Nie lapiej kupić Ci spowrotem H1+H1 poszukaj gdzieś dobrych używek co do szkieł to angielska lampa inaczej rozprasza światło i bedziesz miał zła wioczność... tylko tym się rózni od euro. Ja bym Ci proponował zakupić europejskie lampy i nic nie kombinować nie polecam lamp DEPO i DJ AUTO straszny szajs... Lepiej poszukaj orginachlnych używek HELLA lub BOSH-a :bigok:


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

Bizi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 20:28

Post autor: Bizi » pn cze 08, 2009 10:11

Niestety części z rozbiórki odpadają. W okolicy nie ma żadnego szrotu, na którym mieliby mk3 z takimi lampami jakich potrzebuję, a na zamówienie przez internet nie mam czasu, bo 15 wyjeżdżam na kilka dni i w ogóle samochód cały czas jest mi potrzebny :/ . Dodatkowo w tym tygodniu jest Boże Ciało, więc przesyłka najprawdopodobniej nie dojdzie na czas. Dobrych używanych lamp trzeba długo szukać, a nowe są bardzo drogie :/ No nic, coś wykombinuję. Dzięki wszystkim za pomoc.

PS: Rozwiązaniem mojego problemu byłby komplet spinek trzymających odbłyśnik w środku. Może ktoś ma na sprzedanie i szybko mi wyśle? Lampa to Hella H1+H1 jak już wcześniej pisałem, ale podobno od H4 też pasują.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn cze 08, 2009 12:39

Bizi, tak patrząc na schematy, to wychodzi, że w zależności od tego, czy golfik miał H1+H1, czy H4 - to były inne manetki. Tak więc moim zdaniem, to należałoby wymienić manetkę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości