Wentylatory chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Malinas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 18:42
Lokalizacja: Lubin

Wentylatory chłodnicy

Post autor: Malinas » ndz cze 07, 2009 19:07

Witam forumowiczów. To mój pierwszy post na waszym forum więc proszę wybaczyć mi ewentualne błędy. Pochodzę z Lubina i posiadam VW Borę VARIANT 1.9 TDI 130km z 2004r. W małym serwisie klimatyzacji fachura stwierdził ze mam uszkodzony duży wentylator chłodnicy, ponieważ kręci się tylko mały. Pomierzyłem ten wentylator i rezystancje wyglądają ok. Czy te wentylatory mają pracować razem na 1 i 2 biegu? czy też pierwszo obraca się mały wentylator a potem duży? Wiązki wyglądają na OK czy może to być wina sterownika wentylatora? jeżeli tak to czy posiada ktoś schemat takiego sterownika i obwodu wentylatorów chłodnicy? Pozdrawiam MalinaS



peteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 14:34
Lokalizacja: Bytom & Wrocław

Post autor: peteer » ndz cze 07, 2009 19:31

Podłącz wentylator na krótko pod akumulator. Jeśli wentylator będzie sprawny trzeba sprawdzić przekaźnik, ale zacznij najlepiej od sprawdzenia wentylatora.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz cze 07, 2009 19:45

Prosze:

Obrazek



Malinas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 18:42
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Malinas » ndz cze 07, 2009 19:48

Po pomiarze rezystancji silnika podłaczyłem kostki i jak włączyłem klime to chodziły oba i po chwili się duży wyłączył. Dlatego podejrzewam sterownik. W książce co posiadam Golf IV, Bora nie ma schematu obwodu wentylatorów. Dlatego nie wiem jak one pracują czy razem czy też duży chodzi jak jest duża temperatura.

[ Dodano: 07 Cze 2009 19:59 ]
Dzięki Pszczyna Własnie o taki schemat mi chodziło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości