Brak świateł długich

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tasaky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Brak świateł długich

Post autor: Tasaky » sob cze 06, 2009 22:41

Witam

Od kilku dni nie mam świateł długich. Po włączeniu świateł manetką przy kierownicy gasną krótkie i jest ciemność. Palą się tylko postojowe, długich świateł brak, kontrolka niebieska na tablicy również nie świeci.

Sprawdziłem światłą długie:
- bezpieczniki są ok;
- żarówki są ok;
- podłączenie na sztywno z aku (+) świecą długie;
- dziś rozebrałem i przeczyściłem przełącznik świateł przy kierownicy (nie sprawdziłem jeszcze czy jest prąd na przełączniku);

Dodatkowe info:
Mam podłączone poprzez jeden przekaźnik dodatkowe światła długie (środkowe na H3). Jak instalacja działała prawidłowo po włączeniu długich odpalały się 4 lampy długie i świeciły też krótkie. Obecnie przekaźnik jest odłączony. Załączenie przekaźnika odbywało się poprzez przewód poprowadzony od lewej lampy z H4 (+ pin od długich). Obecnie przewód jest odłączony od przekaźnika i instalacja działa jak fabryczna.

O ile dobrze kojarzę Golf MK II 1.6 TD nie posiada przekaźnika świateł długich na skrzynce bezpiecznikowo-przekaźnikowej. Mogę się mylić, nie mam rozpiski jakie są przekaźniki na skrzynce. Jeżeli ktoś miał podobny problem będę wdzięczny za info.

Pozdro


Patrz w lusterka dwa razy... GOLFY są wszędzie ;-)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz cze 07, 2009 00:43

Przekaźnika fabrycznie nie ma.
Sprawdź więc:
Czy po przyciągnięciu manetki na "błysk" jest napięcie (zapłon nie jest konieczny)?;
Czy jest napięcie na czarno-białym we wtyku manetek po włączeniu zapłonu i reflektorów?;
Czy wychodzi napięcie na białym, po normalnym przełączeniu na długie i, oczywiście, włączonym zapłonie?.

*Próba pierwsza pokaże sprawność obwodu od manetek do reflektorów;
*Próba druga - zasilanie manetek z wyłącznika głownego;
*I trzecia - sprawność samej manetki.

Wszystko to ukierunkuje poszukiwania w mniejszy rejon.
Ostatnio zmieniony ndz cze 07, 2009 00:53 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tasaky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tasaky » pn cze 08, 2009 18:36

Dzięki za info. Zachowam wskazówki na kolejną ewentualną interwencję.

Jak na razie nastąpiło cudowne ozdrowienie i całość działa prawidłowo. Nie wiem czy pomogło moje czyszczenie styków przy lampach i w przełączniku. Zaczęło działać jak przejechałem przez przejazd kolejowy.

Obecnie kolejne kursy przez przejazd nie spowodowały awarii. Dziwne ale prawdziwe.

Pozdrawiam


Patrz w lusterka dwa razy... GOLFY są wszędzie ;-)

Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » wt cze 09, 2009 10:44

ja stawiam na przekażnik, manetka rozłańcza prąd do krótkich a coś nie puszcza pradu na światła



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 220 gości