Funkcja komfort???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Funkcja komfort???

Post autor: marekx2710 » czw cze 04, 2009 21:35

Witam forumowiczów, potrzebuję porady i pomocy. Otóż jak w temacie mam problem prawdopodobnie z funkcją komfortu, gdyż po zamknięciu drzwi czy to z kluczyka czy pilota w aucie mruga światło w podsufitce oraz lampki pasażerów z tyłu. Dodatkowo z taką samą częstotliwością coś jakby "prztyka" w "czarnej skrzyneczce" pod kierownicą(dokładnie to jakby przekaźnik w jej środku). Teraz dodatkowo to światełko w podsufitce gaśnie po zamknięciu drzwi i za chwilę się zapala samo z siebie. Już dwa razy ta kombinacja rozładowała mi akumulator, a nie mogę przecież nie zamykać auta. Może ktoś miał podobny przypadek. Proszę o radę co ewentualnie sprawdzić, czy moduł komfortu to część naprawialna, czy trzeba szukać nowej??



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw cze 04, 2009 22:29

Zacząć od podpięcia Vag-a i sprawdzenia błędów na module komfortu. Dalej > sprawdzić kable na łączeniu drzwi i karoserii. Dalej > Sprawdzić przełącznik w podsufitce - czy nie zaśniedział. Jak sprawdzisz to się dopiero zabierać za moduł komfortu(być może przekaźnik czasowy strzelony), wtyczki połączeniowe pod nogami kierowcy i pasażera oraz instalacje drzwi.
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2009 22:30 przez fleshu, łącznie zmieniany 1 raz.



marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » pt cze 05, 2009 06:44

Ok. Vagiem sprawdzę bez problemu, wiązki kabli i przełącznik w podsufitce też przejże. Tylko z tym przekaźnikiem czasowym może być problem. Czy on znajduje się w obudowie modułu komfortu, jak go sprawdzić i czy to w ogóle się da podmienić?? Dodam że jak otworzyłem tą puszkę to jest tam coś jakby przekaźnik i to on właśnie "prztyka " z dużą częstotliwością i mruga oświetlenie w środku.



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pt cze 05, 2009 07:21

pod kierownica masz przekaźniki, i to co ci pyka to włas przekaźnik, Po mojemu to masz go walnietego, zobacz może masz 2 takie same, zamień ich i zobacz co sie bedzie działo



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » pt cze 05, 2009 07:28

Miałem to samo, dochodziłem do tego pewien czas, też myślałem ze to przekaźnik :). Ale to jednak moduł komfortu po wymianie problem znikł :)
tu masz podobny temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214994
A co do naprawiania to się raczej nie opłaca , bo ja za swój moduł dałem 150 zł
Ostatnio zmieniony pt cze 05, 2009 07:30 przez PvD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt cze 05, 2009 10:15

A ja bym sprawdził mikrostyki w zamkach...


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » pt cze 05, 2009 11:44

Jacek75 pisze:A ja bym sprawdził mikrostyki w zamkach...
Ja tez miałem uwalone mikrotsyki, ale to nie mikrostyk, bo po wymianie nadal było to samo, dopiero moduł komfortu to zmiany poszedł i wszystko hula
Bo mikrostyk jak by sie zaciął w pozycji otwarte to by ciagle świeciło światełko a nie mrugało, a jak zamknięte to by wogóle nie palił światełka



marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » pt cze 05, 2009 20:55

Wielkie dzięki za sugestie. W weekend podepnę pod vaga i zobaczymy co pokaże. A co z tymi mikrostykami? Jak objawia się ich awaria? Zapomniałem dodać, że z przodu w drzwiach od pasażera po otworzeniu drzwi nie zapala się lampka w drzwiach. Nie wiem tylko czy to też teraz się zepsuło czy wcześniej. I ostatnie pytanie, gdyby okazało się że trzeba wymienić moduł i zaprogramować niektóre funkcje (wiem że były różne w zależności od wyposażenia) to będę mógł liczyć na jakąś pomoc?



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt cze 05, 2009 22:55

marekx2710 pisze:Zapomniałem dodać, że z przodu w drzwiach od pasażera po otworzeniu drzwi nie zapala się lampka w drzwiach.
Właśnie tak się objawia i dodatkowo pewnie zimne luty. Mikrostyk możesz sprawdzić przsówając powoli rygiel - tak jak by się drzwi zamykały > w pewnym miejscu podczas przesówania będzie słychać pstrykanie > jeżeli pstrykania nie słychać to znaczy że mikrostyk posadzony albo rygiel wytarty i trzeba blaszkę podkładać. Tu masz temacik o mikrostyku czyli jak to się gryzie...



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » sob cze 06, 2009 07:48

fleshu pisze:Właśnie tak się objawia i dodatkowo pewnie zimne luty. Mikrostyk możesz sprawdzić przsówając powoli rygiel - tak jak by się drzwi zamykały > w pewnym miejscu podczas przesówania będzie słychać pstrykanie > jeżeli pstrykania nie słychać to znaczy że mikrostyk posadzony albo rygiel wytarty i trzeba blaszkę podkładać. Tu masz temacik o mikrostyku czyli jak to się gryzie...
Lub tez łatwiej możesz sprawdzić do lampki w drzwiach podając masę o jednego z przewodów jeżeli lampka się zapali to również mikrostyk w drzwiach. Ale pstrykanie światełka to modułek do wymianki



marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » pn cze 08, 2009 21:06

W weekend podpiąłem auto pod Vag i okazało się że moduł komfort "złapał" kilka błędów nie wiem czym mogły być spowodowane. Może to przez lampkę w drzwiach ale już się z nią uporałem i świeci. Skasowałem błędy i już trzeci dzień jest ok. Nie wiem tylko czymam się cieszyć czy problem wróci??



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » pn cze 08, 2009 21:52

marekx2710 pisze:W weekend podpiąłem auto pod Vag i okazało się że moduł komfort "złapał" kilka błędów nie wiem czym mogły być spowodowane. Może to przez lampkę w drzwiach ale już się z nią uporałem i świeci. Skasowałem błędy i już trzeci dzień jest ok. Nie wiem tylko czymam się cieszyć czy problem wróci??
Jak ci lampka wcześniej nie świeciła to pewno załapał błędy dotyczące mikrostyku w drzwiach normalka :) Ale jak już skasowałeś i świeci to nie powinno powrócić, chyba że znowu zacznie niedomagać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości