wentylator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

wentylator

Post autor: pawel1985x » wt cze 02, 2009 15:27

Witam musze kupic wentylator klimatyzacji tylko problem w tym ze nie wiem jaka ma srednice czy moze ktos mi podac srednice wentylatora?dodam ze patrzylem na alledrogo i tam po wpisaniu wentylator klimatyzacji srednice byly od 290 mm do 345 mm i teraz mam rebus bo jedni pisza ze ten wiekszy to jest chlodnicy a nie klimy a u mnie w aucie zalacza sie ten wiekszy jak wlaczam klime ale to i tak nie zmienia faktu ze nei wiem jaka srednica



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » wt cze 02, 2009 16:18

hmmm...dlaczego chcesz wymienic wentylator? spalony?byl sprawdzony? podlaczony na sztywno(bezposrednio z akumulatora)?...podczas wlączania klimy powinny Ci sie od razu dwa wentylatory zalanczac (nie ma czegos takiego ze jeden od klimy a drugi od chlodnicy plynu gdyz chlodnica plynu chlodniczego i chlodnica klimy sa nalozone na siebie rownolegle. Nie zalanczaja sie tylko gdy samochod jest w traksie jazdy i ped powietrza ochladza chlodnice-ale nie wiem tego na 100%.Ktos bardziej obeznany dokladniej to skomentuje. Wady szukaj wlasnie w sasniedzialym gniazdu wentylatora,nie laczeniu na kablach albo w sterowniku wentylatorow ktory jest pod akumulatorem.

aha dodam ze mniejszy to 290mm wiekszy 345mm z tym ze jesli masz oryginalną obudowe to cizko dopasowac zamiennik wentyla. jesli bedziesz wiedzal ze maly wentyl jest padniety i musi byc oryginal to wtedy szukaj uzywki.oryginal w ASO to 650zl. ja tez kiedys chcialem zmienic jeden wentylator i przez niego wymienilem dwa +obudowa do nich--ale wtedy znikomo wiedzialem co i jak. teraz by poszedl tylko zamiennik.

powodzenia.



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » wt cze 02, 2009 16:20

Magnus pisze:hmmm...dlaczego chcesz wymienic wentylator? spalony?byl sprawdzony? podlaczony na sztywno(bezposrednio z akumulatora)?...podczas wlączania klimy powinny Ci sie od razu dwa wentylatory zalanczac (nie ma czegos takiego ze jeden od klimy a drugi od chlodnicy plynu gdyz chlodnica plynu chlodniczego i chlodnica klimy sa nalozone na siebie rownolegle. Nie zalanczaja sie tylko gdy samochod jest w traksie jazdy i ped powietrza ochladza chlodnice-ale nie wiem tego na 100%.Ktos bardziej obeznany dokladniej to skomentuje. Wady szukaj wlasnie w sasniedzialym gniazdu wentylatora,nie laczeniu na kablach albo w sterowniku wentylatorow ktory jest pod akumulatorem.

aha dodam ze mniejszy to 290mm wiekszy 345mm z tym ze jesli masz oryginalną obudowe to cizko dopasowac zamiennik wentyla. jesli bedziesz wiedzal ze maly wentyl jest padniety i musi byc oryginal to wtedy szukaj uzywki.oryginal w ASO to 650zl. ja tez kiedys chcialem zmienic jeden wentylator i przez niego wymienilem dwa +obudowa do nich--ale wtedy znikomo wiedzialem co i jak. teraz by poszedl tylko zamiennik.




powodzenia.






Mi zalacza sie tylko jeden ten wiekszy i jak wlaczam klime to strasznie buczy podam dzwiek w linku zakladalem juz temat odnosnie tego dzwieku i pewien uzytkownik powiedzial ze zatarte tuleje badz lozysko


Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 16:25 przez pawel1985x, łącznie zmieniany 2 razy.



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » śr cze 03, 2009 18:48

hmmm ciezko mi cos wysluchac z linku. a czy czasem nie ma tego dzwieku gdy wentyl wlancza "2 bieg"-wyzsze obroty? moze to ped powietrza wytwarza ten dziwiek?,moze to dzialac w ten sposob ze gdy nie masz jednego wentyla sprawnego i wlanczasz klime to ten drugi chodzi chwilke na 1 biegu i musi nadgonic za tego niesprawnego zeby wychodzic "chlodnice klimy"

jak bedzie ciszej gdzie sie znajduje to jeszcze raz wyslucham i jak cos mi podejdzie do glowy to napisze.



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » śr cze 03, 2009 19:35

Ja przerabiałem wymianę wentylatorów bo rozwaliłem obydwa.
Też buczało podobnie jak u ciebie
Moja rada szukaj jakiejś lepszej firmy bo zamienniki są słabe tzn. nie są dobrze wyważone i wibracje przenoszą się na auto


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

Awatar użytkownika
borys77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 19, 2006 15:38
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: borys77 » czw cze 25, 2009 18:09

U mnie jest problem następujący jak załączę klimę to mały wiatrak się załącza ,a duży nie.Dopiero jak go ruszę ręką to zaczyna się kręcić.Jak myślicie dlaczego tak jest co sprawdzić?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości