Katalizator padł i co dalej???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pt lis 11, 2005 23:33

WRHZ pisze:Ze wzgledu na forum przypomne kolea ezby nei wyrzucali zuzytych katow calych lub wnetrznaosci mozna dobrze sprzedac ceny od 100-450zl za katalizator :)
Kto skupuje używane katalizatory - bo prawdopodobnie niedługo pozdbędę się tego co mam i mogę sprzedać nawet taniej.
Jak ma być wyciety?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob lis 12, 2005 10:08

Powiem ci tak kat zwiększa zużycie paliwa jesli masz znajomego gości który zrobi ci przęgląd to wywalaj go kup strumiennice ( są nawet w kształcie kata) lepsza wentylacja silnika i spalanie spada nawet do 1 litra w zalezności od silnika. Sprawa sondu możesz przespawać nakrętkę przed strumiennice lub wspawać nakrętkę w strumiennicę. polecam to rozwiązanie acha autko sie lepiej zwija przejechałeś już 4500 więc napewno zauważysz różnicę.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » sob lis 12, 2005 11:59

TUTENHAMON, z przeglądem to raczej nie ma problemu. Ale jak jest z tą strumienicą - czy ona też trochę wycisza? Czy tylko taki gadżet - bo słyszałem ze ona to raczej nic nie daje...



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob lis 12, 2005 13:12

Strumiennica nadaje trochę rasowego dżwięku czym większy silnik tym więcej daje koników w twoim przypadku gdzieś max 3 km. Ale najważniejsze jest to że spalanie spada a silnik jest elastyczny.


TUTENHAMON

janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » pn lis 14, 2005 17:54

wywalić kata tzn. porcelanę ze środka i się nie przejmować.



pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » ndz lis 20, 2005 14:46

ja też sie przymierzam do wymiany kata na strumienice w obudowie kata pochwale sie efektami :) pozdrawiam i dzięki za porady



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » ndz lis 20, 2005 15:13

Wyrzucilem katalizator, wspawałem w jego miejsce tłumik. Jest poprawa. Wcześniej po mocnym nagrzaniu silnika - brakowało mocy - głównie w zakresie 2-3 tys obr/min.

Obecnie jest lepiej, choć nei wiem czy dobrze zrobiłem - mianowicie koles w sklepie sprzedał mi tłumik taki jak do 1,3 (ja mam silnik 1,8) o innej średnicy rury.. wiec mam zwężkę...
nie wiem czy to nie ogranicza mocy.

Co do hałasu to jest praktycznie niezauważalnie większy - z tyłu tylko bardziej rasowo buczy, ale naprawdę prawie niezauważalnie - nikt normalny tego nie zauważy - tylko ja jestem przewrażliwiony :cool:



pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » ndz lis 20, 2005 15:16

a ja właśnie po rozmowie z kolegą Norbertem chyba sie skusze na tłumiczek zamiast strumienicy jakie beda efekty sie zobaczy pozdrawiam :)



wara99

Post autor: wara99 » ndz lis 20, 2005 15:20

ja w poprzedniku(1.8 adz) wywalilem kata i poszla rura o takiej samej srednicy 35zl i wszystko bylo ok, a jak nie to tak jak wyzej -wyciac -opróznic-wspawac i po sprawie



Awatar użytkownika
flog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 22:06
Lokalizacja: WY, WWL

Post autor: flog » ndz lis 20, 2005 19:36

ja tez jezdze bez kataryny mam wspawana rurke tej samej srednicy głosniej sie nie zrobiło a goffi ma lzej wchodzidz na obroty


-------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=470113&start=28 <-------

pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » wt sty 17, 2006 17:56

efekt wycięcia kata : lepiej sie wkręca na obroty nie muli sie a co do spalania to raczej znikoma poprawa ...ale to moze wina mojej "delikatnej" nogi tylko gość co wycinał katalizator nie chciał mi go oddac bo jak twierdził "po co mi stary , pewnie i tak go wyrzuce" myslał że interes na mnie ukręci ...ale mu nie poszło ;)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt sty 17, 2006 18:04

to raczej mu poszlo bo używki po 100 zł conajmniej mozna sprzedać , są skupy....zostałeś oszukany niestety, tak to czasem bywa



Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » wt sty 17, 2006 18:34

Pierwszy lepszy mechanior sobie poradzi z wyspawaniem i następnie wspawaniem sondy w strumiennice?? jak ostatnio byłem na kanale, była taka idea aby wyciąć kata i wstawić zwykłą rure... ale mechanior nie zabardzo chciał sie podjąć roboty wiec nie nalegałem.

[ Dodano: Wto Sty 17, 2006 5:42 pm ]
Kupuje zakladając coś takiego:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C777884
zajeżdżam z tym do mechaniora i on nie ma większych kłopotów z wspawaniem w to sondy?? i ta sonde na początku strumiennicy po środku czy na końcu:D??


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » wt sty 17, 2006 21:55

pisałem ze mu nie poszło bo nie dostał go tylko zrobił smutną minke i sie pożegnaliśmy ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości