[Mk3] Czy przeciek w tym miejscu może byc od szyberdachu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 01, 2009 11:38

może 5-10 cm. Zdejm osłonę słupka do dojdziesz ręką do tego miejsca


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn cze 01, 2009 12:10

hepos, a jak wsadziłeś już ten drut(linkę) to po wyciągnięciu był brudny czy nie?? Jeżeli był brudny to będziesz się musiał jakoś pomęczyć i go wkońcu przepchać ja u siebie siedziałem chyba z pół soboty żeby to dobrze przetkać, najgorzej jak robisz to w gorące dni bo błoto które tam jest zasycha i ciężko to przetkać, tylko uważaj nic na siłę bo może być tak że podczas pchania drutu wyskoczy ci ten wężyk(odpływ) z szybra i wtedy czeka cię zdjęcie podsufitki o nie jest to zbyt przyjemna robota.


Obrazek

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » pn cze 01, 2009 12:38

Lukasz_mk2 pisze:hepos, a jak wsadziłeś już ten drut(linkę) to po wyciągnięciu był brudny czy nie?? Jeżeli był brudny to będziesz się musiał jakoś pomęczyć i go wkońcu przepchać ja u siebie siedziałem chyba z pół soboty żeby to dobrze przetkać, najgorzej jak robisz to w gorące dni bo błoto które tam jest zasycha i ciężko to przetkać, tylko uważaj nic na siłę bo może być tak że podczas pchania drutu wyskoczy ci ten wężyk(odpływ) z szybra i wtedy czeka cię zdjęcie podsufitki o nie jest to zbyt przyjemna robota.
Troche brudny był, no ale tak jak mowie drożność jakaś tam jest. nie bardzo wiem jak to przepchać mam małe zdolności manualne. Może podasz jakiś sekret ?:)
Aha i jak lalem wodę z butelki tam do tego odplywu w szyberdachu to podczas przetykania wylatywala brudna woda. Ale co z tego jak nie przeszla mi linka na wylot brakuje jej nie wiem z 10-15 cm i kaplica nie pojdzie dalej

[ Dodano: 01 Cze 2009 12:38 ]
Paweł Marek pisze:może 5-10 cm. Zdejm osłonę słupka do dojdziesz ręką do tego miejsca
to znaczy 5-10 cm od czego?
Ostatnio zmieniony pn cze 01, 2009 12:40 przez hepos, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn cze 01, 2009 14:40

u mnie też było tak że jak lałem wodę to niby wszystko było dobrze, ale niestety część wody wylewała się tak jak powinna a część leciała do środka przy łączeniu tej rurki idącej od szybra do wylotu("dziubka"). Dziubek po wyjęciu wygląda jak litera "L" w górną jej część wchodzi ta rurka od szybra jak ten dziubek jest nie drożny to woda nie zdąży wypłynąć cała i się przepełnia i wylewa na łączeniu (rurka z "dziubkiem" jest na wcisk więc bez problemu na łączeniu może wypływać woda. Najlepiej zrób tak, niech ktoś ci leje na szyber a ty odchyl wykładzinę i zobacz czy ci się tam woda nie leje (generalnie powinno się lać na kable która wchodzi do drzwi - ta duża okrągła wtyczka w słupku)


Obrazek

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn cze 01, 2009 15:31

Ostatnio zmieniony pn cze 01, 2009 15:31 przez dani3lo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » pn cze 01, 2009 16:24

Koledzy szanowni. Niestety u mnie przyczyną przecieku nie jest szyberdach :( Mi przecieka przez szybę przednią. Lałem wodą w prawy górny róg szyby, potem po jej bocznej krawędzi i zaczęło kapać do auta. Teraz już wiadomo skąd przecieka pytanie teraz którędy to idzie.
Lałem jeszcze bezpośrednio pod podszybie w tym miejscu na szybie gdzie jest przeciek, to nie ciekło (na zdjęciu zaznaczone na biało)

I teraz panowie pytanie - czy da się to jakoś uszczelnić? Jakieś pomysły sugestie?

Obrazek



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn cze 01, 2009 16:41

Jak Ci sie leje szyba to musisz jechac tam gdzie wklejaja szyby i musza ja wyjac wyczyscic i wkleic od nowa. Chyba ze Bedzie mozliwosc podklejenia.



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » pn cze 01, 2009 16:43

a to kosztuje, może ktoś miał podobnie i sobie domowym sposobem poradził?



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn cze 01, 2009 16:48

nom wiadomo ze kosztuje :bajer: ale domowym sposobem tak ładnie nie zrobisz :bajer: na google jest pokazane jak wklejac



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » pn cze 01, 2009 16:50

Ja nie mowie, zeby wklejać samemu. Tylko może ktoś jakimś silikonem czy czymś uszczelnił wklejoną już szybę albo ma pomysł jak to zrobić?

[ Dodano: 01 Cze 2009 16:58 ]
może czymś takim jakoś pistoletem wbić, tylko czy to coś da, czy woda i tak sobie nie znajdzie ujścia?
http://www.allegro.pl/item646100110_app ... owych.html



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn cze 01, 2009 17:10

A jak od srodka lekko pchniesz szybe to odchodzi troche??



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » wt cze 02, 2009 19:31

nie odchodzi , ale to wystarczy np 0,1 mm nieszczelnosci w 1 cm warstwie kleju, prawda?

[ Dodano: 12 Cze 2009 13:48 ]
witam

zdjalem ta rynienke. I problem jest taki ze przy wklejeniu szyby ktos do 1/3 wys dal za duzo kleju jak wlozyli szybe klej sie rozplynal zatykajac rynienke kolo szyby. I jak byl maly deszcz to sobie plynelo tymi 2 mm co zostaly ale jak bardzo lalo to wyzej zrobila sie dziurka grubosci zapałki i tamtedy wpływało zapewne. Wzialem klej do szyb i zasilikonowalem. Czekam az wyschnie i zobacze

[ Dodano: 13 Cze 2009 09:06 ]
Narazie wygląda na to że pomogło , poczekamy na większą ulewę :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 272 gości