golf 2 szyby stukają

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » śr maja 25, 2005 12:45

Dzięki Bogu u mnie nic nie stuka :food: Tylko uszczelki w koło szyby na zewnątrz są bardzo kiepskiej jakości całe powyginane.



skiba27

Post autor: skiba27 » śr cze 01, 2005 00:47

Ja problem z stukającymi szybami rozwiązałem tak.
W uszczelkę która dotyka szybę od wnętrza auta włożyłem kilka kołków drewnianych (takich jakich używają stolarze do składania mebli 8mm)na całej długości i problem rozwiązany.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr cze 01, 2005 02:35

skiba27 pisze:Ja problem z stukającymi szybami rozwiązałem tak.
W uszczelkę która dotyka szybę od wnętrza auta włożyłem kilka kołków drewnianych (takich jakich używają stolarze do składania mebli 8mm)na całej długości i problem rozwiązany.
Fajnie by bylo jakbys wrzucił jakąs fotke bo mnie to zastanawia :hmm:



skiba27

Post autor: skiba27 » czw cze 02, 2005 00:46

Nie mam takiej możliwości.Nie trzeba nic rozbierać tylko odkręcić szybe na maxa i włożyć w tą uszczelke kołki.



Awatar użytkownika
Zyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 02, 2005 22:45
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Zyszek » czw cze 02, 2005 10:33

Najbardziej wkurza to stukanie na "kocich łbach" U mnie szyba kierowcy lata w każdą strone. Tapicerka jest tylko na tych kołeczkach pod spodem mocowana czy ma gdzies ukryte srubki ??



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw cze 02, 2005 13:29

Tapicerka ma dodatkowo po dwie śrubki z lewej strony i zprawej,wkręcane z boku,poszukaj a napewno znajdziesz.


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw cze 02, 2005 13:30

jeżeli mówisz o tapicerce drzwi to ma 4 srubki do okoła, 2 przy zakmu drzwi i 2 przy zwaiasach, oprucz tego musisz odkręcić mocowania rączki(2 sruby) i korbki do szyb na 1 śrube i zdjąć osłone otwiwerania drzwi. jak masz głosniki zamiast schowków w bocznej tapicerce drzwi to jeszcze musisz głośnik odkręcić i odłaczyć przewodzik.


Mk3 GTI 16V ABF

Glenio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob gru 10, 2005 09:32
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Glenio » wt sty 17, 2006 12:08

u mnie to samo:) ...ale jeszcze nie znalazłem sposobu walki z tym na dłuższą mete...


http://video.google.pl/videoplay?docid=8479397213116023566 prezentacja mojego golfika

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt sty 17, 2006 12:24

Stukanie szyb - te typy z biegiem czasu tak mają, mój tez tak miał, ale sobie z tym poradziłem! Sciagnijcie tapicerkę z drzwi, i zobaczycie że szyba jeździ po takiej jednej na środku alucynkowej szynie, do szyby przymocowana jest taka plastikowa kostka (takie prowadzenie które jeździ po tej szynie) i ten plasti sie z czasem wyciera i jest luz miedzy plastikiem a alucynkowa szyną i cała szyba dzwoni jak wściekła na dziurach, trzeba ten luz skasować - ja zrobiłem takie blaszki wygiełem je w kształcie litery "Z" i przykręciłem do prowadzenie szyby (tam sa dwie śrubki "6") tak że blaszka elegancko dociska cała szybę to tej pionowej szyny, trzeba te blaszkę tak uformowac żeby dociskała cała szybe do szyny tak żeby nie było ani grama luzu , a jednoczesnie żeby nie dociskała zbyt mocno , bo cięzko bedzie sie korbką szybe podnosiło, najlepiej zrobic to z blachy 1,0-1,5 tak żeby blacha wygięta w zetownik działała jak spręzyna i dociskała cały czas do szyny. Po skasowaniu tego ludzu szyby przestały u mnie dzwonić, nawet otwarte do połowy! Chociaż po pół roku teraz znowu zaczeły się odzywać, dziury na naszych drogach robią swoje, bede musiał znowu tam zajżec i mocniej podgiąć te blaszki żeby lepiej dociskały!



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » wt sty 17, 2006 13:30

homsky pisze:Stukanie szyb - te typy z biegiem czasu tak mają, mój tez tak miał, ale sobie z tym poradziłem! Sciagnijcie tapicerkę z drzwi, i zobaczycie że szyba jeździ po takiej jednej na środku alucynkowej szynie, do szyby przymocowana jest taka plastikowa kostka (takie prowadzenie które jeździ po tej szynie) i ten plasti sie z czasem wyciera i jest luz miedzy plastikiem a alucynkowa szyną i cała szyba dzwoni jak wściekła na dziurach, trzeba ten luz skasować - ja zrobiłem takie blaszki wygiełem je w kształcie litery "Z" i przykręciłem do prowadzenie szyby (tam sa dwie śrubki "6") tak że blaszka elegancko dociska cała szybę to tej pionowej szyny, trzeba te blaszkę tak uformowac żeby dociskała cała szybe do szyny tak żeby nie było ani grama luzu , a jednoczesnie żeby nie dociskała zbyt mocno , bo cięzko bedzie sie korbką szybe podnosiło, najlepiej zrobic to z blachy 1,0-1,5 tak żeby blacha wygięta w zetownik działała jak spręzyna i dociskała cały czas do szyny. Po skasowaniu tego ludzu szyby przestały u mnie dzwonić, nawet otwarte do połowy! Chociaż po pół roku teraz znowu zaczeły się odzywać, dziury na naszych drogach robią swoje, bede musiał znowu tam zajżec i mocniej podgiąć te blaszki żeby lepiej dociskały!
Przyznaję ciekawe :pub:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt sty 17, 2006 13:34

zrobiłbym zdjęcia jak ten patent u mnie wyglada, ale teraz zimno i nie chce mi sie tego rozbierać!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości