[mk2]Pare pytań..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robert_mis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 22:53
Lokalizacja: Oświęcim

[mk2]Pare pytań..

Post autor: robert_mis » ndz maja 31, 2009 23:04

Wiatm jest to mój pierwszy temat więc jeżeli jakieś pytanie się powtarza to przepraszam.
A więc tak od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem golfa mk2, i mam pare problemów z nim:
Pierwsza rzecz to chłodzenie bardzo mi się gotuje w nim woda jak naleję to nic nie wycieka niec sie nie dzieje, lecz jak go odpale i popracuje na chwile to zaraz momentalnie woda się gotuje i wypływa gdzieś od dołu co to może być.
Drugie to nie działą mi licznik.
Trzecie to podczas jazdy na wysokich obrotach piszczy kontrolka oleju podejrzewam że to czujnmik. Jak sądzicie. przebieg około 230tyś.
Czwarte to latające fotele przednie jak je naprawić czy coś się ułamało.
I najważniejsze potrzebuję podpiąć radio z kostką ale nie mam owej w aucie i nie wiem jak je podpiąć.... Proszę o szybką odpowiedz...



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 31, 2009 23:13

robert_mis pisze:wypływa gdzieś od dołu co to może być.
musisz to zlokalizowac sam trudno powiedzic skąd
wypływa płyn tworzy się cisnienie w układzie wraz ze wzrostem temperatury
robert_mis pisze:Drugie to nie działą mi licznik.
mechanizm napedu licznika jest na linke
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 23:14 ]
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pn cze 01, 2009 07:30

Czwarte to latające fotele przednie jak je naprawić czy coś się ułamało.
pewnie brakuje tych plastyków, po których jeździ fotel w szynach
robert_mis pisze:I najważniejsze potrzebuję podpiąć radio z kostką ale nie mam owej w aucie i nie wiem jak je podpiąć.
próbówka w rękę i patrzeć który kable to +12 V, który masa i jakie do głośników



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pn cze 01, 2009 08:20

co do licznika tu masz temacik który może ci pomóc, oczywiście jeśli nie chodzi ci też predkościomierz to pewnie linka :grin:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=243576

co do radia, to najlepiej zrobić to raz a dobrze, czyli kostka ISO i lutownica w dłoń, oczywiście trzeba dobrze kabelki połaczyć, nie pomylić bo nic nie bedzie chodziło, na dobrej kostce jest szystko podpisane :bajer:
Ostatnio zmieniony pn cze 01, 2009 08:21 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » pn cze 01, 2009 08:43

http://studio24.prv.pl/ opis jak podpiąć kostki ISO tzn kabelki jak idą

kolory kabli co oznaczają:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... o&start=30
Lipek81 pisze:Kostka ISO jak każda inna - czarna od zasilania, brazowa od głośników. Chodzi Tobie o rozkąłd pinów? żerknij na stronę www.studio24.prv.pl - tam jest wiele informacji na ten temat.

zolty kabel +12
czarny: masa
niebieski: sterowanie anteną:
czerwony: sygnał ze stacyjki o wlaczeniu radia
pary kabli "z paskiem" i bez - poszczegolne głośniki

milej zabawy :)


passat b5 115KM AZM 2003r

Haxel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 08, 2009 09:45
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: [mk2]Pare pytań..

Post autor: Haxel » pn cze 01, 2009 09:04

robert_mis pisze: Trzecie to podczas jazdy na wysokich obrotach piszczy kontrolka oleju podejrzewam że to czujnmik. Jak sądzicie. przebieg około 230tyś.
Czwarte to latające fotele przednie jak je naprawić czy coś się ułamało.
czujnik cisnienia oleju zmien na 1,5 lub na 1,3 bara.wyjmij fotele i sprawdz dlaczego lataja, moze to plastiki na ktorych sie suwaja (koszt 50gr)



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pn cze 01, 2009 09:23

robert_mis pisze:Pierwsza rzecz to chłodzenie bardzo mi się gotuje w nim woda jak naleję to nic nie wycieka niec sie nie dzieje, lecz jak go odpale i popracuje na chwile to zaraz momentalnie woda się gotuje i wypływa gdzieś od dołu co to może być.
to że ci sie gotuje woda moiże być przyczyna wydmuchanej uszczelki pod głowicą
robert_mis pisze:Drugie to nie działą mi licznik.
sprawż czy linka jest podpięta pod licznik a drugi koniec jest plastikowa zębatka i czy
robert_mis pisze:Trzecie to podczas jazdy na wysokich obrotach piszczy kontrolka oleju podejrzewam że to czujnmik. Jak sądzicie. przebieg około 230tyś.
jest włożona do skrzyni biegówwymień czujniki oleju jak sie będzie talej oświecała to czeba wymienić pąpe oleju bo inaczej wykończysz silnik
robert_mis pisze:Czwarte to latające fotele przednie jak je naprawić czy coś się ułamało.
musisz wyciągnąć fotele na mocowaniu od spodu są dwa ślizgacze i jeden gómowyjest na allegro kupisz http://www.allegro.pl/item628215854_sli ... di_80.html tumasz
I najważniejsze potrzebuję podpiąć radio z kostką ale nie mam owej w aucie i nie wiem jak je podpiąć.... Proszę o szybką odpowiedz...
na jednej stronie masz napięcie dochodzące do radia a na drógiej wyjście na głośniki to se poradzisz najważniejsze to napięcie tam gdzie jest na kosce czerwony i żółty łączysz je razem i podpinasz pod 12v oczywiście pod+ a czany pod - na drugiej stronie podpiąć głośniki jak są dwa takiego samiego koloru kabelki to powinny iść najeden głośnik czyli +i- plus jest cały kabelek a minus jak przeniego jest jeszcze puszczony pasek biały pozdro :bigok:


LEŚNY PRZYTULAS

robert_mis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 22:53
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: robert_mis » pn cze 01, 2009 09:36

A więc tak ślizgi dom fotela już kupiłem dziś bedę montował. Z radiem sobie już raczej poradzę. Czujniki ciśnienia oleju kupię za pare dni i zobaczymy co się bedzie działo.
I mam pytanie jak wyciągnać licznik z tego autka...



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pn cze 01, 2009 11:10

robert_mis pisze:I mam pytanie jak wyciągnać licznik z tego autka...
To masz tak. Zdejmujesz panel nawiewu i pod nim 3 śruby odkręcasz. Kolejna śruba jest pod włącznikiem świateł, 2 nad licznikiem. 1 nad radiem i jeszcze jedna w któryś tych włącznikach na dole pomiędzy licznikiem a panelem nawiewu. Zdejmujesz tą całą ramke i potem masz na widoku 2 śruby od licznika, od spodu linke wyciągasz z tyłu, wtyczkę i licznik jest twój



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 157 gości