[Mk3] Czy przeciek w tym miejscu może byc od szyberdachu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » ndz maja 31, 2009 18:03

Paweł Marek pisze:
hepos pisze:A jak niby mam zobaczyć czy nie brakuje silikonu / kleju
napisałem, zdejmij plastyki z podszybia. A przez szybą może zobaczysz brak kleju pod nią bo jest może przezroczysta
AAA- no niestety tam gdzie jest klej szyba jest czarna i nieprzezroczysta



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 31, 2009 18:06

no tak, tak myślałem, mnie było stac na zwykłą przezroczystą. Ale zajrzyj tam, dość dobrze widać od brzegu czy kleju nie brakuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz maja 31, 2009 18:08

ja u siebie zdejmowałem podsufitkę bo zaciekał mi lewy róg , tak samo myślałem że szyber , a tu guzik , okazało sie że szyba była źle wklejona w górnym lewym rogu i w czasie deszczu lało mi sie tak jak u kolegi i poza tym jednak gdzieś podchodziło podsufitką od zagięcia podsufitki przy szybie i szło materiałem do góry , widać to było po plamie jak się robiła coraz większa



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » ndz maja 31, 2009 18:09

czyli wlasciwie bez demontazu sie nie obejdzie

[ Dodano: 31 Maj 2009 19:42 ]
To jest jakiś pomysł na suszenie , gdy nie ma garażu i prądu, prawda? :D

Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 31 Maj 2009 21:52 ]
Szukam i szukam tematu, gdzie ktoś sprawdzał te właśnie łączenia węża odprowadzającego wode z szybera i nie moge znalezc, moze ktos pomoze



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 31, 2009 21:56

hepos pisze:ktoś sprawdzał te właśnie łączenia węża odprowadzającego wode z szybera i nie moge znalezc, moze ktos pomoze
węzyk odprowadzajacy wodę z szyber dachu jest puszczony wewnątrz rynienki (słupka ) wiec trudno cokolwiek powiedzic na ten temat a juz o fotki bardzo cięzko poniewaz aby nawet zlokalizować dotykiem ten przewód tóz przy jego zakończeniu w króćcu nalezy posiadac nie lada zdolnosci manualne :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz maja 31, 2009 22:01 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maly.jaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 18:06
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: maly.jaw » ndz maja 31, 2009 22:22

jeżeli cieknie po uszczelce drzwi to raczej wina szyberdachu a w zasadzie odprowadzania wody, miałem ten sam problem tylko po stronie pasażera za chiny nie mogłem zlokalizować gdzie mi cieknie, może to tylko zbieg okoliczności ale zaczęło mi cieknąc właśnie po wymianie przedniej szyby ale po rozebraniu pół środka i prób lania wodą okazało się w końcu że to zapchana była ta końcówka wężyka która przechodzi przez słupek, nie sugerować się brakiem plam na podsufitce u mnie w ogóle nie były widoczne... a sprawdzić jest to w miarę łatwo nawet w pogodny dzień, woda z węża ogrodowego lub wiadra, polewać szyberdach, otworzyć go i jak będzie jeszcze woda w odpływie lub przelana do rynienek prowadnic to na 100% zapchane odprowadzanie wody



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 31, 2009 22:24

hepos pisze:jak pada deszcz / jak leje wodą po szyberdachu to tym wyjściem w słupku drzwi przednich wylewa się normalnie woda -> czyli tak jak ma być fabrycznie !


[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 22:25 ]
maly.jaw pisze:okazało się w końcu że to zapchana była ta końcówka wężyka która przechodzi przez słupek,



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » ndz maja 31, 2009 22:34

No dobra, a jakby tak sprobować zakleić szyberdach dookoła taśmą grubą, żeby wogóle nie wlewala sie woda do tych odpływów tylko żeby po dachu spływała i wtedy sprawdzić czy przestanie sie lać? Bo ewidentnie jak sie siedzi w srodku to slychac gdzies kap kap kap :)



Awatar użytkownika
maniekxxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 07, 2007 22:45
Lokalizacja: Dłutów
Kontakt:

Post autor: maniekxxl » ndz maja 31, 2009 22:37

maly.jaw pisze:woda z węża ogrodowego lub wiadra
Ja bym najpierw polał solidnie na szybę głównie na górną część ale tak żeby nie zalać szybera i sprawdzić czy leci jeśli nie to lejemy na szyber. Powinno sie wyjaśnić u mnie się udało zlokalizowac przeciek . POWODZENIA.


Zapraszam do mnie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=180791
Maniek
http://chomikuj.pl/?page=219409][img]http://images.chomikuj.pl/banners/chomik468x60.gif[/img][/URL]

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » ndz maja 31, 2009 22:40

no to jak przyjda cieplejsze dni trzeba sie zabrac za to by bylo. wygłuszenie juz mam zniszczoen przez wodę, ale znalazlem fajne na allegro - jak juz zkliwiduje przeciek kupie sobie nowe :)

http://www.allegro.pl/item642161873_wyg ... _fvat.html



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 31, 2009 22:53

hepos pisze:a jakby tak sprobować zakleić szyberdach dookoła taśmą grubą,
mozna spróbować :bajer: :bigok:



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz maja 31, 2009 23:28

hepos, za takie same wygłuszenie tylko o rozmiarach 0,5x1,0m kupowałem w sklepie motoryzacyjnym po 7zł (bodajże chyba do malucha)

a co do twojej przypadłości to weź sobie długi drut (w miarę giętki) i wsadź w kanał od szybra - powinien on Ci wyjść w przednim słupku (jak otworzysz drzwi to zobaczysz taki gumowy dziubek), ja też miałem wode pod nogami i okazało się że kanał odpływowy był całkowicie zatkany czymś w rodzaju błota. Jak będziesz wciskał ten drut to uważaj żeby nie wypadł wąż idący od szybra z tego właśnie dziubka przy drzwiach bo naprawdę trzeba mieć małą rękę żeby go z powrotem wsadzić
Ostatnio zmieniony ndz maja 31, 2009 23:32 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 01, 2009 07:18

ten gumowy dziubek po drutgiej stronie blachy w słupku ma skierowany do góry jakby lejek, i w ten lejek dość luźno wchodzi rurka od szyberdachu. To połaczenie może być nieszczelne, i nic sie nie dzieje póki dziubek jest drożny, ale jak się zatka to z połaczenia poleje sie woda.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » pn cze 01, 2009 08:52

No dobra, a na jakiej wysokości mniej więcej jest to łączenie ?

Lukasz_mk2, właśnie probowałem przetykać drutem i linka, ale nie udalo mi sie wsadzic jej wiecej niz do 3/4 dlugosci mimo iz krecilem i cudowalem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości