tylna szyba mk4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kriszielony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 05, 2008 23:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

tylna szyba mk4

Post autor: kriszielony » ndz maja 31, 2009 22:18

Witam,

Mam taki problem z tylna szyba w mk4 , że w ogóle nie reaguje na wciśniecie guzika , ani tego w panelu kierowcy ani w drzwiach tylnych. Słychać tylko , że coś pstryka w środku ale się nie opuszcza . Czy miał ktoś podobny problem ?? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn cze 01, 2009 02:00

Czyli mnie zastrzeliłeś tym pytaniem! - Zacznijmy od tego że VW opracował taki sprytny mechanizm - jeżeli szyba napotka przeszkodę to się zatrzyma - czyli jeżeli wsadzimy rękę w zamykające się okno to szyba stanie w miejscu. Jeżeli szyba się zablokowała - to pewnie poszła linka albo jej zaczep. Tylko - żeby to rozebrać, musimy szybę opuścić do danego poziomu - tak żeby pokazała się tulejka plastikowa pod czarną zaślepką na wzmocnieniu drzwi (pod tapicerką). Może niech najpierw ktoś spróbuje pomóc szybie się opuścić podczas gdy ty będziesz naciskał przycisk od otwierania. Napisz czy to przynosi efekt ,na forum znajdziesz instrukcje jak zdemontować tapicerkę, wyjąć tulejki i naprawić linkę lub ślizg.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn cze 01, 2009 09:53

tu raczej nie ma nic do tego zablokowana szyba. Miałem to samo i do teraz zdarza się, że szyba nie chce się otworzyć, tylko tyka sobie jakiś przekaźnik.
Za pierwszym razem rozebrałem wszystko, wyciągnąłem silniczek i po podłączeniu działał normalnie. Włożyłem go z powrotem i o dziwo zaczął działać.. więc poskładałem wszystko do kupy.. a tu znowu zonk :crazy:
Teraz już wszystko chodzi jak nalależy ale jak długo to nie wiem...
Najpierw sprawdź sobie przewody które idą do tylnych drzwi od słupka, tam gdzie jest taka gumowa osłona, trzeba ją zdjąć... i sprawdzić łączenia na kostce i przewodach, możliwe że któryś się wypiął albo przetarł. Przy silniczku też sprawdź czy styki są ok



marcelvw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lis 17, 2008 14:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: marcelvw » pn cze 01, 2009 12:09

mialem identyczna sytuacje jak EnJoy, w przednich drzwiach, po rozbiurce i zlozeniu normalnie chodzi...

rozkrec sobie tapicerke, odkrec silniczek od blachy, podlacz go i wowczas zobacz co sie bedzie dzialo... najprawdopodobniej bedzie sie krecil po nacisnieciu, przeczysc z syfu i skrec spowrotem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości