Czy to faktycznie tuleje ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotr2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 09, 2006 10:34
Lokalizacja: Częstochowa

Czy to faktycznie tuleje ??

Post autor: piotr2k » wt sty 17, 2006 09:06

Witam
Zastanawiam się od dłuższego czasu nad wymianą tuleii w tylnej belce z tym że nie jestem do końca pewnien czy to faktycznie one mi tłuką. Tłuczenie pojawia się tylko w momencie kiedy na tylnych siedzeniach siedzą pasażerowie (im więcej ważą tym mam wrażenie że mocniej tłucze ;)) Kiedy jeżdzę sam jest spokój nawet jak wpadam w dziury ?? Ostatnio wymieniłem amortyzatory ale to nie pomogło. Przy okazji zapytam czy dużą rolę spełniają odboje w amortyzatorze (to znaczy ta plastikowa rurka i bałwanek ) ?? Pytam ponieważ założyłem stare które były dość mocno sfatygowane( nawet część tego bałwanka była urwana). I teraz zastanawiam się czy przez to amortyzatory szybciej mi nie polecą ??
Pozdrawiam
Piotrek
Ibiza 1.4 clx 1996



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt sty 17, 2006 09:28

Raczej to będą tuleje bo jak jeszcze amorki wymieniiles i mowisz ze nic nie pomoglo to zostaje tylko to :grin: Ja jak mialem tuleje wybite to nawet jak sam jechalem i na gorkach mi tył dobijał to mi sie tłukło :grin:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt sty 17, 2006 10:11

Tłuczenie zależy od ich stopnia zużycia. Najlepiej je wymień od razu bo opony też się schodkowo wybijają od zużytych tulei.



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » wt sty 17, 2006 10:13

Ten "Bałwanek" o którym pisałeś jest podstawowym elementem do wymiany z amortyzatorami... Sam wymieniałem amorki to wiem :)
Ten bałwanek broni amortyzator przed dobijaniem do końca stąd te tłuczenie przy większym załadunku. A co do tulejek w tylnej belece, to można je ocenić na "oko" w jakim są stanie: jeśli są popękane itp należy je wymienić... Myślę że u ciebie to ten BAŁWANEK jest winny, bo jeśli były by to tuleje to stukało by cały czas!!


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

piotr2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 09, 2006 10:34
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: piotr2k » wt sty 17, 2006 10:59

palen pisze:Ten "Bałwanek" o którym pisałeś jest podstawowym elementem do wymiany z amortyzatorami... Sam wymieniałem amorki to wiem :)
Ten bałwanek broni amortyzator przed dobijaniem do końca stąd te tłuczenie przy większym załadunku. A co do tulejek w tylnej belece, to można je ocenić na "oko" w jakim są stanie: jeśli są popękane itp należy je wymienić... Myślę że u ciebie to ten BAŁWANEK jest winny, bo jeśli były by to tuleje to stukało by cały czas!!
Szkoda, że tego wcześniej nie wiedziałem :( Teraz będę musiał znów zapłacić mechanikowi jak za wymianę amortyzatorów :otepienie: przy zakładaniu odbojów. Nie chciałem inwestować w samochód ale widzę, że trzeba będzie :( Zastanawiam się czy może przy okazji i sprężyn nie wymienić. Mają już swoje 10 lat i pewnie też nie długo polecą a widziałem takie na allegro po 71 zł/sztuka. Co o tym sądzicie ??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 17, 2006 11:34

Zobacz jeszcze kilka rzeczy typu podnośnik, koło zapasowe, no i układ wydechowy. Z tymi latającymi rzeczami po bagażniku to może głupie, ale dawno temu miałem podobny problem w polonezie i co sie okazało - że do błotnika z bagażnika jakimś cudem wpadła mała buteleczka po lekarstwach...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

piotr2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 09, 2006 10:34
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: piotr2k » wt sty 17, 2006 13:05

Adamtd pisze:Zobacz jeszcze kilka rzeczy typu podnośnik, koło zapasowe, no i układ wydechowy. Z tymi latającymi rzeczami po bagażniku to może głupie, ale dawno temu miałem podobny problem w polonezie i co sie okazało - że do błotnika z bagażnika jakimś cudem wpadła mała buteleczka po lekarstwach...
A co sądzicie o wymianie sprężyn. Tak przy okazji zakładania odbojów, po 10 latach ich używania ?? Nie wiem jak długo mogą wytrzymać takie sprężyny?? Auto nie było w jakiś nadmierny sposób obciążane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości