demontaż przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

anfar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 09, 2007 20:20
Lokalizacja: prawie Zamosc

demontaż przedniej szyby

Post autor: anfar » sob maja 30, 2009 21:31

Witam.Jak w temacie,wiem że wypychamy na zewnątrz,ale który narożnik pierwszy



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » sob maja 30, 2009 21:42

Usiądź na siedzeniu i nogami spróbuj ją wypchnąć od góry a kolega niech odgina uszczelkę to prędzej ci wyjdzie bo uszczelka jest stara i twarda.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » sob maja 30, 2009 22:42

ten no nie do końca mi tak rozwalili szybe ;/ ja bym polecał trochę odgiąć uszczelke u góry od środka tak zeby sie odkleiła no i lekko potem przy odgiętej wyciągać (sam robiłem tak i nic sie z nową nie stało bo musiałem uszczelnić ranty bo przgniły) a przy wkładaniu użyć sznurka i od dołu zacząć zakładać a sznurek od srodka dołu rozwijać :)


ps czasami jak sie sklei to przydało by się jeszcze od wierzchu ja czymś ruszyć tzn odgiać od wierzchu uszczelkę tak na wszelki wypadek ale to tylko zeby sie odkleiła od blachy :bigok: i jak zobaczysz ze ranty ci pogniły to zrób od razu z nimi zebyś nie mial takiego halo jak ja ze musiałem sciagac nową szybe i uszczelniac...
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2009 22:46 przez Damian3942, łącznie zmieniany 1 raz.


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob maja 30, 2009 22:45

Jak potrzebna ci tylko szyba to wycinasz uszczelkę od zewnątrz i wychodzi bez pchania i masz pewnośc,że nie pęknie podczas demontażu.



Awatar użytkownika
#Mateusz#
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt paź 31, 2006 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: #Mateusz# » sob maja 30, 2009 23:45

a można kupić samą nową uszczelkę przedniej szyby ? Albo wyciągnąć razem z szybą starą uszczelkę i później zamontować wszystko jeszcze raz ? Bo zaczęły mi wyłazić purchle pod uszczelką - chcem to zrobić jak najszybciej zanim się rozprzestrzeni i nie wiem czy później muszę nową szybę z uszczelką kupować...



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz maja 31, 2009 10:15

#Mateusz# pisze:a można kupić samą nową uszczelkę przedniej szyby ? Albo wyciągnąć razem z szybą starą uszczelkę i później zamontować wszystko jeszcze raz ? Bo zaczęły mi wyłazić purchle pod uszczelką - chcem to zrobić jak najszybciej zanim się rozprzestrzeni i nie wiem czy później muszę nową szybę z uszczelką kupować...
można kupic nowa uszczelke do szyby ceny nie znam ale tylna 40zł w zakładzie gdzie wkładaj szyby stara uszczelka i tak juz nie bedzie szczelna wiec raczej lepiej ja wyciac bo wtedy pewność ze szyba nie pęknie!



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz maja 31, 2009 11:37

Da się złożyć na starej uszczelce.

Koszt nowej do przedniej szyby 50 złotych.

A żeby zdemontować najlepiej od środka odginać uszczelkę i palcami przekładać rant jej za ten rant blachy, zrobisz tak całą górę, boki prawie do spodu i potem lekko wyjdzie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości