[mk2]Silnik dławi się i gaśnie na benzynie; pls help ;]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

[mk2]Silnik dławi się i gaśnie na benzynie; pls help ;]

Post autor: RedmaN » pn sty 16, 2006 01:51

Witam,
postaram sie najkrócej i najprosciej opisać co jest nie tak w moim golfiku :(

Golf '89 1.3 MH, gaźnik powinien być Pierburg 2E3
granatowy :P

Normalnie jeżdże na gazie i wszystko działa idealnie.
Gdy przełaczam na benzyna pada ;/

. Odpalam na benzynie, silnik pali za pierwszym razem, nawet jak ostatnio -10C było.
Popracuje dobrze przez 5 sekund i nawet gdybym wcisnął gaz, obroty nagle spadaja i sie wyłącza. Odpalam 2 raz i działa juz pięknie bez zarzutu... przez jakies 250 metrów jesli był zimny. Potym zaczynaja sie problemy,
Zaczynamy od pierwszego (1) biegu: auto stoi, jedynka, sprzęgło wcisnięte, popuszczam powoli no i dodaje lekko gazu, auto zaczyna sie toczyć, puszczam sprzęgło, naciskam pedał gazu, i baah, auto albo nagle gaśnie albo zamuli sie na 3 sekundy i zerwie lekko kapcia(ale tylko pod moim domem bo duzo piasku jest wysypanego na kostce :P 1.3 rulez :rotfl: )
Ale jesli wcisne (jeszcze trzymajac sprzeglo) gaz zeby wrzucic go na wyzsze obroy i wtedy puszcze sprzegło pójedzie normalnie elegancko,
tak dzieje sie na każdym biegu, (np po zmianie z 1 na 2, wciskam gaz to najpierw sie zamuli a pozniej zacznei sie powoli rozpedzac [chyba ze rozpedze go na 1nce do 30km kiedy to juz bedzie wył jak stado koni :P])
lecz na 1 jest najgorsza sprawa bo jesli go nie wrzuce na wysokie obroty to nagle mi gasnie przy starcie i pupa blada,

Nie wiem czy to zrozumiale opisałem, ale sie starałem :grin: , słabo sie jeszcze znam na autkach, na prawde słabo :helm: ale prosze o jakieś sugestie, porady, co to może być i jak z tym walczyć bo sie martwie o mojego golfik :cry:

pozdrawiam wszystkich :pub:
Ostatnio zmieniony wt sty 17, 2006 01:34 przez RedmaN, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 01:54

regulacja potrzebna
albo dostaje sie lewe powietrze



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » pn sty 16, 2006 19:09

regulacja, lewe powietrze?



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

powitanie

Post autor: dominik7 » pn sty 16, 2006 19:23

Ja mam taki sam problem tyle ze z 1,6.Bylem dzis z tym u gazownikow,bo do tej pory mysle ze to cos z przelaczaniem gazu.Gosc stwierdzil ze dysze w gazniku sa pozapychane.Samochod najpierw chodzi jak gdyby na 3 garach.Przy przelaczaniu na gaz gdy benzyna sie juz konczy wypalac nagle zaczyna doskonale chodzic,a potem gasnie-z braku paliwa.Co Wy na to?



Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » pn sty 16, 2006 21:51

Tak to czytam i mam identycznie, tylko, że w silniku 1.8. i nie mam LPG. AUto jak jest zimne jest ok ale po rozgrzaniu nie mogę wystartować spod światewł bez pełnego gazu. :)
Pomaga jedynie odłączenie niebieskiego czujnika temperatury, także to chyba coś z elektronika :):):)


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » wt sty 17, 2006 01:33

o tutaj wiecej osob co ma taki problem niż tych co wiedza jak go rozwiazac :)
any help? :D



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » wt sty 17, 2006 01:38

a moze to silniczki krokowe wam Panowie warjuja.ja mialem podobnie.dlawil sie i prychal.sopiero jak rozebralem ten silniczek i wyczyscilem to jakby reka odjal.wszytsko jest cacy do tej pory.pozdrawiam :)



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » wt sty 17, 2006 11:40

a nie masz czasem przytkanego dolotu powietrza? gazownicy czasem zakladaja takie przeslony w dolocie powietrza, wtedy bedzie tak jak mowisz, ze dodasz gazu silnik zamuli, a po chwili startuje jak rakieta, ja mam tak u siebie i jest identycznie tyle ze nie gasnie, a to sprowadza sie do regulacji gaznika podwyzszyc mu nieco dawke paliwa czyli de facto zwiekszyc obroty i powinno byc ok



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » sob sty 21, 2006 23:57

w 1,3 chyba nie bylo silniczkow krokowych?
dolot powietrza jest ok



Banita72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 10, 2005 19:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Banita72 » ndz sty 22, 2006 22:59

mam silnik 1.6 i tez LPG na benzynie zapala bez problemu za to jak chce zredukowac na mniejszy bieg momentalnie spadaja obroty i silnik dlawiac gasnie podejrzewam ze po dluzszej jezdzie na LPG zapaskudzila sie dysza



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » ndz sty 22, 2006 23:05

vwfun pisze:a moze to silniczki krokowe wam Panowie warjuja.ja mialem podobnie.dlawil sie i prychal.sopiero jak rozebralem ten silniczek i wyczyscilem to jakby reka odjal.wszytsko jest cacy do tej pory.pozdrawiam :)
Możesz opisać jak wyczyściłeś krokowca?
Też mam RP i zamierzam wyczyścić silniczek krokowy ale niktórzy piszą że można to zrobić, inni że się nie da bo silniczka się nie rozbiera.
Fotki mile widziane.


pozdro!

grzesiekl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 26, 2005 16:43
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: grzesiekl » pn mar 13, 2006 10:21

witam



grzesiekl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 26, 2005 16:43
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: grzesiekl » pn mar 13, 2006 10:22

witam
Ja mam podobny problem z tym ze jak przełącze na bezyne to samochod jedzie dotąd az wcisne sprzegło, gdy tylko to zrobie to od razu gasnie :( moze ktos wie jak to rozwiazac



Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » pn mar 13, 2006 10:45

u ciebie grzesiekl to najprawdopodobnie dostaje zaduzo powietrza.. masz moze stozek zamontowany?


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości