Zamek w klapie tylnej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

niko1962187
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 29, 2009 17:39
Lokalizacja: Dębica

Zamek w klapie tylnej

Post autor: niko1962187 » pt maja 29, 2009 17:52

Witam!

Jestem tutaj nowy i przepraszam jezeli moja wypowiedz bedzie malo zrozumiala. A wiec moim problemem jest nieszczesny zamek, zamyka tylko z centralnego poniewaz kluczyka nie moge wlozyc ( cos skrzywionego). Problem jest taki ze jak otworze klape to nie moge juz jej zamknac ten zabek co jest w zamku na klapie nie zaskakuje (nie zamyka sie) i tu zaczyna sie zabawa. W czarnym wypuscie w klapie co jest zamekz boku jest maly otworek na plaski srubokret.. dopiero jak tam wsadze srubokret to zaskakuje zabek zamykajacy. Wtedy musze otworzyc klamka i przy odrobinie szczescia klapa sie zamknie .. Ale zawsze musze sie z tym bawic 40 min :/ Prosze o pomoc jezeli ktos juz mial problem z tym.


Zalaczam zdjecie niestety nie z mojego golfa, pokazuje mniej wiecej o co kaman (zaznaczone na czerwono)

Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
maniakmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw sie 24, 2006 09:15
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: maniakmm » pt maja 29, 2009 18:16

Miałem coś podobnego...
Ten twój "ząbek" zaczepia się o metalowy pręt, który jest przykręcony dwoma śrubkami... poluzuj te śrubki i przestaw ten pręt o pół cm do tyłu. Jest to tak skonstruowane aby można było regulować.



niko1962187
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 29, 2009 17:39
Lokalizacja: Dębica

Post autor: niko1962187 » pt maja 29, 2009 18:38

hmm ok sprobuje.. ale recznie "ząbka" tez nie moge zamknac.. nie chce sie zaczepic a dawniej wiem ze tak sie dzialo ..

[ Dodano: 30 Maj 2009 10:03 ]
musze wyjechac na pewien czas jak wroce to postaram sie zobaczyc do tego i odpowiem czy cos pomoglo :) jeszcze tak zapytam.. czy mial problem ktos z czujnikiem ABS w kole tylnym prawym ( po podpieciu do komputera wykazalo iz jest zepsuty czujnik obrotow kola tylnego prawego) jezeli tak czy duzo jest z tym roboty i ile kosztuje taka naprawa? pozdrawiam!



Awatar użytkownika
maniakmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw sie 24, 2006 09:15
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: maniakmm » pn cze 01, 2009 10:48

niko1962187 pisze:czy mial problem ktos z czujnikiem ABS w kole tylnym prawym ( po podpieciu do komputera wykazalo iz jest zepsuty czujnik obrotow kola tylnego prawego) jezeli tak czy duzo jest z tym roboty i ile kosztuje taka naprawa?
to też już przerabiałem :) .... ale na lewym przednim kole
przy próbie wyciągnięcia czujnika, rozwaliłem go totalnie, kupiłem nowy na Allegro, wymieniłem i śmiga
roboty nie ma dużo, odkręcasz koło, wymieniasz czujnik i po kłopocie (sprawdź najpierw przewód - jak będziesz mieć szczęście to wystarczy jak zaizolujesz przetarte miejsce na kablu, ale ja stawiam na czujniki, tak jak w moim 11-nastolatku - wszystkie czujniki po kolei padają)



niko1962187
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 29, 2009 17:39
Lokalizacja: Dębica

Post autor: niko1962187 » pt cze 12, 2009 16:01

WItam po przerwie. Zrobilem tak jak kolega polecil lecz nic to nie dalo .. problem jest z tym czarnym zamkiem, nawet recznie nie chce tego zabka zamknac, mozliwe ze jakas sprezynka spadla lub cos. Pewnie bede musial kupic ta czesc i wymienic. Dzieki za pomoc :) pozdrawiam!



paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » wt paź 20, 2009 16:44

witam witam. Także mam problem z zamkiem w tylnej klapie a mianowicie kluczykiem ni hu hu nie da sie przekrecic :crazy: i ostatnio jakos przestal sie zamykac z pilota :crazy: jaki moze byc powod ?????



Awatar użytkownika
Hubert
Grupa Zachodniopomorska
Grupa Zachodniopomorska
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 10:51
Lokalizacja: ZBI Tychowo

Post autor: Hubert » wt paź 20, 2009 17:08

Witam,

Widze że zamek w klapie to standard :grin:

Też miałem taki problem a właściwie to mam dalej.
Jak kupiłem golfika to klapa niezamykała się ani z pilota ani z kluczyka
z kluczyka dalej się nie zamyka a z pilota był przetarty kabel między klapą a karoserią co jest już naprawione :grin:



paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » wt paź 20, 2009 17:11

opar94 pisze:Witam,

Widze że zamek w klapie to standard :grin:

Też miałem taki problem a właściwie to mam dalej.
Jak kupiłem golfika to klapa niezamykała się ani z pilota ani z kluczyka
z kluczyka dalej się nie zamyka a z pilota był przetarty kabel między klapą a karoserią co jest już naprawione :grin:
a moglbys jakos przyblizyc w ktorym dokladnie miejscu to moze i ja bym to sprawdzil ?????



Awatar użytkownika
Hubert
Grupa Zachodniopomorska
Grupa Zachodniopomorska
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 10:51
Lokalizacja: ZBI Tychowo

Post autor: Hubert » wt paź 20, 2009 17:21

Na zgięciu między klapą a nadwoziem tam gdzie te kabelki się zginają obok mocowania klapy :grin:



paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » wt paź 20, 2009 19:17

przydaialalem tak ja kmowiles byly tam kabelki troszke przetarta mialy powloke ale po ich zaizolowaniu dalej nic :crazy: szczerze to glupio mi sie wydaje ze to wina silownika



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 341 gości