dziwna maź pod osłoną przepustnicy i silnika krokowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marny88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:24
Lokalizacja: Stare Kurowo / lubuskie
Kontakt:

dziwna maź pod osłoną przepustnicy i silnika krokowego

Post autor: marny88 » czw maja 28, 2009 16:42

jestem posiadaczem golfa III CL 1.4 benzyna silnik ABD
zaczęły mi falować delikatnie obroty wiec pomyślałem sobie ze zajrzę pod osłona przepustnicy
Obrazek

zdjąłem ją i patrze a tu wszystko umazane w jakimś oleju czy smarze, coś jak masło. nie wiele na tych zdjęciach widać ale można zobaczyć ze umazane jest równo

Obrazek

Obrazek

oczywiście od razu nasunęło mi się pytanie cyz to ma tak być, czy wyczyścić to jak najszybciej???
proszę o pomoc



Awatar użytkownika
C4NC3R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: czw gru 18, 2008 22:26
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: C4NC3R » czw maja 28, 2009 21:57

a zaglądasz pod korek wlewu oleju? jeśli będzie pod korkiem to oznacza że wilgoć(płyn chłodniczy) przedostaje się(np. przez uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, lub jeździsz na krótkich dystansach na nierozgrzanym silniku, lub termostat masz zje**ny i nie dogrzewa Ci się silnik...) do układu smarowania silnika i powstaje to masełko, a odma(odpowietrzenie układu smarowania) to masełko "wypluwa" do osłony/plastiku na wtryskiem/przepustnicą. tak być nie powinno, wyczyść wszystko benzyną i sprawdź ewentualne przyczyny powstawania masełka.
w moim golfie miałem masło pod korkiem od wlewu oleju, zdjąłem pokrywę zaworów, wyczyściłem i masełka nie ma, zapewne wzięło się z tego że jeździłem na krótkich dystansach;/.
pozdraVWiam


Avant S4-line + in progress....

290 KM @ 535 Nm // GTB2260vzk // BIG FMIC // HF100 // TIP // DP 2,75" // Sportec Mono 10 // 320/288 // Gwint KW

Awatar użytkownika
marny88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:24
Lokalizacja: Stare Kurowo / lubuskie
Kontakt:

Post autor: marny88 » czw maja 28, 2009 22:22

pod korkiem nie ma tego masełka. i w sumie jeżdżę na krótkich dystansach i pewnie przez to to się dzieje.
wyczyszczę jutro wszystko i pojeżdżę trochę zobaczę za jakiś czas czy problem sie powtarza



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości