Naprawa Foteli

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Viper

Naprawa Foteli

Post autor: Viper » pn lut 21, 2005 00:32

Niecały rok temu kupilem uzywane fotele RECARO i wsadzilem do mojego Golfa. było z nimi wszystko ok ale wkoncu sie odezwaly! z fotela kierowcy zrobil sie maly bujany fotel, boczna gąbka sie zsunela i metalowy elemęt przeciera mi material wykonczeniowy! doradzcie mi gdzie moge naprawic fotele i ewentualnie wstawic w miejsce przetartego materialu nowy lub wstawic jakies elemety z skóry!!



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lut 21, 2005 00:58

przerabialem ostatnio temat....

gdzie? u tapicera oczywiscie, ceny zaleza oczywiscie od lokalizacjia, dla przykladu pod wawa 130/fotel :crazy: Radom 40 zl/fotel.
U mnie bylo tak ze na fotelu a konkretnie siedzisku kierowcy boczne lewe trzymanie sie ugniotlo, a wlasciwie gabka sie wytarla, doszlo do metalu i tez zaczol sie material przecierac ale na szczescie sie nie przetarl. W fotelu pasazera oczywiscie prawe botrze trzymanie ale tylko delikatnie gabka juz zaczynala sie ugniatac. Zrobilismy tak: gabka uzupelniona/naprawiona, dodatkowo naklejona jakas specjalna mata wzmacniajaca na wszystkie boczne trzymania w siedziskach a dodatkowo(a to najlepsze rozwiazanie) to przy okazji ze oba fotele byly rozebrane podmienilismy siedziska i teraz juz troche nadwyrezone boczne trzymania sa po wewnetrznych stronach i nic im nie grozi. Nie wiem jak w Recaro jest ale moze mozna tez taki manewr zrobic...

Przede wszystkim jak jeszcze nie przetarl sie material to zrob to czym predzej bo te boczne druty sa zabujcze dla materialu, jak chcesz wstawic gskore na tych boczkach licz sie z wzrostem kosztuw i to duzo bo zeby to mialo rece i nogi nalezaloby i oparcia skora przeleciec... a materialu takiego raczej nie dorwiesz...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw mar 03, 2005 14:14

Tapicer to na pewno ale nie każdy. Poszukaj kogoś kto robi lub robił samochodówkę to Ci pomoże.



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » czw mar 03, 2005 14:32

mi te druty juz niestety przetarly materiali musialem zalozyc pokrowce i tez sie zaczynaja wycierac. tapicer mi powiedzial 250zl za dwa fotele. heh za tyle to ,ozna kupic uzywane fotele na allegro. ale brat kolezaznki tapiceruje to sie go spytam ile by po znajomosci wzial :)


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Qwerty.tarnow

Cena naprawy foteli

Post autor: Qwerty.tarnow » czw mar 03, 2005 18:58

Tylko, że przy naprawie foteli jak trafisz na solidnego tapicera, to może i drożej policzy, ale zrobi cały wkład od nowa. I będzie po problemie na bardzo długi czas. Jeśli zaś ktoś tanio policzy, to i należy wówczas brać pod uwagę, że może zastosować tanie materiały (przeważnie gorszej jakości) lub odwali fuszerkę. #-o
A porównując cenę naprawy z używanymi rzeczami też trzeba pamiętać, iż tamte przedmioty mają swój wiek i są po jakichś przejściach. Czy np. więc nie okaże się że i one za rok będą wymagały naprawy? :bajer:
Z tymi fotelami to jest trochę tak jak i z wersalkami kupowanymi na bazarze: tanie i efektowne. Ale bardzo szybko okazuje się, że wewnątrz to nawet gąbki nie ma, lub jest jej niewiele i wszystko się przeciera po niedługim okresie użytkowania. Warto więc czasami wyłożyć więcej, żeby i jakość była lepsza. Co nie znaczy oczywiście, że trzeba przepłacać. :grin:
Piszę, bo miałem już pewne przejścia kilka razy tego typu i wniosek jest prosty: zbytnia oszczędność nie popłaca. Niestety. :(

P.S. Jeśli zaś idzie o pytanie z pierwszego wpisu co do mozliwości wstawienia skóry - to będzie dość droga inwestycja. I poza tym mało osób się podejmuje pracy ze skórą (chodzi o odpowiedzialność za drogi materiał, i poza tym niewiele osób umie to zszyć i jeszcze żeby to miało "ręce i nogi" w wyglądzie). Musisz się liczyć z tym, że materiał (skórę) kupujesz sam (oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu z wykonawcą, który powie Ci jak i ile) i dopiero na bazie tego ktoś Ci zrobi tapicerkę.



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » sob mar 05, 2005 01:46

Ja teraz jak obszywałem siedzenia boczki itd ( wszystko+naprawa ) materiałem to tapicer krzyknął 400-450zł za samą robociznę + materiał. A jak zapytałem o skórę to się zaśmiał i powiedział że 400zł od kubełka i 500zł kanapa do tego 6-7m skóry =2000zł



Viper

Post autor: Viper » sob mar 05, 2005 12:02

Witam
To dosc duzo Ci powiedzial za ta skure i robocizne!! ja szukalem duzo w swiom rejonie i okolicach i znalazlem oferte w Nowym Saczu!
http://www.herkules.auto.pl/index.php?t ... =1&ID_k=38
tylko ze mnie interesuje obicie skora nie calego fotela tylko boczków ewentualnie zagłowka (nowa vectra ma takie fotele seryjne i fajnie to wyglada) wiec jezeli oni chca za cały fotel 500 to pewnie boczki wyjda taniej! :chytry:



Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » sob mar 05, 2005 12:29

JA REPEROWAŁEM FOTELIK U TAPICERA. Wymienil prawie caly wklad i wzmocnil dodatkowym materialem i zaplacilem śmieszne 30 zeta... Poszukajcie a na pewno znajdzie sie jakis tani kolo.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » czw maja 28, 2009 20:39

trochę odkopie bo nie ma sensu zakładać nowego o tym samym temacie :)

u mnie pekl (chyba tak to można określić) fotel kierowcy - pękł metal nad zawiasem fotel leci do tyłu. autko 3 drzwiowe. teraz pytanie - dam rady wyjąc samo oparcie czy muszę cały fotel ?? jutro postaram się wstawić zdjęcia to będzie widać czekam na odpowiedzi bo jezdze z fotelem sklinowanym kaskiem motocyklowym :P


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości