Pierścienie na amortyzatorze w MkIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Pierścienie na amortyzatorze w MkIV

Post autor: regitmc » pn sty 16, 2006 16:58

Witam!
Ostatnio zaglądałem na moje amortyzatory-profilaktycznie. I zauważyłem ciekawą rzecz. Na amortyzatorach założone są jakieś pierścienie. Wykonane są z zieleonego plastiku. Pierwszy raz spotkałem się z takim czymś i niewiem do czego one służą. Czy może poprzedni właściciel podwyższał samochód, a może mają jakieś inne zastosowanie? Udało mi się znaleść rysunek i krótki opis w języku angielskim, ale i tak z tego nic nie rozumiem, bo pisze tylko że można je ściągnąć. Nie wyjaśnia mi to jednak sprawy po co są montowane. Zaciekawiła mnie ta sprawa.... Czy ktoś wie do czego one służą. Z góry dzięki za wszelkie info.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 17:14

dodatkowy odboj zeby chronil amortyzator

widzialem kiedys cos takiego do aut z hakiem zeby pod wplywem przyczepy chronilo przed dobiciem a co do podwyszszania to w tym miejscu na wysokosc nie wplynie



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn sty 16, 2006 17:26

Troche już poczytałem na ten temat i już wiem że to są odboje. Dokładny opis: Ograniczniki zabezpieczają przed możliwością zetknięcia się nadwozia z oponami pod obciążeniem, które występuje w samochodach z obniżonym zawieszeniem.
Tylko zastanawia mnie jeszcze fakt czy są one montowane seryjnie w MkIV?


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości