Żarówki niby-ksenonowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Żarówki niby-ksenonowe

Post autor: Szwagier79 » pn sty 16, 2006 13:25

Są na rynku(hipermarkety) dostępne żarówki Xenon.To takie niby xenonowe.Dają bielsze światło niż halogenowe.Ale,o co chodzi?
Kupiłem Mega White.Są jeszcze Gold i Blue Vision.Czym różnią się te 3 rodzaje?


Moher nie jest trendy

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 13:44

zarowki typy nonname nie polecam slabo swieca szybko sie przepalaja pozornie tylko jest lepiej polecam philips

a white to tak jak silver vision philipsa i jest to mocne biale swialto takie krystalicznie czyste bez zoltawej poswiaty

blue to takie imitacje ksenonu w philipsie kolor ma porawiac widocznosc i byc mniej meczacy dla oka

a wykozystyje sie inne gazy w srodku i inne zarniki zmienia sie tez geometrie odbicia swialto na bardziej skupione ale gozej swieci na boki ( ta blaszka w srodku zarowki)

podsumowywujac nie polecam tych marketowych

kupuj tylko renomowanych marek :philips osram

pozdrawiam



fibolek

Post autor: fibolek » pn sty 16, 2006 14:05

Ja ci portadzę zebyś unikał żarówek z określeniami Laser itp itd.
Ja u siebie na lato zakładam H.I.D. made in china i też se radzą są to żarówki H4 normalne a nie 100 czy inne watowe.
Ale to tylko latem bo jesienią i zimą to strach na czymś takim jechać (słaba widoczność).A na zimę i jesień i wiosnę mam PHILIPS ALLWATHER i te są super.Natomiast ten niby XENON to w tych droższych modelach jest tam xenon w żarówce ale on nie świeci tzn nie on odpowiada za światło on służy tylko do chłodzenia i efektu(te żarówki mają krótszy żarnik od zwykłych).



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » pn sty 16, 2006 14:27

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ala+ksenon
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ala+ksenon
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ala+ksenon
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=zarowki
to tak na szybkiego co znalazlem o zarowkach w tym ostatnim jest link do ciekawego artykulu



Awatar użytkownika
MECENAS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 11, 2005 19:55
Lokalizacja: ok. Kutna
Kontakt:

Post autor: MECENAS » pn sty 16, 2006 14:31

Szwagier79 pisze:Są na rynku(hipermarkety) dostępne żarówki Xenon.To takie niby xenonowe.Dają bielsze światło niż halogenowe.Ale,o co chodzi?
zaczerpnięte z "Auto Świat" i mam nadzieję że troszkę ci ten artykuł wyjaśni :grin:
Im ciemniejszy niebieski filtr na bańce żarówki, tym mniej światła zapewniającego dobrą widoczność przed autem. Nie chcą jednak o tym słyszeć producenci żarówek udających światła ksenonowe. Niebieskich żarówek jest coraz więcej w hipermarketach i sklepach tuningowych. Owszem, da się zrobić dobrą (tzn. świecącą w miarę jasno) żarówkę z niebieskim filtrem (co udowodnili niektórzy producenci, m.in. Philips i Hella), ale jest to okupione sporym kosztem. Aby uzyskać wystarczającą ilość światła wydostającego się poza niebieski filtr, trzeba skonstruować żarnik świecący dużo jaśniej, czyli cieńszy, osiągający wyższą temperaturę i odpowiednio mniej trwały. W połączeniu z wysoką ceną łatwo policzyć: to się nie opłaca!

O ile kwestia opłacalności zależy głównie od grubości portfela, to już sugerowanie, że klient kupuje lampę ksenonową o kształcie i wyglądzie żarówki H4 to zwykłe oszustwo. Skrót H.I.D. (z ang. High Intensity Discharge) spotykany na pudełkach żarówek określa lampę wyładowczą, czyli prawdziwy "ksenon". Napis "HID" na pudełku to w naszym przypadku ozdobnik wprowadzający w błąd. Paradoksalnie - żarówki te, firmowane głównie przez importerów azjatyckiej tandety, świecą często znacznie słabiej niż zwykłe żarówki dobrej jakości. Szczególnie dotyczy to żarówek z niebieskim szkłem. Jeśli napis "ksenon" pojawia się na pudełkach żarówek renomowanych producentów, to także nie znaczy, że mamy do czynienia z lampą wyładowczą, a tylko tyle, że w bańce obok lub zamiast halogenu znajduje się gaz zwany ksenonem. Taka żarówka wcale nie musi mieć lepszych osiągów niż "zwykła". A co z żarówkami reklamowanymi jako bardziej wydajne? Jak wynika z naszego testu, niektóre rzeczywiście świecą mocniej, ale tylko troszkę - o 10-15 proc., nigdy o 50 proc. Wystarczy powiedzieć, że ograniczeniem jest norma strumienia świetlnego, czyli ilości wytwarzanego światła (w przypadku typu H4 to 1000 lumenów z tolerancją 15 proc.). Trudno byłoby ją zresztą przekroczyć, gdyż im więcej światła daje żarówka, tym krócej działa. Tylko trochę mocniejsze żarówki są dużo mniej trwałe niż zwykłe - czego zresztą ich producenci nie kryją.


[img]http://img453.imageshack.us/img453/9449/kutno2ex6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 14:52

philips uprzedza ze warto wymieniac zarowki co 2 lata i tyle mi one swiecily

a polecam silver vision +100% naprawde dobre



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn sty 16, 2006 14:52

Najzimniejszy odcień bieli z jakim dotąd się spotkałem dają XD5 i mają zajefajne właściwości świetlne. Niech tylko nikogo nie zdziwi fakt, że mają błękitne szkło.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn sty 16, 2006 14:56

XD5, co to za producent?



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 14:57

no i warto zalozyc te przekazniki wtedy to dopiero jest swiatelko nawet w MKII



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn sty 16, 2006 14:59

Ja polecilbym Hella Blue Light + postojowki Philips BlueVision (na zwyklych postojach w reflektorze widac zolta poswiate i psuje to efekt).



sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » pn sty 16, 2006 16:32

taz pisze:Najzimniejszy odcień bieli z jakim dotąd się spotkałem dają XD5 i mają zajefajne właściwości świetlne. Niech tylko nikogo nie zdziwi fakt, że mają błękitne szkło.
taz, a gdzie teraz kupujesz xd5 ?? Bo ja mam w swoim komplecik zalozony i juz placze na sama mysl jak mi jedna padnie :/ Koles z allegro zniknal. A co do bieli to polemizowalbym z toba :P Na wiosne zakladan lampki FK z zarowkami H7 to tam napewno zaloze Philips Power2Night GT w skodzie siostry swieca duzo ladniej od moich xd5 !! Nie mam ich zalozonych bo dostepne sa tylko H7 i H5.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
miciu22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 16, 2005 13:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: miciu22 » pn sty 16, 2006 16:37

Te wszystkie Extra Blue, Xenon, to jak napisali poprzednicy- badziew nie wart wogóle zainteresowania. Osobiście jeżdżę na Philips BlueVision H4 + postojówki- świecą jaśniutko, no i światło jest białe z lekką poświatą niebieską na dole :) Jeśli chodzi o żarówki, to tylko renomowanych producentów.



Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Post autor: Szwagier79 » pn sty 16, 2006 23:50

Dzięki za info.Ja już jednak kupiłem marketowe.Świecą lepiej niż te,o miałem wcześniej.Zobaczę jak długo.
Jak się przepalą,wybiorę coś z Tego,co mi poleciliście.Jeszcze raz wielkie dzięki


Moher nie jest trendy

marcus_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 18, 2006 22:37
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: marcus_87 » ndz mar 19, 2006 23:34

witam:)
ma ktos z Was takie zarowki??
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=92557440
przymierzam sie do zakupu i chcialem sie dowiedziec jak one swieca. dodam ze jezdze prawie tylko po miescie i nie powiem ze nie interesuje mnie wyglad. jakie z ala xenonowych polecacie?
z gory dzieki za odpowiedzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości