Problem MK2 1.6 TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Problem MK2 1.6 TD

Post autor: daniel026 » pn sty 16, 2006 13:11

Mam taki problem iz moj silnik nie osiaga max obrotow.
Uklad paliwowy jest odpowietrzony i nawet bylem juz u mechanika, ktory powiedzial ze sam za bardzo nie wie o co chodzi ale napewno nie jest to wina pompy.

Prosze niech ktos da mi jakas konkretna odpowiedz na moj problem.
Dzieki wszystkim ktorzy chca pomoc.



irwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:02
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: irwin » pn sty 16, 2006 15:00

Jeśli pompa jest sprawna a silnik jest w dobrym stanie to prawdo podobnie jest filtr paliwa.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn sty 16, 2006 17:05

Spradz ustawienia czasu wtrysku i.t.p zacznij od tego, zeby zmienic mechanika na kompetentnego i takiego który ma zegary do ustawiania

Opisz na czym dokładnie polega to "nie osiaganie obrotów" czy silnik sie zamula i powoli wkreca na obroty czy w pewnym momencie nastepuje jakby nagłe odcięcie paliwa i nie wchodzi ani troche na wyższe obroty. Wcale bym nie wykluczał uszkodzenia pompy



Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: daniel026 » wt sty 17, 2006 01:20

Dokladnie wyglada to tak ze silnik odpala bez problemu.Wolne obroty sa OK.Jednak jesli dodam troszke gazu to silnik sie dlawi a nawet czasami zgasnie. Dzisiaj jednak zauwazylem ze pojawily sie jakies babelki powietrza w wezyku podlaczonym do zasilania pompy wtryskowej.

Jesli waszym zdaniem jest to wina pompy to mam pytanie gdzie moge ja "zregenerowac" i ile mniej wiecej tokosztuje.I czy warto kupic ostatecznie taka pompe na Autozlomie?



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » wt sty 17, 2006 09:57

to jeżeli masz bąbelki powietrza to trzeba gdzieś poszukać nieszczelności. a co do pompy to w każdym więskszym mieście są firmy które się zajmują tylko tym. ale poszukaj jakiegoś dobrego fachowca, nie musi mieć wcale super dużej firmy żeby być dobrym specjalistą


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: daniel026 » wt sty 17, 2006 17:49

Ok. Jeszcze mam pytanie dotyczące tego "zaworka" w filtrze paliwa. Dokładnie chodzi mi o to ze jest na nim narysowana strzałka w którą stronę przepuszcza paliwo i dokladnie niewiem czy ma to byc z wtrysku wezyka powrotnego do baku czy tez z baku do wezyka powrotnego ktory jest podlaczony do wtrysku?

Z gory dziekuje za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości