elektro zagadka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinicho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:25
Lokalizacja: Trójmiasto

elektro zagadka

Post autor: marcinicho » śr maja 27, 2009 21:55

cześć,

Do niedawna mój golf zbierał ładunki elektryczne podczas jazdy. Jak tylko wychodziłem z auta, pierwsza metalowa rzecz jakiej się tknąłem, kopała. Bardzo nieprzyjemne i stresujące. Przykładowo brama od garażu, kran - stres. Komputera nawet nie dotykałem po przyjściu do domu, w obawie że elektrony spalą procka :satan:
Ale do rzeczy. Jak tylko odebrałem auto od mechanika, nieprzyjemne elektryzowanie karoserii ustało.

mechanik: wymienił klocki hamulcowe z przodu, wymienione śruby mocujące silnik, tylne szczęki w hamulcu.

Coś z tych rzeczy musiało być odpowiedzialne za zbieranie ładunków ele. nic innego nie było zmieniane! Co to mogło być? Stawiam na klocki hamulcowe?


Panie Boże, lubiłem dżem truskawkowy
I ciemną słodycz kobiecego ciała.
Jak też wódkę mrożoną…

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 27, 2009 22:07

ja osobiście na to że zmieniłeś buty i nie masz już grybych gumowych podeszw, no ale nie wiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marcinicho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: marcinicho » śr maja 27, 2009 22:13

Buty też te same. Generalnie mój ubiór się nie zmieniał. Karoseria się elektryzowała bardzo mocno, bo przy wyjściu z auta już kopało. A jeśli nie dotykałem karoserii to moje ciało elektryzowało się przez indukcję i dlatego pierwsza napotkana metalowa rzecz mnie kopała. tyle w kwestii fizyki, pytanie brzmi co elektryzowało samą karoserię auta?
Pogoda też raczej nie była winna - i przed i po mniej więcej była taka sama aura.


Panie Boże, lubiłem dżem truskawkowy
I ciemną słodycz kobiecego ciała.
Jak też wódkę mrożoną…

Awatar użytkownika
C4NC3R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: czw gru 18, 2008 22:26
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: C4NC3R » śr maja 27, 2009 22:21

zobacz czy pod samochodem uziemienie nie zostało zamontowane :rotfl:
a tak na poważnie to też bym postawił na klocki, siła tarcia mogła wywoływać powstania ładunku elek.... tylko że klocki nadal trą o tarcze i ładunek powinien powstawać.

[ Dodano: 27 Maj 2009 22:25 ]
a czy nie zacząłeś ostatnio używać płynu do płukania ubrań?
Ostatnio zmieniony śr maja 27, 2009 22:22 przez C4NC3R, łącznie zmieniany 1 raz.


Avant S4-line + in progress....

290 KM @ 535 Nm // GTB2260vzk // BIG FMIC // HF100 // TIP // DP 2,75" // Sportec Mono 10 // 320/288 // Gwint KW

marcinicho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: marcinicho » śr maja 27, 2009 22:30

C4_KAWON pisze:zobacz czy pod samochodem uziemienie nie zostało zamontowane :rotfl:
a tak na poważnie to też bym postawił na klocki, siła tarcia mogła wywoływać powstania ładunku elek.... tylko że klocki nadal trą o tarcze i ładunek powinien powstawać.

[ Dodano: 27 Maj 2009 22:25 ]
a czy nie zacząłeś ostatnio używać płynu do płukania ubrań?
Generalnie raczej nic związanego z ubraniem. Ubieram się tak samo, piorę tak samo.
Wydaje mi się że to klocki, teraz są inne - może mają mniejszy opór elektryczny i ładunki spływają przez felgę do ziemi. Ale sam jestem tym zaskoczony.


Panie Boże, lubiłem dżem truskawkowy
I ciemną słodycz kobiecego ciała.
Jak też wódkę mrożoną…

Awatar użytkownika
C4NC3R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: czw gru 18, 2008 22:26
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: C4NC3R » czw maja 28, 2009 07:38

marcinicho, jak może ładunek spływać przez felgę jak opona jest izolatorem :panna:


Avant S4-line + in progress....

290 KM @ 535 Nm // GTB2260vzk // BIG FMIC // HF100 // TIP // DP 2,75" // Sportec Mono 10 // 320/288 // Gwint KW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 28, 2009 08:56

marcinicho, ładujesz sie głównie ty. Od tarcia o tapicerkę. Czemu się tak raz dzieje a raz nie to nikt dokładnie nie wie. Na kazdym forum samochodowym ten temat pojawia się wiele razy, nikt tego nie wyjaśnia. Znaczy wiadaomo na czym polega elektryzowanie, nie wiadomo dlaczego raz jest raz nie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości