czujnik temperatury co z nim, podświetlanie na desce ?????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bartezzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 16, 2006 01:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

czujnik temperatury co z nim, podświetlanie na desce ?????

Post autor: Bartezzzz » pn sty 16, 2006 01:39

1. W moim golfie 3 na wskaźniku temperatury wskazówka wychyla sie zaledwie na 3 kreski, nawet po przjechaniu 1000km czego mogłem doświadczyć niedawno. Co może się dziać raz mi nie pokazywał nic to poruszałem czujnikiem pod maską to się zaczą wychylać jak mówię na parę kresek i na tym tyle. Czy ktoś wie co to może być ??????

2. Na desce gdzie są pokrentła nagrzewnicy dookoła nich są lampki oświetlające. Pewnej nocy kiedy to jechałem sobie lampki zgasły. Mało tego z lewej strony kierownicy gdzie jest regulacja świateł góra duł też jest oświetlenie i też nie działa - zgasło czy warto to rozbierać da się to jakoś naprawić bo kolega mówi że mu to też zgasło i że MK3 tak mają co robić ?????
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2006 01:46 przez Bartezzzz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 01:44

termostat
czyjnik temperatury
wskaznik temperatury

w tej kolejnosci



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 16, 2006 05:16

Bondas pisze:termostat
czyjnik temperatury
wskaznik temperatury

w tej kolejnosci
Nie wiem czy nie lepiej zacząć od czujnika skoro po poruszaniu coś drgnął.No i mniej roboty. Następnie sprawdziłbym czy załącza się wentylator, sprawdził węże do chłodnicy.Jeśli robią się od razu ciepłe to termostat. Jeśli nie -czujnik.A tak w ogóle to te czujniki są do , wiadomo do czego. Zapodałem nowy i pokazuje prawie max ( tuż przed ostatnią kreską) a temperatura jest ok. Zostaje jeszcze pomiar temperatury płynu termometrem



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn sty 16, 2006 09:41

bodzio_j:
a jaki czujnik kupiłeś? bo ja tez musze zmienić - mój akurat nie pokazuje temperatury tak jak u bartezza..
w serwisie VW podobno 88 PLN...

bartezz - możesz zmierzyć rezystancje na czujniku jeśli termostat masz sprawny...
info znajdziesz tu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=33233

mój czujnik juz kompoletnie zgłupiał - dzisiaj rano -11st C i po zapaleniu zaczeła mrugac kontrolka temperatury obok wskaźnika - po przejechaniu kilkuset metrów zgasiłem i odpaliłem jeszcze raz i w porzo... tak czy owak kupuje dziś ten czujnik..

nie wiem tylko jak się go wyciąga? jak zdjąć ten zatrzask?, czy są tam jakieś uszczelki?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 16, 2006 09:54

cowboy pisze:bodzio_j:
a jaki czujnik kupiłeś?
Niestety firmy HP, niech ją ****************trafi.



Bartezzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 16, 2006 01:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

czujnik temperatury

Post autor: Bartezzzz » pn sty 16, 2006 19:01

zrobie tak jak mówicie, może akuratnie zadziała. Tylko mam pytanie bo kolega ma też akuratnie MK3 taki sam model 1.8 benzynka i chciłem przełożyć czujnik od niego to by się zobaczyło czy to jego sprawka, tylko nie chce jeszcze jemu uszkodzić tego czujnika jest jakieś niebezpieczeństwo że go uszkodze wsadzając do mojego samochodu???



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn sty 16, 2006 19:54

no własnie... wyciągał to ktoś?
jak wyjmuje ten czujnik?
czy sa tam jakieś uszczelki? jak zdjąc ten zatrzask...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 16, 2006 20:18

Wyciągałem. Zatrzask się wyciąga, w komplecie z czujnikiem powinna być uszczelka, wkładasz i już. Rób na zimnym silniku.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn sty 16, 2006 22:25

bodzio_j pisze:Wyciągałem. Zatrzask się wyciąga, w komplecie z czujnikiem powinna być uszczelka, wkładasz i już. Rób na zimnym silniku.
pytanko:

w którą stronę wyciąga się zatrzask i czy wylata przy tym duzo płynu - jakiś kubeczek wystarczy podłożyć ?

w załączeniu fotka - masz taki sam ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Bartezzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 16, 2006 01:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bartezzzz » wt sty 17, 2006 23:57

ja w moim MK3 mam inaczej czujnik jest na samej gorze zarz pod maską jest kostka tylko nie wiem czy mogę to ściągnąć aby tego nie zniszczyc



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 18, 2006 06:32

cowboy, U mnie wyglada to inaczej. Podobnie chyba jak u Barteza. Czyjnik jest na wężu wtchodzącym z głowicy i skierowany jest w górę a nie gdzieś w bok tak jak u Ciebie. Zatrzask można wyjąć tylko w jedną stronę. Na zdjęciu nie widać tego dokładnie, ale zatrzask ma kształt zbliżony do podkowy. Co do wycieku płynu to u mnie wyciekło odrobinkę. U Ciebie może być inaczej z racji innego mocowania czujnika.
Bartezzzz, Możesz zdjąć kostkę i nic się nie stanie, dlaczego miała by się zniszczyć?



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr sty 18, 2006 10:19

Bodzio: dzieki jakoś bede musiał popróbowac wyciągnąć ten zatrzask i wyciągnąć czujnik...tyle że silnik AFN jeszcze z klimą jest tak napaćkane wszystko że brak sensownego dostępu...inna sprawa że jakoś nie chce mi się w ASO kupowć ten czujnik za 88 PLN :)



mazja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 17:57
Lokalizacja: Węgorzewo

Post autor: mazja » śr sty 18, 2006 15:41

Zanim zaczniesz wyciągać czujnik przeczyść bardzo dokładnie styki końcówki i sprawdź czy nie są mokre, u znajomego było podobnie (czujnik pokazywał co chciał) i okazało się, że osłona była pęknięta i dostawała się woda


Co z tego, że złom.
Już nie złom ale "oooo" czyli inna marka ale koncern ten sam :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości